Světla na Astru H

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 01 led 2011, 22:21

Tak sem tu zas zpatky s nejakejma poznatkama.

Protoze byl ted peknej hnus venku, tak sem svetla jeste nemel kdy sundat. Auto bylo porad zadelany a v garazi bordel.

Ted sem mel umyto, tak jsem jedno vymontoval a poradne si je jeste prohlidnul.

Svetlomet ma opravdu nevhodnou konstrukci. Nevim jak to maj resene jinde, ale tady je presne v jedne ose vlakno zarovky, stred paraboly, stred clonky a stred cocky. Clonka teda cloni polovinu svetla co zarovka dava.

Zarovku jsem uvolnil a rozsvitil a zkusil jine pozice a je to na svitivosti svetla dost znat. Temer v jakekoliv poloze sviti svetlomet lip, nez v te poloze kde ma podle vyrobce byt. Pokud se zarovka ve svetlometu vykloni bankou smerem vic nahoru, tak svetla pribyva. Jde jen u to najit spravnou pozici. V podstate to chce objimku zarovky ve spodni zasti tak o 1mm podlozit a tim se zarovka vychyli do potrebne polohy. Zatim sem to trochu podlozil jen u jednoho svetla, pac sem moc nemel po ruce cim, ale az na to budu mit cast, tak urcite upravim poradne obe svetla a myslim, ze to tim bude pouzitelne.

Tady je video na youtube, kde je to videt nejlepe:
http://www.youtube.com/watch?v=Nep9xfCF9Bs

Takto to svitilo puvodne. Z nejakeho duvodu svitil levy mene a na fotce je to videt.
IMAG1533.jpg
A tady je po uprave leveho svetla videt, ze ted sviti vice jak prave na ktere jsem nesahal.
IMAG1551.jpg


Takze zatim to vypada takhle. Uvidim az doladim na obou a poradne jak to bude svitit venku.
IMAG1554.jpg

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od vojta » 01 led 2011, 22:27

a co tam máš za světla?
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od Oťas » 01 led 2011, 22:46

Na tom videu má Depa a je to jeho video a ten lom světla je taky prapodivnej.... :(, jen snad ta poslední fotka se podobá......
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 01 led 2011, 23:26

JJ Depa s cockou. Viz predchozi prispevky v tomhle vlaknu.

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od silver » 28 led 2011, 00:17

tak co ako si pokrocil so svetlami x father? inak zaujimave citanie.sprijemnil som si nocnu..dik..buduu aj daake fotocky?
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
vojta84
Příspěvky: 25
Registrován: 19 bře 2011, 09:39

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od vojta84 » 19 bře 2011, 13:44

zdravím, a neviděl někdo z vás někde přední světla s led svícením ve stylu Insignia či Astra J? Led se mi líbí, ale moc se mi nechce dávat imitace alá audi(devil eyes) či BMW (angel eyes) . nikde jsem se jich nedopátral
díky

bbvka
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2014, 14:20

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od bbvka » 01 črc 2014, 14:38

Zdravim,
jsem tu novy a prijde mi ze zhruba bych mohl muj problem popsat ;]

Mam Opel Astra H 1.9 TDCI - 2005 - 110kW

Jde o to ze jedu na dovolenou a nesviti mi prave predni svetlo. Byl jsem v servisu aby mi vymenili zarovku a jeste se na neco mrkli a tam mi rekli ze mi ji nevymeni. Je to Halogenka a pry to tam je dodelavane nejak extra, jakoze tuning (takze nejspis majitel prede mnou ci pred nim) a jen zarovku vymenit nestaci. Je tam za tim svetlometem takova Krabicka a je tam napsano HOT 31W. Ja se v tom vubec nevyznam. Rekli mi abych s tim sel do nejakyho Tuning servisu. Tak jsem hledal, ale nic v okoli Prahy jsem nenasel.
chtel bych se zeptat zda nekdo z vas ma zkusenosti s takovym tuningem svetel a dokazal by urcit co koupit a vymenit nebo zda neznate primo nejakej tuning servis kde by to mohli zvladnout?
Diky moc za info
BB

Uživatelský avatar
Quick73
Příspěvky: 42
Registrován: 07 čer 2014, 17:45
Bydliště: Praha 22 - Uhříněves
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od Quick73 » 13 srp 2014, 09:07

Ahoj,

krásně jste se tady rozepsali o všemožných světlech na Háčko. Teď už vím, že ty rádoby světla, která sice vypadají pěkně, ale co do kvality toho moc nepobraly, opravdu nechci. Ale jsem za to rád, že to někdo vyzkoušel a rozepsal se o tom. Chvilku jsem přemýšlel o předělání na Xenony, ale když vidím, kolik by s tím bylo práce, tak se spokojím s originálním halogenovými světlomety.

Potřebuji koupit nové světla, protože ty současná, už jsou zažloutlá a to bohužel i zevnitř, protože majitelka, která to měla přede mnou, tak jezdila bez gumových čepiček a s otevřenými dvířky v podběhu, takže se mi tam dostal bordel. Zkoušel jsem to i vymívat, ale bohužel bez úspěchu.

Proto bych se Vás rád zeptal, zda-li nevíte o nějakém dobrém kontaktu, který prodává klasické, ale hlavně originální světla na Háčko, pokud možno, již chromová, tzn., na Facelift.

Koupil bych klidně použité, jen kdybych měl jistotu, že jsou v pořádku.

Předem děkuji za odpovědi,
S pozdravem,
Vojta
--------------------
Opel Astra H - Caravan; 1.6 77kw
Grafické práce - návrhy, design, ofsetový a digitální tisk, řezaná grafika
Spojovací materiály - Fabory - individuální ceny

Uživatelský avatar
zichi
Příspěvky: 215
Registrován: 15 úno 2013, 10:27

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od zichi » 15 led 2015, 12:19

Ahoj,
všiml jsem si že sis chtěl koupit nová světla. Nezůstal ti v těch starých ten plíšek co drží h7 žárovku? Za rozumnou cenu bych ho koupil, ten svůj jsem ztratil a nemohu ho nikde najít.

Libor

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 15 led 2015, 16:04

To už to někdo řešil a sehnat se to snad dalo.

Minimálně na ebay je toho spousta. Jsou to teda všechno na jedné straně přeříznuté plechy, prtože je to primárně kvůli upevnění neoriginálních H7 xenon výbojek, kde jonak překáží kabel, tak aby tudy šel prostrčit, ale klasickou žárovku by to mělo udržet tak. Pár je tam tak pod 2 stovky, ale v UK, takže + pošta.

Stačí hledat "astra h h7 clip"

Odpovědět