UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od PepaS » 12 kvě 2015, 12:14

kabel k mikrofonu bude stíněný - ZDE se podívej, jak vše vypadá...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
waclav.v
Příspěvky: 28
Registrován: 10 kvě 2015, 21:57
Bydliště: Melnik

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od waclav.v » 21 črc 2015, 13:08

Podarilo se mi konecne namontovat modul UHP4 do me Zafiry. Chtel bych se podelit o postup, ktery jsem nastudoval prevazne z tohoto fora a zde doporucenych odkazu. Jeden, ktery mi nejvice pomohl je http://www.opel-problemforum.de/-faq-el ... 97458.html. Je zde popsano prakticky vse (pouzil jsem prekladac). Modul mi pomohl sehnat vojta z tohoto fora, kteremu timto dekuji. K memu UHP byl i mikrofon a konektor s kousicky vodicu. Z konektoru jsem vyndal piny a vodice, ktere byly puvodne pro pevny drzak telefonu (kolibku). V konektoru zustalo jen 9 vodicu, ktere jsou popsany na uvedene nemecke strance. Vodice jsem nastavil vodici stejne barvy a tloustky, ktere jsem poshanel na vrakovisti. Delka vodicu byla nakonec cca 40cm (modul jsem umistil za panel klimatizace pod radio). Stineny vodic byl dlouhy asi 150cm, protoze jsem ho musel protahnout za pristrojovou deskou (budiky) az k levemu sloupku u nohou ridice, kde je konektor X1 a kde konci stineny vodic od konektoru ve svetylku na strope, kam se pripoji mikrofon. Stineny vodic od mikrofonu ve strope do konektoru X1 jsem mel namontovany, takze jsem nemusel rozebirat oblozeni sloupku A, ale nekdo ho treba mit nebude. Vodic je kulaty cerny a pod stinenim je modro cervena zila, podle ktere ho lehce najdete v konektoru X1. Ja jsem tento stineny vodic u konektoru X1 normalne odstrihl a napojil na muj stineny vodic jdouci za budiky k UHP modulu letovanim a izoloval smrstovaci buzirkou. Asi by sly.doplnit piny do konektoru X1, ale ja jsem si to zjednodusil. Tento stineny vodic jsem za budiky protahl opatrne pomoci tvrdeho vazaciho dratu v miste vedeni originalniho svazku pristrojove desky a k nemu ho prichytil plastovymi el pasky kam az jsem dosahl. Samozrejme pred timto protahovanim jsem musel odkrytovat prostor pod volantem a levy sloupek u ridicovych nohou. Oproti Zafire A, kterou jsem mel drive a take x-krat rozebiral, je toto hruza. Musi se zacit rameckem okolo radici paky (2 sroubky zezadu), dale bocni kryt stredoveho panelu vlevo (nejde vycvaknout), pak kryt nad pedaly, bocni kryt palubky od dveri a teprve potom jdou vysroubovat srouby plastu pod sloupkem volantu (myslim 6). Pri vyndavani plastu u nohou ridice se musi vyndat odkladaci schranka vedle sedacky (vycvaknout) a pak teprve plast prahu spolecny i pro sloupek (vycvaknout nahoru a vytocit). Pripojeni vodicu k radiu je taky porod. Pripojeni ke stavajicim pinum ( napajeni-hnedy a cerveny, can bus-zeleny a bily) jsem resil pripajenim, ale pred tim jsem je musel z konektoru vyndat. Vyrobil jsem si vypichovak z tvrdeho dratu ve tvaru U, ktety se musi strcit do direk zepredu konektoru obkrocmo na kontakt a odplokovat tak jeho zpetne plisky. To je hruza, ale kamarad, ktery dela v servisu a ma k dispozici original vypichovak,mi rekl ze to takhle spatne jde i s nim. Nakonec se mi postupne povedlo kontakty z konektoru vyndat a neznicit. Vodice jse pripajen ke kontaktum a vzadu pres to dal smrstovacku tak, aby sel kontakt nacvaknout zpet a buzirka neprekazela. Zpetne plisky kontaktu je treba vratit do puvodniho stavu, jelikoz se pri vyndavani vetsinou upne zatlaci do vyrezu v kontaktu a neplni pak svoji funkci(kontakt nedrzi zacvaknuty). Zbytek kontaktu je treba do konektoru radia doplnit. (audio tel - zluty a zlutohnedy). Male jsou stejne jako do konektoru UHP (pouzil jsem vyndane z meho). Konektor je stejny take treba na ovladaci el oken ve dverich ridice nebo u panelu klimatizace (da se sehnat na vrakaci). Da se i objednat podle cisla na nemecke strance. Velky kontakt do konektoru radia je stejny jako u ISO konektoru jakehokoli autoradia (vrakac). Je to vodic cerny MUTE. Stineny mikrofonni kabel jsem zase priletoval ke konektoru UHP (cerny stineni, modrocerveny zivy). Do stredniho panelu jsem se dostal vyndanim radia (nutne vytahovaci draty-objednal v TME) a dale vycvaknutim panelu klimatizace (2 zobacky nahore a 2 dole). Doprucuji pred montazi odpojit baterii. Ja jsem ale delal vse jen s vytazenym klickem a zadny problem. Potom opet vse zakrytovat a dat dohromady. Ja jsem po prvnim zapnuti klicku byl jako opareny, protoze se nedelo vubec nic. Na zalozce displeje, kterou jsem mel aktivni z drivejska od PepaSe kvuli modulu MKJ, se neobjevilo vubec nic. Byla uz ale noc (prace trvala asi 6 hodin), tak jsem se UHPcku venoval az dalsi den. Poradil mi opet PepaS. O modulu UHP musi vedet vsechny jednotky v aute, s kterymi modul spolupracuje a proto se v nich pomoci diagnostiky musi povolit (Present). Udelal jsem to pomoci meho OP-COMu z ciny. Potom se vse objevilo a fungovalo. Menu bylo sice v italstine a chtelo to po me security code, ale s tim mi pomohl zase PepaS, kteremu timto take dekuji. Myslim, ze problematika pocesteni a nahrani noveho softwaru je zde popsana. Musim take dodat,ze jsem musel prehrat firmware v me staricke Nokii E51, jelikoz nepodporovala protokol pro prenos tel seznamu. Doufam, ze muj popis montaze nekomu pomuze. Pokud jsem na neco zapomnel, rad odpovim na dotazy nebo doplnim popis.
Melnik
Uz minulost: Zafira A X18XE1 (2000)
Cerstve: Zafira B Z16XNT (CNG) (2010)
Dcerunka: Astra F X14XE (1998)

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 04 bře 2017, 17:29

Chlapi vedel by mi niekto povedat kde sa nachadza uhp v astre ked je tam od vyroby? A co taka sranda teraz stoji? Za info dakujem .
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

troodon
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2013, 19:05
Bydliště: Nitra, SR

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od troodon » 10 bře 2017, 11:47

na hcku je uhp uchytene v drziaku ktory je nasadeny priamo na rozpernu tyc/nosník co je pod palubovkou, hladaj nad pedálmi vlavo - trosku neprakticky pristup. Ked sa doraba tak sa vacsinou supne niekam za radio/pod radio alebo za schranku spolujazdca.

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 12 bře 2017, 19:11

Super super,dakujem,tu stranu som rozobratu este nemal,nebol cas,ale veril som ze to tam bude dakde.
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 14 dub 2017, 13:55

Chlapi este jedna vec ma napadla,je potrebne REC v zadnom kufre na fungovanie uhp?
Napiste prosim ze nie :roll: :roll:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od PepaS » 14 dub 2017, 17:47

silver píše:... je potrebne REC v zadnom kufre na fungovanie uhp? Napiste prosim ze nie :roll: :roll:
Jak si přeješ, není. :)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 14 dub 2017, 19:46

@pepas
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: az som sa to bal otvorit ,ze co pises hehehe,ale som rad ze pises to co pises :lol: :lol:
Diky
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 18 dub 2017, 22:07

No astra je vypitvana uhpnajdene odcvaknute od konektoru, otazka znie ,ci tie kable mozem aj z konektorom cvaknut,alebo je nejaka sanca ze ich dokazem vydolovat z auta? Lebo pristup je tam veru luxusny. Kable od uhp pokracuju k hlavnej tepne kabloveho zvazku,bude to porod :?
Najlepsie by bolo keby som v druhej astre nasiel konektor nakablovany a len pripojil uhp :lol:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 19 dub 2017, 17:27

Mala otazka co su tie male kabliky v tej ciernej buzirke? A kam vedu z uhp?
Volaco som dokuroval asi,ma to nieco spolocne z radiom urcite. Dakujem za odpoved

Obrázek

Edit: konkretny problem je ze radio sa neda ovladat cez display,konkretne ci uz gombikmi na ssamotnom radiu alebo cez volant,inak tlacitkami na volante sa da dostat do bc ale radio sa ovladat neda. :roll:
Radio inak funguje normalne len nevidiet na displeji co ovladate. Tusi niekto o co kraca?
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Odpovědět