Slabý příjem orig. autorádií ?

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od beavis » 30 lis 2009, 19:59

Chvili sem u kamarada na pumpe chodil okola auta a koukal jestli ta delsi antena nevypada spatne, ale nic zasadniho to neni. Clovek si zvykne na vsechno :-) Osobne si myslim ze vic uz se s prijmem nevykouzli. Vono to urcite ani nebude potreba. Jinak sem jeste na pumpe zkousel malou cca 16-18 cm dlouhou antenu. Je cela silnejsi (vypada jak obusek), v prumeru bude mit cca 1 cm a signal s ni byl taky super, stejny jako s tou dlouhou 40 cm. Nevypadala spatne, byla srandovne kratka, jen ten prumer mi moc nesedel. Ale to neznamena ze by se nekomu nelibila :-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od Dalik » 01 pro 2009, 19:49

MrMarian píše:Aj ja mam seriovku... skusim si tam dat tu 40cm a uvidim. Mozno chytim BBC 8-) .
Já ho na Zlínsku chytám běžně ;)
Já osobně jsem nezaznamenal nějakou špatnou kvalitu příjmu signálu. V okolí, kde jezdím, je jen jedno místo, kdy se mi rádio (konkrétně Rock Max) s lehkým šumem zeslabí, ale to jen tak na 4 vteřiny. Já jsem spokojen, měnit nemám důvod.

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od Kesi » 01 pro 2009, 20:45

Mám sériovú anténu (je síce aj na príjem DVAB) ale nemám problém po slovensku z príjmom. Nevidel som schémy od H ale F malo anténny predzosilovač.
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od MrMarian » 01 pro 2009, 21:59

Zdravim,

Tak dnes som odmeral antenu a zistil som ze moj original ma 34cm ...

Stavil som sa v obchode s auto doplnkami a vybalili mi 4 anteny ... pred tym som si zapisal stance ktore som chytil s original antenou ... bolo ich 11. Vysledky s jednotlivymi antenami su nasledovne:
1. 44cm - chytil som 10 stanic (ocakaval som viac nakolko tu bolo pisane velke zlepsenie)
2. 30cm - chytil som 11 stanic
3. 12cm - 8 stanic
4. 65cm - 13 stanic

Nechal som si original antenu ... kvoli 2 staniciam nebudem davat 65cm antenu 8-) .

Ked si clovek urobi zakladny vypocet vlnovej dlzky signalu tak mu vyjde ze vlnova dlzka pre 100MHz (FM) je 30cm ... tak, ak by si clovek chcel skvalitnit prijem antenou tak by mal mat celociselny nasobok tejto dlzky ... Tak podla mna ci to ma 34 alebo 44cm nema absolutne ziadny vplyp - mozno sa mylim ...

Mozno tento test o nicom nehovori ale mna presvedcil o tom ze nema zmysel menit antennu.

Skor by som povedal ze na prijem signalu ma velky vplyv antenny zosilovac. Ma Astra antenny zosilovac? Ake ma zosilnenie?

Prajem pekny den.

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od bubo » 01 pro 2009, 22:26

MrMarian píše: Skor by som povedal ze na prijem signalu ma velky vplyv antenny zosilovac. Ma Astra antenny zosilovac? Ake ma zosilnenie?
Tak tohle mě říkal technik v sevise taky , že na 90% bude za sníženým příjmem signálu zesilovač , který je u Astry v té základně , do které se natáčí prut . Další co říkal , že seriové rádia jsou ty nejhorší co na trhu může být .
Takže jak poznat , jestli je špatný , nebo dosluhuje zesilovač ?
Nebo jestli ten příjem kazí celé seriové rádio a anténa je OK ?
Každopádně u mě výměna biče o dost pomohla , ale stejně to není pořád ono , proti bývalému kazet. Panason. je to mizérie . Výměna anteny v servise celkem prý stojí 1600,- Kč .
Ale jestli to vůbec pak pomůže ? Když bude pachatel rádio :?
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od beavis » 01 pro 2009, 22:31

Jak sme psal, tak me vymena anteny sakra pomohla. Dneska sem byl v Praze a dosah nasich regionalnich radii z Usti n. L. az do Prahy byl skvelej. A opacne z Prahy az ke me do Litomeric to bylo taky bomba. Takze neco v ty moji origos antene je spatne :?
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od milosh » 02 pro 2009, 09:38

JA zkusim cvicne prohodit antenu gecko-hacko a uvidime, ale zena rika ze v posledni dobe ji to radio taky docela sumi tak nevim :twisted:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
jaromirp
Příspěvky: 61
Registrován: 09 říj 2009, 09:27
Bydliště: Libiš

Re: Slabý příjem orig. autorádií ?

Příspěvek od jaromirp » 14 pro 2009, 14:48

Zkuím se připojit....
Měl jsem CDC 40 Opera, když jsem auto kupoval. Bohužel mi po 14 dnech umřelo a nešlo opravit. Tak jsem koupil starší CD 30 MP3 a musím říci, že je to docela velký skok dolů, tady co se týče kvality zvuku i funkcí.... Jediné co je lepší je to, že umí MP3....

Přes 40ku se dalo nastavit v řídící jednotce vše(standardně dostupné) a navíc (proti 30ce) to mělo spostu zajímavých funkcí.... Na 30ce ani nefunguje správně funkce automatického nastavení hlasitosti s ohledem na rychlost jízdy a tak dále a tak dále....

Nejhorší je, že se mi neustále snaží přelaďovat z vysílače na vysílač a občas vypadne na 1s úplkně.... Navíc jsem zjistil, že hraje stejně (špatně) i když odšroubuji prut anteny.... ( ta 40ka po odšroubování prutu okamžitě hrála hůře....) tak nevím, zda mi vůbec ta 30ka napájí zesilovač na střeše....

Pokud náhodou někdo znáte řešení některých problémů, které jsem popsal, budu vděčný za každou radu.... :)
Zafira 1,9CDTI (110kW) .....

asfalt
Příspěvky: 24
Registrován: 01 úno 2011, 11:29

Opel Zafira B - pravdepodobne problem s antenou

Příspěvek od asfalt » 01 úno 2011, 12:07

Sorry len som to prekopiroval z mojho postu na astra-g.cz kde ma odkazali na Vase forum
Dobry den,

ako novacik na Vasom fore som sa snazil najst odpoved na svoje otazky najprv hladanim v temach ale nejako som nenasiel uspokojivu odpoved tak si dovolujem zalozit tento topic

problemom je ze svoje povodne autoradio som vymenil za multifunkcne

http://astoncb.cz/p3154-autoradio-dvd-g ... orsavectra

problemom je ze uz pri predchadzajucom autoradiu - origo z vyroby mi neudrzalo radio zvolenu stanicu a to aj napriek tomu ze som bol v obalsti s perfektnym signalom, neustale vyhladavalo alternativne frekvencie, resp. pocas hrania radio sporadicky sumelo a preplo na vyhladavanie alternativnych frekvencii

po zmene sa to este zhorsilo na co upozornuju aj v popise noveho radia - ze je naspikovane funkciami a teda prijem radio signalu moze byt zhorseny

faktom je ale ze nie je mozne pocuvat jednu radio stanicu nerusene

pytal som sa na to v jednej predajni s autoradiami doporucili mi zosilnovac na prijem signalu, sanmozrejme ze to nepomohlo

otazkou teda je ci je mozny problem priamo v antene, resp. vo vedeni od anteny k autoradiu a ci sa to da nejakym sposobom vyriesit, teda ako je v Zafire B namontovana antena a kabel, z jedneho ci 2 kusov a kadial je ten kabel od anteny vzadu vedeny

dakujem a ospravedlnujem sa za obsirne rozpisanie

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Opel Zafira B - pravdepodobne problem s antenou

Příspěvek od swabel » 01 úno 2011, 12:14

K zosilovacu anteny radia by malo byt vedenych 12V, otazka je, ci aj toto radio ma v ISO konektore to iste usporiadanie vodicov, ako malo origo radio.
Zislo by sa pozriet do schemy zapojenia noveho radia a porovnat, ci je v spranom mieste vedenych 12V pre zosilovac anteny.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět