Tachometer/Otáčkomer OPEL ASTRA H 1.7 CDTI Hatchback

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
alex97
Příspěvky: 23
Registrován: 15 kvě 2017, 19:53

Tachometer/Otáčkomer OPEL ASTRA H 1.7 CDTI Hatchback

Příspěvek od alex97 » 20 kvě 2019, 11:40

Ahoj, tak opäť píšem s problémami týkajúcich sa elektroniky. Teda aspoň myslím.

1.) Pred možno pol rokom sa mi stalo, že po naštartovaní auta sa vôbec nerozbehol tachometer a ani otáčkomer. Proste ostali na 0. Po možno 0,5 km sa otáčkomer trochu zobudil a začal ukazovať ale takým štýlom, že po pridaní a zvýšení otáčok stúpol na cca 1000 pri stlačení spojky a preradení zase klesol na 0 a pri následnom pridávaní začal opäť stúpať k tým 1000 otáčkam. Viac menej začal fungovať normálne len neukazoval správne hodnoty. To isté sa stávalo aj z tachometrom alebo teda veľmi podobne sa choval aj tachometer. Aj pri väčšej akcelerácií bola ručička veľmi lenivá a v porovnaní s rýchlosťou na navigácií bol rozdiel možno aj 30km/h.

2.) Niekedy sa však stane, že tachometer ani otáčkomer nezačnú vôbec fungovať. Proste ostanú ukazovať 0. Môžem prejsť akúkoľvek vzdialenosť ale nič to nepomôže.

3.) Stáva sa aj to, že funguje buď iba tachometer alebo iba otáčkomer a ukazujú viac menej správne hodnoty. Ručička na otáčkomery stúpa úmerne s reálnymi otáčkami motoru a pokiaľ funguje tachometer tak ukazuje správnu rýchlosť.

4.) Vo väčšine času funguje všetko správne ale začína sa z týchto závad stávať pravidelný problém, ktorý sa deje čoraz častejšie. Niekedy sa to stane keď auto stojí dlhšie na parkovisku, niekedy sa to stane aj keď len idem na nákup do obchodu a auto stojí cca 30min. Len málokedy pomôže vypnúť a zapnúť auto.

Ešte som s tým nič nerobil ani si nezisťoval čo by to mohlo spôsobovať. Trošku som to auto zanedbal a teraz som si povedal, že ho idem dať dokopy. Čakajú má určite výmeny na prednej náprave a na riadení no a samozrejme asi najväčší problém týchto áut elektronika a elektrika. :(

Za rady ďakujem :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: Tachometer/Otáčkomer OPEL ASTRA H 1.7 CDTI Hatchback

Příspěvek od Jirk4 » 20 kvě 2019, 21:28

Nepamatuju si to přesně, ale myslím, že se dají budíky, resp. funkčnost jejich prvků otestovat v přes OP-COM. Kontrolky, chod ručiček atd. Pokud to ale žádný problém neukáže nebo bude "na sucho" chodit všecko dobře, bude asi chyba někde v CAN BUS sběrnici nebo je pokaženej celej panel přístrojů. Jestli rozumíš trochu elektronice, rozebrat, vzít si lupu a zkusit projet desku, zda tam není třeba nějaký "studeňák". Ale spíš asi bude nějaký šváb (mikro čip) špatný.
Potom tedy nějaký šikovný elektronik, co tomu hoví. A nebo bohužel, ta dražší varianta, sehnat jiný.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Odpovědět