Kolik let vydrzi xenony?

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od milosh » 25 zář 2010, 20:14

Zajimalo by me zda se xenon vybojky maji treba po 2 letech preventivne menit nebo pockat az svitit prestanou? Nebudou casem svitit mene nez kdyz byly nove? Resp. kolik km vydrzi? Nekde jsem cetl ze prestavbove sady vydrzi 90t km priblizne takze original by mel aspon 2x tolik ne? :)

Na myslenku me privedl kamos ktereho jsem vcera vecer vezl a rikal ze moje auto moc nesviti (a me zrovna prislo ze to sviti proti jinym suprove). Ale co muze opel fan cekat od cloveka co ma VW :lol: Treba zavist jen v te vete byla znat. Nevim, ale radsi se stejne zeptam.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

dimi

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od dimi » 25 zář 2010, 20:25

Ma pravdu. Vybojka se vysviti. U hid sady to byl rok a svítil hůř. Kamarad s mondeem měnil po dvou letech. A rozdíl ohromný. Jinak kdyz to někomu nevadí tak menit až začne svítit do fialova.

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od pmo » 25 zář 2010, 20:29

já patřím do té druhé skupiny, vyměním až nebudou svítit a nebo budou svítit jinak např. fialově. Zatím se mně zdá, že pořád svítí mnohem lépe než normální světla a až budu dávat nové, chci dát LED denní svícení.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

dimi

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od dimi » 25 zář 2010, 20:34

U xenonu záleží kolik das a jaké vybojky koupíš. Denní svícení se u xenonu určitě vyplatí. To časté zapínání jim nesvědči. Svara má vybojky v audi pět let a v pohode.

Uživatelský avatar
Destroyer
Příspěvky: 160
Registrován: 06 čer 2010, 10:49
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od Destroyer » 26 zář 2010, 16:05

Miloshi, předpokládám, že máš v autě originální výbojku Hella. Ta má výdrž 2500 nebo 3000 motohodin, ale už si nejsem jistej.
Astra H, Z19DTH, 2005
Pneuservis, autoservis, autodiagnostika. Nastavovací prvky časování rovodů pro většinu modelů značky Opel. Originální náplně, originální a aftermarketové díly se slevou pro členy tohoto fóra.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od milosh » 26 zář 2010, 16:33

JJ origo. Kolik stoji new jen pro info? predpokladam kdyz to je origo hella ze je asi jen 1 druh ne?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od Westler » 26 zář 2010, 17:01

Taky by me zajimalo kolik stoji origo u Opla?

Je nejaky rozdil Philips a origo (asi Hella?) ? Ty philipsky se daji sehnat za dobou cenu...

Predpokladam ze tam jsou D2S 4300K, nemylim-li se
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od sladas opc » 26 zář 2010, 17:06

vetsina automobilu pouziva vybojky od vyrobcu Osram ci philips...vybojka vydrzi tak cca 120 tisic km co jsem nekde cetl a postupne se to pozna tak ze prej vybojka zacne postupne zloutnout tak nevim kazdej rika neco jineho ja nekde cetl tohle
Opel Astra OPC

dimi

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od dimi » 26 zář 2010, 17:57

žloutne, pak jde do fialova a pak jde k pánu

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik let vydrzi xenony?

Příspěvek od sladas opc » 26 zář 2010, 18:14

dimi:je to asi tak jak popisujes,ale pry je to znatelne kdyz uz je na vymenu...zaslechl jsem i verzi ze pri vymene vybojky by se mel menit i ballast
Opel Astra OPC

Odpovědět