nefunguje ovladanie na volante a klakson

Od klimatizace až po xenony
Gondil
Příspěvky: 30
Registrován: 16 úno 2018, 15:32
Bydliště: Bošany (PE/TO)

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Gondil » 04 čer 2018, 08:20

Dakujem, medzicasom mi doslo, ze bude treba asi pozriet cely obvod, tak ked budem mat cas, tak sa na to skusim mrnut. Potom dam vediet kde je pes zakopany.
Opel Astra H Caravan, 1.9 74kW (Z19DTL), 2010, Recaro

Reklama
 

Uživatelský avatar
tomages
Příspěvky: 19
Registrován: 18 kvě 2017, 12:39

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od tomages » 06 čer 2018, 18:22

Ahoj taky mi nefunguje klakson, a misto troubení zesiluju radio, co s tim? Je to jen ten kontakt, nebo cely v pr.? rozebirat se mi to nechce pac bych to určite něco ulomil ještě jak se znám. Neví někdo o někom kdo to dělá,? Ústecký kraj Díky
Astra H Z16XE1 2007

Gondil
Příspěvky: 30
Registrován: 16 úno 2018, 15:32
Bydliště: Bošany (PE/TO)

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od Gondil » 06 čer 2018, 20:24

Co som tu cital, tak toto su priznaky tych zaoxidovanych kontaktov (namiesto trubenia zosiluje radio). Skusil by som sa pozriet na to. Snad by to nemal byt nejaky fatalny problem s CIM. Teda aspon podla toho, co som cital tu, ci na inych forach, tak vacsinou trubilo len napr. pri vypnutom motore alebo pri vypnutych svetlach, popripade netrubilo ale ovladalo to hlasitost radia, a vtedy slo o zaoxidovane kontakty.

Inak ani ja nie som nejak zdatny, ale podla toho videa to slo celkom v pohode rozobrat. Jedine s cim som mal trochu problem bolo vybratie airbagu ale to len preto, lebo som nevedel ako presne zatlacit na tu pruzinu. No po chvili skusania a nervov to islo. Inak staci standardne naradie (je popisane aj vo videu) Jedine, co som nemal bol Torx 50 na vybratie volantu ale pomohol som si ako sa dalo :)
Opel Astra H Caravan, 1.9 74kW (Z19DTL), 2010, Recaro

Uživatelský avatar
tomages
Příspěvky: 19
Registrován: 18 kvě 2017, 12:39

Re: nefunguje ovladanie na volante a klakson

Příspěvek od tomages » 07 čer 2018, 07:06

Ještě vyzkouším klakson jestli neodešel, a kdyz bude v pohodě tak se do toho asi pustim ;)
Astra H Z16XE1 2007

Odpovědět