Dorobenie xenonovych svetlometov

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od x-father » 04 úno 2011, 11:04

Ahoj lidi.

Mam dalsi dotazek.

Poridil jsem si xenonovy svetlomet na Astru. Ano skutecne jen jeden, takze je me to platne jak mrtvemu zimnik, ale slo o vyhodou koupi, takze jsem to neresil a treba sezenu druhy.

Jak rozeznam AHL od AFL? Rukou muzu jenom hybat nahoru/dolu celym vnitrkem, do stran ne, ale ma vzadu za telesem cocky/parabolky takovyho sneka a elektromotorek a oznaceni je 1ZS 008 710-01 Nekde jsem se docetl, ze 700 jsou AHL a 710 AFL. Takze mam AFL svetlomet?

A druhy dotaz je, ze je svetlomet celkem holy a co vsechno se na to da dokoupit. Nemam na nem ty gumove krytky. Ani tu kruhovou u zarovky a ani tu ctvercovou za vybojkou. Videl jsem je nekde v Polsku na allegru za par desitek korun, ale da se to koupit treba rovnou u Oplu?

Taky tam chybi elektroinstalace. Je tam ovladani clonky a asi nataceni do stran a z toho jde cca 15cm kablik, ale jinak tam neni vubec osazeny konektor kterym se pripojuje svetlomet, chybi zam objimka na H7 dalkovou zarovku a chybi tam vnitrek objimky pro blinkr. Kabel mezi ridici jednotku a vybojku tam taky neni.
Videl jsem opet u polaku prodavat v prepoctu za par stovek kabelaz, ale podle obrazku nebylo videt jestli je to jen na propojeni ridici jednotky s vybojkou, nebo jetli je na kabelazi i vse potrebne pro H7 dalkove a blinkr.

A jakpak je to s motorkem na ovladani sklonu? Vnitrkem muzu hybat volne a neni tam nic co by vypadalo jako motorek. Na fotce je videt v pravem hornim rohu asi uchyt na motorek.
Da se sehnat samostatne?
hella.jpg

Reklama
 

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od silver » 05 úno 2011, 14:52

no pobavil som sa..
http://forum.autobazar.eu/povolene-xenony-t5583.html ta debata tam nema chybu :lol: :lol:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

David B.
Příspěvky: 100
Registrován: 06 lis 2009, 15:08
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od David B. » 24 úno 2011, 09:45

Tohle by měl být AFL-kový světlomet, nahoře je vidět šnek, kterým se ovládá natáčení světla do strany. Každopádně ze spod by měly být dvě řídící jednotky a na výbojce je potom ještě nasazený ten předřadník pro výbojku. Taky ti tam chybí motorek pro naklápění nahoru/dolů, proto s tím můžeš hýbat.
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod ...
Astra H Hatchback 1.9 CDTI 88kW, Black
http://www.veramon.czweb.org

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od x-father » 08 bře 2011, 13:36

Jo uz sem taky zjistil, ze je to AFL. Jak je to s tema ridicima jednotkama? AHL ma jednu a AFL dve?

Ja vim ze se tam dava 5DD 008 319 a 5DV 008 290-00, ale to plati asi pro AHL. Co je jeste treba pro AFL?

A jak je to s tim naklapecim motorkem? Asi tusim, kde ma byt, ale me to prijde nerozebiratelne, Kudyma se tam dava? Me napadlo leda sundat celni sklo.

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od vencator » 03 dub 2011, 00:02

ehm...jen jedna otazka co je to H7 pro dalkovy?? to tam ma astra jeste klasik zarovku pro dalkovy nebo jak o je?? :)

hrozne hloupy dotaz asi :D
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od Westler » 03 dub 2011, 00:18

Ano, pri zapnuti dalkovych svetel se krom posunu clonky u bixenonu jeste rozsviti zarovka ve vedlejsi parabole.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od Kesi » 03 dub 2011, 20:34

A svieti až do .... ;)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od x-father » 16 srp 2011, 17:45

Chystam se že bych dal na auto AHL xenony.

Svetla mam, trafa, zapalovace a vybojky taky. Cidlo na napravu tez. Vim co se ma prepojit v konektorech svetel. Doplnit dva chybejici piny 9 a 10 coz je uzemeni clonky a trafa vybojky a prohodit piny 7 a 8 mezi sebou, coz je napajeni a rizeni motorku naklonu.

Nevedel jsem ale jak zapojit cidlo naklonu. Vojta me posilal zapojeni, ale v tom zapojuji cidlo do "Ridici jednotky AHL" a tu propojuji s UEC. To je pro me nova vec, pac jsem celou dobu zil v dojmu, ze AHL dalsi jednotku nemaji. Ze je jeste jedna jednotka u AFLek jsem vedel. Je to ta vec u ridice u A sloupku nekde dole s napisem AFL Control unit (Hella 5DF 008 278-22).
Ze ma byt podobna i pro AHL jsem zatim nikde nevidel.

Neni tu nekdo kdo uz dodelani AHL absolvoval, pripadne kdo je ma a vi kde je jednotka? Potreboval bych vedet jeji oznaceni jak ji vede Hella, pac podle PN Opelu jak me poslal vojta sem na googlu nic nenasel.

Uživatelský avatar
matoopel
Příspěvky: 8
Registrován: 23 pro 2012, 14:54
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od matoopel » 23 pro 2012, 23:44

Ja mám Astru H-čko s dorobenými xenonami, v zime trochu zlostia pri prvom štarte kým je auto studené.
Opel ASTRA H 1.7 CDTi 74kW

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorobenie xenonovych svetlometov

Příspěvek od Oťas » 10 čer 2013, 19:23

x-father píše:Ahoj lidi.

Mam dalsi dotazek.

Poridil jsem si xenonovy svetlomet na Astru. Ano skutecne jen jeden, takze je me to platne jak mrtvemu zimnik, ale slo o vyhodou koupi, takze jsem to neresil a treba sezenu druhy.

Jak rozeznam AHL od AFL? Rukou muzu jenom hybat nahoru/dolu celym vnitrkem, do stran ne, ale ma vzadu za telesem cocky/parabolky takovyho sneka a elektromotorek a oznaceni je 1ZS 008 710-01 Nekde jsem se docetl, ze 700 jsou AHL a 710 AFL. Takze mam AFL svetlomet?

A druhy dotaz je, ze je svetlomet celkem holy a co vsechno se na to da dokoupit. Nemam na nem ty gumove krytky. Ani tu kruhovou u zarovky a ani tu ctvercovou za vybojkou. Videl jsem je nekde v Polsku na allegru za par desitek korun, ale da se to koupit treba rovnou u Oplu?

Taky tam chybi elektroinstalace. Je tam ovladani clonky a asi nataceni do stran a z toho jde cca 15cm kablik, ale jinak tam neni vubec osazeny konektor kterym se pripojuje svetlomet, chybi zam objimka na H7 dalkovou zarovku a chybi tam vnitrek objimky pro blinkr. Kabel mezi ridici jednotku a vybojku tam taky neni.
Videl jsem opet u polaku prodavat v prepoctu za par stovek kabelaz, ale podle obrazku nebylo videt jestli je to jen na propojeni ridici jednotky s vybojkou, nebo jetli je na kabelazi i vse potrebne pro H7 dalkove a blinkr.

A jakpak je to s motorkem na ovladani sklonu? Vnitrkem muzu hybat volne a neni tam nic co by vypadalo jako motorek. Na fotce je videt v pravem hornim rohu asi uchyt na motorek.
Da se sehnat samostatne?
hella.jpg
Máš SZ.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Odpovědět