problém při automatickém zavírání okna předních levých dveří

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
R4B4
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2008, 20:01

problém při automatickém zavírání okna předních levých dveří

Příspěvek od R4B4 » 02 zář 2015, 18:29

Zdravím všechny Opláky. Hledal jsem na foru tento problém, ale nenašel. Měl někdo zkušenost s tím, že při zavírání el. okna se zhruba ve 3/4 okno blokne a sjede dolů, okno se v té uvedené výšce blokne, šprajcne, a to na straně u zrcátka a viditelně se na opačné straně částečně vysune z rámu dveří, takže musím manuálně okno na straně zrcátka zvednout, abych ho srovnal, ale při pokračování zavírání se hned zase blokne a vyklopí zase dostrany, takže, abych ho zavřel úplně, musím po centimetrech posunout okno a vždy zvednout okno na straně zrcátka. Sundal jsem obložení dveří, ale toho prostoru na manipulaci tam mnoho není, okne sedí pevně v mechanizmu ani jsem pohledem nezjistil nějaké uvolněné části, docela jsem bezradný. Poradí někdo?

Reklama
 

Defender
Příspěvky: 84
Registrován: 14 říj 2014, 08:32
Bydliště: Praha

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od Defender » 03 zář 2015, 01:17

No tohle ne, ale po špatném nastaveni X věcí na autě OPComem se mi stávalo, že pokud jsem otevřel dveře spolujezdce tak se posunulo okno i u řidiče. Což by se u TT nemělo dít, po opětovném nastavení OpelTechem se tyto příznaky stratili, takže pokud jsi nastavoval něco přez OPCom tak to zkus poopravit OpelTechem jestli to není jen zblázněný nastavení v ŘJ 8-)
Opel Astra TwinTop 1.6 85kW
Mobil : 602318645

R4B4
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2008, 20:01

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od R4B4 » 03 zář 2015, 09:02

Defender píše:No tohle ne, ale po špatném nastaveni X věcí na autě OPComem se mi stávalo, že pokud jsem otevřel dveře spolujezdce tak se posunulo okno i u řidiče. Což by se u TT nemělo dít, po opětovném nastavení OpelTechem se tyto příznaky stratili, takže pokud jsi nastavoval něco přez OPCom tak to zkus poopravit OpelTechem jestli to není jen zblázněný nastavení v ŘJ 8-)
Díky za zájem ;) , právě, že jsem nic nenastavoval. Mimo to jsem všemožně pátral a mám obavu, že budu muset vyměnit celý stahovací mechanismus, protože z největší pravděpodobností prasknul nejaký vodící dílek (asi silon), který prý nejde vyměnit, letos se mi s Astřičkou fakt brutálně sere. :cry:

Uživatelský avatar
ladinek67
Příspěvky: 34
Registrován: 12 srp 2014, 19:18
Bydliště: KH

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od ladinek67 » 04 zář 2015, 13:44

Čau,stejný problem jsem měl na předchozím autě(Vectra).Mě to dělaly levé u řidiče,nakonec jsem na vrakáči sehnal jiný mechanismus a bylo po problemu.Na tom starém byly už ošoupaný ty silonový vodítka.
ASTRA H GTC Z 20 LER

R4B4
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2008, 20:01

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od R4B4 » 05 zář 2015, 19:08

Tak vyřešeno. Po dlouhém zkoumání, prohlížení, zkoušení jsem zjistil, že není poškozená žádná součástka na stahovacím mechanismu, úplnou náhodou jsem zkusil povolit 2 šroubky, které drží sklo v mechanismu, v povoleném stavu se dá ze sklem částečně pohybovat, tak jsem ho jen potlačil
směrem do leva až na doraz a utáhnul šroubky a ejhle okno zavírá tak jak má, bylo prostě za ty roky třískání dveřmi vychýlené z úchytu ( ty 2 šroubky), tak pro ty kterým se toto stane - nepanikařte. Čus.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od vojtavojta » 07 zář 2015, 11:11

Ja mam sice trosku jiny problem,ale nebudu zakladat novy topic,tak to prdnu tady.
Kupil jsem si deflektory do prednich a zadnich oken a od doby jak jsem je tam namontoval,stava se obcas,ze ridicove okno dojede navrch a potom hned zjede do 3/4 okna. Stava se to nepravidelne a zda se mi ,ze mam deflektor dobre dotlaceny. Jak vyjizdim oknem navrch "cukanim" tak se vzdycky dovre. Je to divne. Nevite nekdo o podobnym pripade???
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od mironto » 07 zář 2015, 12:49

Mne to pripada, ze ten deflektor kladie oknu odpor a aktivuje sa poistka proti privretiu ruky/prstov do okna. Sam som tam ruku nedaval, na inej znacke sa to ale takto sprava.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od vojtavojta » 07 zář 2015, 13:10

Taky mne to napadlo,ale neni to pravidelne a zda se mi ze je to dobre namontovane,stejne jak na pravym okne,kde neni problem.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od mironto » 07 zář 2015, 13:13

Mozno lave okno ide tazsie hore, takze ta odporova sila staci mensia. Skus premazat mechanizmus.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: problém při automatickém zavírání okna předních levých d

Příspěvek od vojtavojta » 07 zář 2015, 13:16

Mozne to je.Zkusim o vekendu shodit tapec a to promazat.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Odpovědět