Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od Werewolf » 27 úno 2013, 21:55

Krom nějakých tuningů jsou asi standartní 3 druhy horních spoilerů (aspoň si to myslím). Ptám se, jaký máte vy na svém GTC a jak máte špinavý okno? Já mám ten 1. tedy nejmenší a zadní stěrač se snažím nepoužívat, neboť bych ho musel furt měnit. Zkrátka aerodynamika způsobuje podle mě víření vzduchu hned za vozem a bordel od kol z mokré silnice jde okamžitě na okno. Myslím si, že s těma druhýma dvěma by to mělo být lepší, protože křídlo způsobí posunutí turbulentního víření dál za auto. Potvrdíte mě to? Já osobně bych chtěl sehnat 2. typ, tedy ten prostřední, vizuelně se mě líbí víc, než třetí, kde je taková mezera mezi ním a autem, vlastně drží na bocích... Jak jste na tom vy? :-)
1:
Obrázek
2:
Obrázek
3:
Obrázek

Reklama
 

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od power2 » 27 úno 2013, 22:12

Já mám OPC line 2 - ten prostřední, předtím sem měl ten první... okno je špinavý úplně stejně. To křídlo by muselo mit o hodně víc cm, aby se posunul vír tak, aby se nešpinilo okno.
Nejvíc mě ale štve, že ten bordel stíká na hranu nárazníku pod 3tími dveřmi a tam zůstává

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od Werewolf » 27 úno 2013, 22:40

Tam mám bordelu taky dost. Takže říkáš, že to efekt nepřineslo jo :( Podle studie mercedesu, kde se zabývali aerodynamikou tento jev právě popisovali...
Takhle to vypadá když se projedu po sněhu, prostě na zadek jde všechno:
Přílohy
SNC00063a.jpg

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od power2 » 27 úno 2013, 22:56

Jo přesně takhle sem to měl o víkendu taky.

Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 315
Registrován: 27 srp 2009, 12:27
Bydliště: Pohořelice

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od Saša » 28 úno 2013, 06:45

U mě to samé i když mám hacbak křídlo nepomohlo,asi by to vyřešily zadní zástěry ale to zas vzhledově nic moc.
Astra H Enjoy 1,7CDTI-2005-čtyřkotouč,ABS,AAC,CD30MP3,8XAirbag,El okna i zrcátka,centrál,multifunkční kožený volant,origo 16 Opel,Opc křídlo,zlatá metalíza.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od milosh » 28 úno 2013, 07:37

Jako Saša, zástěrky vzhledově žádná sláva ale auto je díky nim "čistější" než kdyby tam nebyly.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od vojtavojta » 28 úno 2013, 08:02

Taky je mam,a je to o dost cistsi,nez to co je na fotce.Uvidime jak dam "kridlo".
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od Samothe » 28 úno 2013, 15:18

možná to opc křídlo pomůže kdo ví, to zadní sklo mám taky furt špinavé, ale neřeším ...

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od irmscher » 28 úno 2013, 15:27

tyhle křídla na víření za zadníma dveřma u GTC vliv nemaji,možná minimálně,takže to je o vkusu každého soudruha :-)
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
martulik
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2011, 18:48
Bydliště: Olomoucko

Re: Zadní křídlo vs špinavé okno GTC, zkušenosti?

Příspěvek od martulik » 28 úno 2013, 16:06

Pánové, před několika lety jsem to s kamarády řešil taky. Nebyl to Opel, ale tvar zádě, dáse říct stejný, jako vaše Astra. Poznatky jsou takové, že to co je umístěno až nahoře, má jen minimální efekt pro čistější zadní okno (sklo) a už vůbec ne pro samotný kufr - to co je pod sklem. Zkrátka obtoková hrana je krátká a příliš vysoko. Zároveň máte malou rychlost na to, aby se to projevilo. Vyzkoušeli jsme křídlo umístěné na hraně pod sklem a efekt je mnohonásobně lepší, co se týče čistoty zadního skla. Bohužel na samotný kufr to má negativní vliv, byl zesviněný ještě víc. Obtoková hrana je níž a tím se změnila i vznikající turbolence za autem a vše se usazovalo na kufr a spodní stranu křídla. Horní strana křídla a sklo zůstalo téměř čisté. Toto fungovalo i při pomalé jízdě městem.
Ten kdo má kombíka s kolmou zádí jako je Vectra C, tam by to horní křídlo mohlo opravdu pomoct. Ale říkám křídlo, né jen šilt, ten je krátký.
Vectra C Caravan 1,9 CDTI r.v.2005
Možnost diagnostiky Olomouc a okolí OP-COM Professional CZ verze 131125d

Odpovědět