Zatékání do auta přes přední dveře

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od Oťas » 07 srp 2010, 06:33

Nebo jednoduchý prográmek na zmenšení fotek.
http://www.instaluj.cz/jpeg-resampler
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Reklama
 

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 07 srp 2010, 21:37

Dík za návod k fotkám.
Snad ta fota trochu pomůžou.
Demontáž dveří dle návodu v "Opel Astra - jak na to" - odkaz najdete tady ve fóru. Překvapila mě koroze pod plastovým uchycením zrcátek - krásně to tam bobtná.... - na fotkách to moc nejde vidět. Zrcátka samozřejmě není nutno sundávat - pouze jsem zkoumal kudy ta voda jde. Pokud se vám objevuje voda tam kde jsem psal v předchozích textech, pak stačí vnitřní výplň dveří celou nesundávat, přístup k reproduktoru je možný jen po odklopení výplně + demontáž reproduktoru + jeho následné zatěsnění.
Přílohy
Fotografie0207.jpg
Fotografie0193.jpg
Fotografie0191.jpg
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od milosh » 14 srp 2010, 20:11

A jak jsi to teda vyresil? Dal jsi tesneni do toho zrcatka kudy to teklo do dveri? Mam stejny problem, taky dnes rozdelany dvere a voda tece pres ten reprak do auta, coz me dost se*e kdyz ted porad prsi tak to chci co nejrychleji vyresit, zrcatko jsi tedy sundal po odmontovani vyskace - toho trojuhelniku? Ten jsem dnes sundal - v pohode, ale jak je pridelane zrcatko jsem si nevsiml :(
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 19 srp 2010, 12:57

milosh píše:A jak jsi to teda vyresil? Dal jsi tesneni do toho zrcatka kudy to teklo do dveri? Mam stejny problem, taky dnes rozdelany dvere a voda tece pres ten reprak do auta, coz me dost se*e kdyz ted porad prsi tak to chci co nejrychleji vyresit, zrcatko jsi tedy sundal po odmontovani vyskace - toho trojuhelniku? Ten jsem dnes sundal - v pohode, ale jak je pridelane zrcatko jsem si nevsiml :(

Zrcátka je zbytečné sundávat (jen pro info - je chycené třemi šrouby, které uvidíš, když sundáš trojúhelník z vnitřní strany dveří). Jak jsem psal voda se běžně dostává do dutiny dveří - je jedno jestli přes zrcátko nebo přes těsnění vůči oknu - je to normální a v pořádku. Problém je v těsnění reproduktoru - ten odšroubuj, vytáhni, odřízni aretační zobáček na jeho spodní vnitřní straně (funguje jako svod vody do něj, jinak je tam zbytečný), podlep těsnění reproduktoru tmelem (jen ve spodní části, víc je to zbytečné (ať jde ještě někdy demontovat)) a přišroubuj nazpět. Po přišroubování jsem ho ještě lehce máznul tmelem pro jistotu. To je celý problém, nic víc nemá smysl dělat. V mém příspěvku výše je ve spodní fotce červená šipka, kde je potřeba reprák podlepit tmelem.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od milosh » 19 srp 2010, 13:01

Dik, ja mam ale jine repro ktere zadny zobacek nemaji, lepsi reseni by podle me bylo dovnitr dveri nad ten reprak dat nejaky kryt aby to na repro vubec neteklo, pri tvem reseni se v nem bude zevnitr drzet voda :twisted:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 19 srp 2010, 13:04

milosh píše:Dik, ja mam ale jine repro ktere zadny zobacek nemaji, lepsi reseni by podle me bylo dovnitr dveri nad ten reprak dat nejaky kryt aby to na repro vubec neteklo, pri tvem reseni se v nem bude zevnitr drzet voda :twisted:

To se asi držela vždy - dáno konstrukčním (ne)řešením v Opelu...
Jasně, další možností (mnohem pracnější) je chránit reprák stříškou zevnitř..
Jasnačka.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od milosh » 24 srp 2010, 11:27

tak jsem se pustil do opravy o vikendu, rozdelal jsem dvere sundal reprak a trosku ho vylepsil silikonem, tedy jen tu plast redukci co je pod nim a po zasroubovani jsem silikon jeste nanesl zespodu kolem mista kudy to teklo. Ted uz 2x prselo a zatim suchy nohy mam, tak uvidime :mrgreen:

Ale nad tou "striskou" budu dumat to by podle me bylo lepsi reseni ze by voda nesla vubec na ten reprak 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Mato87
Příspěvky: 101
Registrován: 22 čer 2009, 17:28
Bydliště: SR,okres PN

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od Mato87 » 27 zář 2010, 13:26

Tak po vikendovom "dazdiku" otvorim vodicove dvere a mlaka, otvorim spolujazcove dvere- mlaka
:evil: :P
Dakujem astra za pekny zacati den! 8-)

Ked bude krajsie pocasie tak sa pusit do opravy ...

P.S. pre zaujemcov o kupe hacka: Chodte aspon do autoumyvarky, aby ste zistili ci Vám nezateka do auta 8-)
Opel Astra Caravan 1.6 85 kw 2007 Enjoy Plus

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od dogee » 18 bře 2011, 10:08

tak mě taky do auta teče :( musím teda sundat celej tapec a zasilikonovat reprak? a nemam dat prez reprak nejakej igelit nebo neco, vzdyt je to divny ze do repraku prsi :(

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JirkaF » 18 bře 2011, 11:57

:lol: Dobrý vtip: :lol:
"všechny díly tam ukryté jsou prý přizpůsobeny pro vnik vlhkosti."
:idea:
Jestli jsou všechny díly tak dobře přizpůsobeny vlhkosti jako eletrika v zadních dveřích kombála, tak potěš koště... Jen co se oteplí, tak jdou dolů tapce všech dveří a jak jsem koukl na ty kytičky pod zrcátkem na fotce, tak i zrcátka a pojedem s Perrym jak draci. Pěnového těsnění na okna a silikonu mi ze zadních dveří zbylo docela dost. Ještě to bude chtít asi ten zahrádkářský igelit na stříšku pro reprák, oboustranku, smirek, základ a nějaký ten gumoasfalt pod zrcátka. A když už to bude rozebrané, tak samozřejmě ten postřik na dutiny do míst kde vodiška tešéé, po železe šustí... Jo a samozřejmě nezbytný kontaktol. Nevyšplýchat všechny ty uzpůsobený vlhkosti konektory by byla bláhovost.

Zapoměl jsem na něco? :?:

Jo, a našli jste jinou cestu pro odvod vody z dutiny dveřní než přes reprák? Nebo po přetěsnění jezdíte s neplánovanou nadstandardní výbavou: čtyřnásobné akvárium? :?:

Odpovědět