Stresni nosice (pricniky) II.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
snakepit
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2009, 22:45
Bydliště: Bratislava

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od snakepit » 20 pro 2009, 15:39

Hi

Odfotil som Thule a Hakr ako ich ma ja na Astricke. Vcera spadlo "trochu" snehu, tak je to aj s nim. :D
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Opel Astra H Caravan Enjoy Silver 1.6 Twinport 105k ( 95000km@4 y )

Reklama
 

Uživatelský avatar
snakepit
Příspěvky: 12
Registrován: 13 led 2009, 22:45
Bydliště: Bratislava

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od snakepit » 22 pro 2009, 14:25

... este detaily
Přílohy
5.jpg
4.jpg
Opel Astra H Caravan Enjoy Silver 1.6 Twinport 105k ( 95000km@4 y )

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od Dalik » 22 pro 2009, 14:41

Zrovna předvčerem jsem si tohle téma pročítal, když jsem si chtěl udělat představu a prolízal internet, na kolik by vyšly příčníky a rakev na mou Astru.
Snad si v létě přes brigády nějakých těch 15 litrů (v případěThule) našetřím :(
Ještě jsem se díval, že teď při těch slevách v Opelu na příslušenství (přes 30%) to nějak dráž ani nevychází, ale všichni od toho spíš odrazujete, takže na to (hlavně u těch příčníků) nebudu brát zřetel.
Máte někdo v tomto zkušenosti s nějakými méně značkovými/"neznačkovými" firmami?
Ještě jsem se chtěl zeptat, když bych kupoval ty příčníky (na střechu s připravenými pevnými body), k čemu tam potom slouží ta tzv. T-drážka.

Uživatelský avatar
RomanN
Příspěvky: 162
Registrován: 10 říj 2009, 11:26
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od RomanN » 22 pro 2009, 15:32

T drážka je na příčníku, do které se zasouvá příslušenství (držák na kola, ap.) Já mám jinak příčníky značky Hakr namontované do fixních bodů. Jsou to hliníkové s gumou na T drážce.

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od Dalik » 22 pro 2009, 15:48

Aha, takže ta T drážka slouží vlastně k jednoduchému ukotvení příslušenství... Má to uplatnění i při ukotvení rakve?
Jinak ty nemáš na kombíku hagusy, že musíš mít příčníky ve fixních bodech?

Uživatelský avatar
RomanN
Příspěvky: 162
Registrován: 10 říj 2009, 11:26
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od RomanN » 22 pro 2009, 15:51

Jsou i takové kombíky... Ano, nemám hagusy. Ohledně uchycení rakví nevím, asi jsou i takové, které se dají uchytit prostřednictvím T drážky, ale osobně bych do toho asi nešel.

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od milan7 » 12 led 2010, 22:05

Tak jsem objednal Thule příčníky s černou čtyřhrannou tyčí.. ta aero se mi příliš nelíbí a také je několik stovek dražší.. Mohu udělat foto, jak nosič dorazí.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od corsaczek » 12 led 2010, 23:24

Dalik píše:Zrovna předvčerem jsem si tohle téma pročítal, když jsem si chtěl udělat představu a prolízal internet, na kolik by vyšly příčníky a rakev na mou Astru.
Snad si v létě přes brigády nějakých těch 15 litrů (v případěThule) našetřím :(
Ještě jsem se díval, že teď při těch slevách v Opelu na příslušenství (přes 30%) to nějak dráž ani nevychází, ale všichni od toho spíš odrazujete, takže na to (hlavně u těch příčníků) nebudu brát zřetel.
Máte někdo v tomto zkušenosti s nějakými méně značkovými/"neznačkovými" firmami?
Ještě jsem se chtěl zeptat, když bych kupoval ty příčníky (na střechu s připravenými pevnými body), k čemu tam potom slouží ta tzv. T-drážka.
Jak často budeš s rakví jezdit? Já jen, že sem se rozhodoval podobně, a nakonec jsem ji nekoupil, protože se dá dnes vcelku snadno půjčit, stojí to pár stovek týdně a navíc je vždycky čistá a nepřekáží :)

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od pueblo » 13 led 2010, 07:42

Ahoj,

tak jsem dle vzoru snakepit koupil aero tyče od Thule a držáky lyží Hakr, tedy to vypadá stejně jako na jeho fotkách. Dlouho jzem zvažoval, jestli rakev nebo držáky a zvítězily držáky na lyže. Jak píše corsaczek, rakvička se dá za rozumný peníze půjčit. Pro případ, že bych snad jel na zimní dovolenou víc nabalenej, vejde se mi vedle držáků na lyže ještě úzkuá rakev. Kdo by rakev využil i v létě, asi ji koupí a v zimně nahází lyže do ní, ale já v létě vozím na střeše 4 kola a rakev bych nevužil.

Uživatelský avatar
Dalik
Příspěvky: 671
Registrován: 01 led 2009, 17:16
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni nosice (pricniky) II.

Příspěvek od Dalik » 13 led 2010, 15:57

Já bych měl rakev na střeše tak 5x do roka, a z toho tak max. 2-3x na více dnů (týden).
Nechávám to stále otevřené, protože to teď není na pořadu dne, ale o půjčování rakví slyším přiznám se poprvé, díky za tip.

Odpovědět