Ruční mytí auta - jak na to

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od Wirda » 20 říj 2016, 12:18

Mytí auta pouze ručně a šetrnou rukavicí. Nejlépe metodou dvou kýblů. Levný šampony z benzínek nemá cenu. Taky jsem okrajově pronikl do detailingu a má to své místo v mém pečování o auto. Určitě kvalitní šampon (já mam Chemical Guys gloss work citrus) Jedno malé víčko na kýbl a meje jak ďas. Poté určitě zmíněný odstraňovač polétavé rzi + clay. Pak bezabrazivní leštěnku, bez silikonu a vosk. Nebo rovnou vosk, jak kdo chce... Vyplatí se dát dlouhodobou syntetiku. Pak stačí aplikovat na jaře a na podzim. Výborný je Collinite 476s, Finish care 1000P. To jsou držáci. Stojí to peníze, ale je to na pár let. A pak už jen udržovat. Ještě bych doporučil BSD. Sonax briliant super detailer. třeba každý druhý mytí ho aplikovat po usušení. Skvělě podpoří vosk a hlavně má výbornou vodoodpudivost. Teď ho mám na autě na umřelim vosku a neskutečný. Asi s nim zimu přežiju. Na jaře se chystám na lehkou korekci laku., tak nebudu plýtvat voskem.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Reklama
 

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Ruční mytí auta - jak na to

Příspěvek od maxnuke » 22 říj 2016, 08:35

Přesně jak píše Wirda. Není potřeba detailing přehánět, ale základy je dobré dodržovat. Auto hodně prokoukne. Collinite 476s mohu jen doporučit. Super poměr cena výkon a hlavně to vydrží celou zimu.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Odpovědět