Koroze nad čelním sklem

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Chiquita
Příspěvky: 3
Registrován: 27 pro 2012, 20:37

Koroze nad čelním sklem

Příspěvek od Chiquita » 10 led 2015, 11:43

Zdravím,

všiml sem si dneska po návratu z myčky koroze přímo nad čelním sklem, na začátku střechy. Místo velké asi jako nehet malíčku, kde je odloupnutý lak a je vidět rezavá barva. Pak jsou ještě o kus dál nějaké drobné tečky, prostě jak do toho mlátí občas nějakej kamínek asi.

Byla by rada co a jak s tím dělat, zejména teďka, když nás ještě asi čekají nějaké ty posolené silnice a nepříjemné počasí..?
Díky
Přílohy
IMG_20150110_113725.jpg

Reklama
 

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Koroze nad čelním sklem

Příspěvek od power2 » 10 led 2015, 14:00

Vybrousit kompletně rez a nezapomenout odloupat lak kolem cca půl cm, natřít sajrajtem proti korozi a nalakovat. Na to už bude potřeba sprej z Opelu, korekční tužka by vypadala škaredě. Nic jinýho lepšího v domácích podmínkách dělat nejde

Uživatelský avatar
mafian
Příspěvky: 54
Registrován: 10 čer 2013, 17:10
Bydliště: Zdice

Re: Koroze nad čelním sklem

Příspěvek od mafian » 17 bře 2015, 19:05

Omlouvám se za OT, ale poraďte mi prosím. Potřebuji zadělat pár škrábanců a odřenin. Kde je nejlepší nechat si namíchat lak do spreje? Dělají to i v Oplu nebo někde jinde. Případně jaká je cca cena. díky
OPEL ASTRA H - 1.7 CDTI - 74 kW - 2006 - CD30 MP3 - OP-COM

Mr.Crow
Příspěvky: 25
Registrován: 04 dub 2011, 18:07

Re: Koroze nad čelním sklem

Příspěvek od Mr.Crow » 05 dub 2016, 20:40

Ahojte, čo sa týka korózie je alebo sú tieto miesta asi tie najhoršie (ihneď vizuálne odhalené, hrúbka plechu tenká + obtiažna dostupnosť vďaka čelnému sklu.
Ja mám podobný problém trošku vo väčšom rozsahu. Aké sú možnosti odstránenia tej korózie?
Najhoršie je na tom, že asi pred 2-3 mesiacmi mi mechanik menil čelné sklo, keby mi bol zavolal dám si to opraviť a radšej by som priplatil ako takto mať nové sklo a hrdzavú strechu. Čiže pravdepodobne na poriadnu opravu by bolo dobré dať dole sklo, iný spôsob je ako bol opísaný vyššie? Obrsiť, odstrániť koroziu chemicky a natrieť?
Máte niekto nejaké skúsenosti poprípadne dobré rady? (múdre keci vtipálkov sem ani nepíšte- ďakujem)
Opel Astra H, kombi, 1,9 CDTi, 110 kw, Z19DTH, r.v. 2008

Odpovědět