čidla tlaku vs. přezutí

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od Niraj » 15 srp 2014, 21:19

Zdravím,
na nové Zafiře mám kola s čidly tlaku. Jedná se o letní sadu pneu.
Jak to děláte, když přezouváte na zimní? Napadá mě několik možností, ale nevím, jestli jsou všechny možné:

- koupit jen gumy (bez disků) a vždy je se změnou sezóny nechat přehodit na tytéž disky. Tak tam zůstanou i čidla a vše snad ok. Jenže mě to činí závislým na pneuservisech, časem se prodraží a je to spousta času.
- koupit komplet zimní sadu i s disky a nechat bez čidel - bude to ale asi neustále hlásit chybu a prudit tak celou zimu. Možná se dá ale nějak deaktivovat a na jaře spolu s letními zase aktivovat. Ale byl bych radši, kdyby kontrola tlaku fungovala i u zimních.
- takže koupit komplet zimní sadu i s disky a dokoupit i čidla. Ty jsou ale poměrně drahý, jak se tu zmiňujete
- a nebo poslední, jestli lze čidla v pohodě demontovat ze stávajících kol a opakovaně je přehazovat tam, kde budou zrovna potřeba. Jestli jo, pak je to asi to nejednodušší. Jak jsou čidla připevněna? Jsou jen nějak došroubované k ventilkům? Nebo jsou součástí ventilků?

Jak to řešíte vy?
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Reklama
 

Uživatelský avatar
dave152
Příspěvky: 71
Registrován: 20 zář 2012, 20:24

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od dave152 » 15 srp 2014, 21:54

ja mam tiež tie čidla tlaku a ta prva možnost použivat jedne disky na letne aj zimne je podla mna asi naväčšia hlupost niči sa disk aj pneumatika + stale musiš zato aj niečo platit podla mna maš dve možnosti bud si nechaš tie čidla iba na letnych napr a na zimnych daš obyč ventili a budeš merat po starom alebo si kupiš dalšie 4 ventily s čidlami a daš si ich aj do zimnych ked tie ventili nemaš tak žiadnu chybu nehlasi iba ti to proste nebude merat a ked tam daš kolesa s ventilami tak to znova žačne merat nič nemusiš aktivovat . a prehadovat sa to neda musel by sa dat tiež dole pneumatiku keby si to chcel prehodit
Naposledy upravil(a) dave152 dne 18 srp 2015, 13:44, celkem upraveno 3 x.
opel zafira 1.9cdti

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od mironto » 15 srp 2014, 21:56

Ked som ja kupoval Zafiru minuly rok, tak nedavali/nebola moznost zvolit ani cidla tlaku (ani asistenta rozjazdu do kopca), takze to neriesim ;)

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od Niraj » 15 srp 2014, 21:59

-->dave152
Jo, jasně, ta první možnost byla čistě teoretická, je to tak jak píšeš. Vždy se snažím mít 2 sady na přezouvání.
Jinak, jestli teda systém nehlásí žádnou chybu při absenci čidel, tak ok, přežiju to určitě bez čidel.
A čidla se teda nedají přehazovat z jednoho kola na druhé?

mironto píše:Ked som ja kupoval Zafiru minuly rok, tak nedavali/nebola moznost zvolit ani cidla tlaku (ani asistenta rozjazdu do kopca), takze to neriesim ;)
Mně se zase nikdo neptal, jestli je tam chci nebo ne, připadá mi to, že teď je to tam jako standard. Asistent rozjezdu do kopce tam byl možný jako volba, ale ten nepotřebuju a tak ho tam nemám.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
dave152
Příspěvky: 71
Registrován: 20 zář 2012, 20:24

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od dave152 » 15 srp 2014, 22:01

daju ale musel by si aj tak dat dole pneumatiku :D takže nie :D
Naposledy upravil(a) dave152 dne 18 srp 2015, 13:44, celkem upraveno 1 x.
opel zafira 1.9cdti

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od Niraj » 15 srp 2014, 22:03

Aha, takže je to jasný - zimáky budou bez čidel. Nevadí.
Díky
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od mironto » 15 srp 2014, 22:06

Ten system mas popisany v manuali na strane 181. Ked mas kolesa bez cidiel, nepise to ziadnu chybu. A ked si pozries terajsi akciovy cennik, je tam uz v zakladnej vybave aj asistent rozjazdu do kopca.

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od Niraj » 21 srp 2014, 07:58

- tak jsem včera v kopci zjisil, že asistenta rozjedu do kopce tam mám taky, i když v době kdy jsem objednával v ceně nebyl (aspoň jsem o tom přesvědčen). Asi bonus, jak Zafiry končej, tak jim tam možná plonkoví asistenti sedí ve skladu :D
- psal jsem se v opel servise na ty zimáku + domontování čidel a přiznali, že s monžáží mají problémy, resp. pak s nějakým nastavením, že to parkrát dělali a spíš to robilo problémy, rozvěcelo se zákazníkům mylně varování o špatném tlaku a vůbec to prý dělalo problémy. Doporučili s tím navštívit nějakej servis, kterej to umí !!! Takže jsem krapet rozčarovanej, ale zase jsou upřímní aspoň
- to je fakt takovej problém s dodatečním doděláním čidel? Jak to tedy je? Koupím disky a pneu, skočím do pneuservisu, vrazej špaufek do disku, nandaj pneu a čidlo se tam jen nějak domontuje? Nebo je to speciál šlaufek už s čidlem? A co se tam tak asi může nastavovat?
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od mironto » 21 srp 2014, 08:28

Cidlo je sucastou ventilu, takze sa nasadzuje ako celok zvnutra disku pred montazou pneumatiky.
http://www.centrumkolies.sk/product/sni ... 09-145089/
Ak si dobre pamatam z manualu, po nasadeni novych snimacov sa ma podrzat to tlacidlo na palubovke na x sekund a jednotka by sa mala zosynchronizovat so snimacmi. Ziadna veda. Tak ale dnes je uz Opel servise max. garancka a potom vymienaci kus za kus (urcite sa ale najde vynimka, aspon dufam).
Ja som im zase musel niekolkokrat vysvetlovat, ako funguje poloha AUTO na prepinaci reflektorov spolu s cidlom.

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: čidla tlaku vs. přezutí

Příspěvek od Niraj » 21 srp 2014, 08:53

Aha, takže už ventilek je speciální, přímo s čidlem !!! Důležitý vědět. Takže po shopech schánet ventilek s čidlem. Díky moc.

O AUTO světlech a stmívacím čidle mi povídej !
Vědíc, že za dodatečné nastavení světel se v servise platí, jsem to požadoval už v objednávce nastavit tak, jak si budu přát. Vysvětlil jsem jim (díky tomuto fóru), že je tam 5 možností a jednu budu chtít. Sešlo se tam 2x konsílium, než na to kývli, že to bude moct být takto uvedeno v objednávce. Stále ale zdůrazňovali, že si nejsou úplně jisti, že to půjde přesně tak, jak budu chtít.
Když auto přišlo a předával mi ho technik, tak mi říká: "Máte tam autosvícení, takže po nastartování se vám automaticky rozsvítí světla, takhle .... " - a ono nic :D Koukal jak zjara. Tak jsem mu říkal, že to je právě ta věc, co jsem chtěl nastavit a že bych chtěl právě variantu č.5 . Zajel na dílnu a za 5min. byl zpátky a světla svítí tak, jak jsem si přál.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Odpovědět