Ztráta tlaku v pneu

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Werewolf » 08 led 2011, 15:43

Auto mám měsíc a od včerejška mi po každém zapnutí zapalování ukazuje display Tyre pressure loss, tedy zřejmě že mám slabej tlak v pneu. Mé auto má ve výbavě monitoring tlaku pneu, ale jelikož na grafickém zobrazení bylo vždy místo hodnoty "-.-", předpokládám, že kola nejsou vybavena snímačem. Je pravda, že jedno kolo po kontrole mělo menší tlak cca 1,4, ale po dofoukání mi to zobrazuje stále, tak nevím, zda to má být ono, nebo jen shoda náhod.

Proč se mi to teda zobrazuje? Mám v kolech snímače nebo ne? Nerozumím tomu...

Reklama
 

Uživatelský avatar
Gord
Příspěvky: 692
Registrován: 07 pro 2008, 10:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Gord » 08 led 2011, 19:32

nemá se to resetovat?
už není

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Werewolf » 08 led 2011, 20:36

Myslíš tlačítkem DDS? Neslouží ten ale pro reset, té funkce, která monitoruje otáčky kol a na základě snížení otáčky vlivem ufouknutí pneu pak teprve vyhodnotí stav?

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Werewolf » 09 led 2011, 11:08

No funguje to, ještě jsem si na pumpě doladil tlaky a resnul. Ale pořád tomu nerozumím:
Jestli to vyhodnotil pomocí senzorů - proč mi to ukazuje -.- na grafickém přehledu tlaků?
Jestli tam nemám senzory, protože to ukazuje -.-, jak to tedy zjistil?
Jestli to zjistil systémem detekce úniku, kdy měří otáčky kol, měla se mě rozsvítit kontrolka červeně, to se však nestalo, pouze varovné hlášení na displai.

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Midzi » 09 led 2011, 11:18

ja senzory nemam ale display som mal naprogramovany aby mi to ukazoval. Takze mi to ukazovalo presne to co tebe. odla mna tam senzory nemas. A zistis to asi au ked das dole gumu. Nieco podobne robilo aj Lecysovi. Ukazovalo mu to chybu ale on tam mal senzory. Akurat nie na vsetkych kolesach. Zrejme ked niekto menil gumy tak tam nedal senzor.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Werewolf » 09 led 2011, 11:32

Ten senzor není nějak ve ventilku? Já že v manuálu píšou cosi o tom, že musíš nasadit adaptér, pokud to tam je...

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od colli » 09 led 2011, 12:02

Já viděl prodávat origo kola opel s tema senzorama na ventilku tak myslim ze to musis mit aby to fungovalo.
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

lencys
Příspěvky: 36
Registrován: 09 pro 2010, 21:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od lencys » 10 led 2011, 12:50

no mne to robi to iste co tebe no neviem ako to vyriesit. Pri vymene pneu mi povedali, ze tam mi chyba senzor na 1 al. 2 kolesach ale neverim ze v tom je problem. Co sa tyka diskov so senzormi tlaku tak mi napis sz a poslem ti mail na cloveka ktory ti zozenie disky aj s tymi senzormi.

Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 160
Registrován: 06 črc 2011, 15:03
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Oněgin » 01 črc 2013, 09:00

Nedávno se mi po vyjetí ze servisu, kde mi měnili mj. gumy, stala nepříjemná věc - BC mi ukazoval únik tlaku na LZ kole. Dojel jsem domů, dofoukal a čekal, co se bude dít. Ráno byla guma téměř prázdná, tak jsem znovu dofoukal a po rachotě zajel do servisu. Tam mi řekli, že spec. ventilek bude poškozeý a že při demontáži se může zničit. Byl jsem tak přítomen výměně, která dle mechaniků proběhla nečekaně hladce a bylo mi řečeno, že výměna ventilku může přijít až na 1.500 Kč nebo se pokusí objednat opravnou sadu za pár korun. Samozřejmě jsem zvolil druhou variantu a odjel jsem s obyčejným ventilkem. BC ukazoval tlak v ostatních 3 kolech.
Asi po 2 dnech přestalo měření tlaku fungovat a objevil se nápis tyre pressure loss, načež jsem vizuálně zjistil, že vzduch uniká i z druhého zadního kola. Objednal jsem tedy v servise další opravnou sadu. Po výměně vše OK, těsnící gumičky stály asi 150 Kč. Jen mi v servisu řekly, že nemají diagnostiku na nahození kontroly tlaku. Tak jsem pravidelně resetoval tlačítkem na palubce, pořád ale nic a já se smiřoval s návštěvou autorizovaného OPEL servisu. Až po několika dnech se čidla sama chytila a bez problémů fungují.
Z výše uvedeného jsem vyvodil, že BC dokáže odhalit ztrátu tlaku i bez čidel v kolech, resp. při jejich nefunčnosti, tj. bez zobrazení tlaku v jednotlivých kolech na displeji, hláškou "tyre pressure loss".
Zafira B Sport, 1,9 CDTI, 110 kW, Cosmo, panorama, DVD 90 NAVI, MKJ, adapt. xenony, park. asistent, vyhř. sedačky, flex lišty atd. r.v. 2006
Daewoo Nubira Wagon, 1,6 16V, 77 kW, r.v. 1998

Lojza
Příspěvky: 16
Registrován: 30 kvě 2011, 14:54
Bydliště: Ostrava

Re: Ztráta tlaku v pneu

Příspěvek od Lojza » 15 zář 2013, 10:43

Zdravím
Nevíte někdo, kde je přijímač, který zpracovává signál ze senzorů v kolech? Už 14 dní mi svítí kontrolka
poruchy měření tlaku, ikdyž jsou kola v pořádku.
Díky.
Astra H Z16XEP

Odpovědět