Michelin Crossclimate

Diablo1st
Příspěvky: 146
Registrován: 02 úno 2013, 12:53
Bydliště: MY

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od Diablo1st » 07 zář 2016, 20:42

Ja ich mám na druhom aute od jari. Zimu síce ešte nezažili, ale zopár skúseností s nimi už mám. Na mokrej aj suchej vozovke držia v pohode, nespozoroval som rozdiel oproti klasickej letnej gume. Čo ma však dostal je ich hlučnosť. Sú neskutočne tiché. :o

Uvidíme aké budú cez zimu, ale keďže sú v posledných rokoch zimy také aké sú, nevidel by som v tom problém.
Astra H caravan,
r.v. 2006
Z19DTL (1,9CDTi, 74kW)

Reklama
 

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 05 říj 2016, 23:33

Tak minulý týden jsem na kamarádově H otestoval CC. Pneu jsou fakt mimořádně tiché, minimálně alespoň proti Hankook Ventus Prime 2 co mám teď na autě. Jízda na suchu výborná a na mokru taky paráda, vskutku lepší přilnavost jak u mých letních. Jsem hodně zvědavej jak si poradí na sněhu, náledí a břečce. Pokud i tady budou fungovat alespoň jako nějaký střed v zimních pneu, tak to bude pecka. Vzhledem k posledním zimám, kdy se střídá sucho, mokro, sníh ... si pak nedovedu představit lepší pneu. Samozřejmě pokud bych bydlel v nějakých horských oblastech, asi volím Continental TS850/860.

Tak jsem pročetl i recenze na Heureka.cz/sk a na suchu a zejména na mokru si ty pneu velice pochvalují. No jsem zvědavej na zimu :-)

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od maxnuke » 08 říj 2016, 09:10

Někdo zkušenosti MATADOR MP92 Sibir Snow 205/55 R16 91H ???
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 08 říj 2016, 09:24

To už raději Polaris 3. Měl jsem ty Matadory na předchozím autě a celkem dost podprůměrná guma. Do prudkého kopce na mokru se nebylo téměr možné rozjet bez toho, aby se guma protáčela jako zběsilá. Ty Polaris 3 na tom jsou určitě lépe, na mokru taky kloužou, ale na tom sněhu si poradí mnohem lépe. Osobně jsem teda po těch Matadorkách přešel na Bridgestone Blizzak a to už bylo jiné poježdění 8-)

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od maxnuke » 08 říj 2016, 18:53

Díky za info koupím teda ty Barumky.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 08 říj 2016, 19:04

A i když koukneš do testů, tak z těch "levných" pneu se většinou umístí jen Polaris 3, případně občas i Kleber.

Kód: Vybrat vše

http://www.testpneumatik.eu/

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od honzap » 18 říj 2016, 10:53

Kamarád má CC od loňského podzimu na focusu. Jezdí hlavně po Praze a okolí, pár jízd do zimních Beskyd a Krkonoš, takže je ideální cílovka pro tenhle typ pneu.

Moc velký nájezd nemá, okolo 15-ti tisíc ročně a je s nimi spokojený - opotřebení v normálu, drží prý dobře, nejsou hlučné. Nemusí řešit přezouvání a tpms, ještě uvidí, jestli dá zima - léto - zima - léto - zima -léto, tj, tři sezóny, nebo jestli na tu poslední - třetí - zimu pořídí nové.

Když někdo nemá (nechce řešit) kde skladovat další sadu pneu, a když si člověk spočte servis a náklady, tak tyhle celoročky vychází zajímavě i na dvě zimní sezóny.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 18 říj 2016, 12:31

Já už je mám na svém autě v 16" obuté také a zatím fakt maximální spokojenost. Hlučnost pneu excelentní, jízda na mokru také excelentní, na suchu normální pneu střední třídy, resp. lepší jak 5-6 let staré prémiovky. Už jen ten sníh chci vyzkoušet a na výdrž jsem také zvědav, snad to u mě zvládne i druhou zimu 8-).

Jedinné mínus cca. o 0,2l-0,3l vyšší spotřeba, ale to je částečně ovlivněno i nízkou teplotou, která teď v posledních dnech je :)

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 28 led 2017, 18:18

Tak malé shrnutí pro případné zájemce. Na pneu mám odjeto cca. 15k km (přezuto v říjnu 2016). Na suchu se pneu chovají jako letní pneu vyšší střední třídy, není na nich žádná "univerzálnost" znát. Boční vedení pneu je mírně měkčí, než jsem byl zvyklý z jiných pneu, ale je to jen o zvyku. Chování pneu na suchu je absolutně čitelné. Co se týče jízdy na mokré vozovce, tak osobně jsem si nikdy na mokru tak dobře nezajezdil, pneu drží jak přibité, prostě paráda. Co se týče jízdy na sněhu a ledovce, tak se pneu chovají značně lépe jak levné pneu typu Kormoran, Fulda, Matador ..., ale při srovnání s nejlepší Continental TS860 hodně ztrácejí, záběr a brzdná dráha je u TS860 značně lepší. Každopádně jsem za letošní zimní sezónu projel Krkonoše, Tatry, byl jsem s nima na Ještědu a všude jsem se bez problému dostal. Konkrétně na Ještědu měl jeden řidič problém rozjet se (pneu Barum Polaris 3) a já s rozjezdem neměl problém.

Ačkoliv se svým nájezdem (cca. 35 - 40k km/rok) nejsem cílová skupina pro tento typ pneu a koupil jsem je spíš ze zvědavosti, tak jsem spokojen. Když vezmu v úvahu, že větší část zimy jsou silnice suché (na silnici držel sníh cca. 10 dnů), tak si nedovedu představit lepší pneu pro tuto zimu. Do serverských států bych je nedoporučil, ale pro středoevropské zimy a zvlášť takové jako jsou v posledních letech mohu vřele doporučit 8-)

Odpovědět