Michelin Crossclimate

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od quicky » 23 led 2016, 09:38

Ako rychlo sa opotrebuju zalezi od kazdej pneumatiky individualne. Ak niekto jazdi malo a kratke trasy tak v tom vidim zmysel.
@robert: neviem ako v cesku ale v inych krajinach musia mat sice zimne 4mm ale podla zakona ich nemusis prakticky skoro nikdy pouzit, takze ta za to nemozu ani nikdy pokutovat ak by si mal na aute celorocky s menej mm.
V extremnych pripadoch kedy by bol povrch vozovky uplne zladovately alebo pokryti snehom proste nejdes autom ale mhd alebo druhym autom na ktorom mas zimne. To sa stane max jedenkrat do roka, ak vobec
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Reklama
 

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od Stan. » 23 led 2016, 10:17

Pouze pro zajímavost i když trochu mimo vlákno. Vloni jsem četl zajímavý test na Fabii. Při tomto testu byly na Fabii ještě původní přes 12 roků staré letní pneu. Tak je dali na přezkoušení a dle odborníků byly překvapivě v daleko lepším provozním stavu, než některé pneumatiky po necelých 5 letech provozu. Nejvíce škodí pneu UV záření a ropné kapaliny.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od Hellrider » 23 led 2016, 11:58

Já si myslím že tyto pneu jsou vylepšená volba pro řidiče kteří preferují celoročky.
Já bych je ale na své auto nedal. Protože naše zimy jsou typu : nasněží, přes den roztaje v noci zmrzne a ráno to narveš někomu do kufru. A nebo jako já v jedno odpoledne asi před deseti lety.
Měl jsem levné zimní z bazíku.
Vyjížděl jsem mírný zasněžený kopeček nad srázem. Bylo by to v poho kdyby pod sněhem nebyl led.
Ocitl jsem se na kraji srázu a ať jsem zkoušel cokoli auto bylo blíž ke kraji. Aby auto stálo na místě jsem musel mít ruční brzdu šlapat na brzdu a k tomu ruce pryč z volantu. I otočení volantu znamenalo přiblížení. Měl jsem dvě možnosti, opustit auto a nechat ho spadnout ze srázu a nebo stát na brzdě a nic nedělat. Po patnácti minutách co jsem tam jen tak stál jsem se zkusil osvobodit. Otevřel jsem dveře kdyby se to pos...o a povoloval ručku a brzový pedál. Velmi jemně. Povedlo se. Sjel jsem velmi pomalu z kopce a dole to rozdejchal. Za pár dní mi přijely nové a vynikající zimní pneumatiky.
A už nikdy na mé auto žádný kočkopes nebo staré nesmí. Teď mám 3 sezonu Continentaly TS850.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od honzap » 25 led 2016, 13:31

To nerozporuji, jen doplňuji, že kamarádovi crossclimate funguje slušně.

K jednání s pojišťovnou - nepřehánějte to, musí být splněny požadavky na obutí zimního pneu (značka nebo souvislé pokrytí vozovky sněhem nebo ledem) + musí být souvislost s nehodou. Také je situace jiná, když máte vzorek 3,99mm nebo třeba 2mm.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 07 črc 2016, 21:24

Nemáte někdo zkušenost s životností těchto pneu? Plánuju je koupit před zimou a chtěl bych, aby vydrželi alespoň zima->léto->zima->léto, nájezd mám 30 tis/rok. Podle testů ta pneu vypadá hodně slušně a vídám je hodně na autech s DE SPZ a to zejména na referenčních vozech u kterých je předpokládán velký nájezd. Do letoška jsem měl na autě (Astra G) Bridgestone Blizzak a s těma jsem byl velmi spokojen - první pneu, s kterýma jsem neměl žádnej problém narozdíl od Barum Polaris 3. A předpokládám, že ty Michelliny budou určitě mnohem lepší jak Polaris 3 :lol:

MiHLA
Příspěvky: 3
Registrován: 02 zář 2016, 14:16

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od MiHLA » 02 zář 2016, 15:36

Barumky jsou pro mne příliš měkké, zimní ani letní mi nevydržely více než sezónu (30.000km).
Michelin, Continental i Bridgestone jsou jiná liga, možná těch 60.000 zvládnou - když se budete snažit ;)
Jsem zvědavý na případné zkušenosti z provozu.

To Hellrider:
Vyjadřovat se o Michelinkách jako o kočkopsu...zcela jistě znáte přesně složení směsi, když se takto vyjadřujete.
S napětím čekám na srovnání složení nějakých celoročních pneumatik s Michelin Crossclimate.

P.S.: Aby nedošlo k omylu, nejsem zastánce univerzálních řešení, mám letní a zimní pneumatiky. ;)

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 02 zář 2016, 18:32

No já už je koupil, ale nazuju až před zimou. Nicméně už jsem hrozně zvědavý. Každopádně na Crossclimate nadávají jen a pouze lidi, kteří je nemají vyzkoušené. Naopak od lidí, kteří je je minulý rok koupili jsme zatím slyšel samou chválu. Uvidím, roční nájezd mám celkem dost velký, tak na nějakých shitech bych neriskoval. A klidně bych se vsadil, že ty CrossClimate budou v zimě mnohem lepší jak nějaké Barum Polaris, Kleber a podobné.

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od Hellrider » 02 zář 2016, 19:25

MiHLA: Ještě než jsem napsal příspěvek, tak jsem si o pneu přečetl recenze a testy.
Takže jsem věděl z jaké slitiny je Crossclimate ukován.
A doufám že víš že se jedná o letní pneu pouze schopnou jízdy na sněhu. A to ještě pro nenáročného jezdce.
Tady máš pár testů. http://www.testpneumatik.eu/michelin-crossclimate
Naposledy upravil(a) Hellrider dne 02 zář 2016, 19:40, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od kratales » 02 zář 2016, 19:38

Známej je měl na Touranu a po nájezdu cca. 35k za zimu byl z toho celkem nadšenej. Uvidíme, vyzkouším a kdyžtak mám i sadu zimáků :-)

Zase nevěřím tomu, že by to Michellin prezentoval jako převratnej oběv a stavěl na tom takové PR, kdyby ta guma byla na ...

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Michelin Crossclimate

Příspěvek od Hellrider » 02 zář 2016, 19:48

Já jen budu rád když se osvědčí. Mě ale ten kopec hodně pohrozil.
Tak radši sázím na výborné letní a výborné zimní.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Odpovědět