Poklice - velikost zakryté plochy

Odpovědět
Thom
Příspěvky: 162
Registrován: 11 led 2013, 15:23

Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od Thom » 01 lis 2013, 21:21

Zdravím,

doufám, že tohle nebude moc hloupý dotaz :D

Astřička dneska přezutá do zimních, ale chybí jí poklice. Kromě vzhledu mají plnit funkci ochrany kol, šroubů atd...

A tak se chci zeptat jestli, to řešit raději poklicemi, co budou zakrývat větší plochu?

Myslím že tyhle by k mému černému laku vypadly moc hezky http://img13.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3655357494 ale jsou natolik otevřené, že si říkám jestli to bude vůbec plnit nějakou funkci ochrany...

Pokud bych se ohlížel na tu zakrytou plochu tak asi tyto http://img13.allegroimg.pl/photos/orygi ... 55357494_7 ale ty první jsou mnohem hezčí :D oboje za cca 700 i s poštou...
---------------------------
Astra H 1,8 XER 103kW
facelift 2008, Sport packet
hatchback

---------------------------

Reklama
 

Uživatelský avatar
lkralicek
Příspěvky: 325
Registrován: 06 úno 2011, 13:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od lkralicek » 01 lis 2013, 23:44

Podle mě je jedno jaké kryty tam dáš, Já mám pěkné Oplácké a plecháče už pěkně reziví. Neřeším, na jaře jak sundám z auta tak obrousím a nalakuji. Šrouby na zimu dávám také jinou sadu tak neničím ty co držej liťák.
Přílohy
Poklice Astra.JPG
Opel Astra H Caravan 2007 1,6 77 kW (105 k) a 150 Nm modrošedá metalíza
http://lukinb6.rajce.idnes.cz/Opel_Astra_H/

Prodej motopříslušenství - http://www.motoprislusenstvi.com

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od vojtavojta » 02 lis 2013, 06:05

Thom píše:A tak se chci zeptat jestli, to řešit raději poklicemi, co budou zakrývat větší plochu?

Myslím že tyhle by k mému černému laku vypadly moc hezky http://img13.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3655357494 ale jsou natolik otevřené, že si říkám jestli to bude vůbec plnit nějakou funkci ochrany...
Musi byt trochu otevrena at snich a ty slane sracky maji kama vytect. Muj nazor.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

astros
Příspěvky: 177
Registrován: 03 zář 2012, 20:21

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od astros » 02 lis 2013, 07:46

Mne by sa viac páčili tieto

Obrázek

.

Keď som si spočítal cenu plecháčov a puklíc, tak som radšej zobral toto - disky, nahodenie pneu a vyváženie spolu 330€

Obrázek

Pokiaľ sa často jazdí po solených a vykamienkovaných cestách, tak plecháče pravidelne hrdzavejú.

peter13675
Příspěvky: 124
Registrován: 01 pro 2009, 14:21
Bydliště: Hostivice Praha-zapad

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od peter13675 » 02 lis 2013, 09:29

plechy hrdzaveju prave kvoli pokliciam

Thom
Příspěvky: 162
Registrován: 11 led 2013, 15:23

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od Thom » 02 lis 2013, 13:25

hmmm, takže uzavřená bude víc chránit skrz písek, že tam toho moc nevletí, ale když už vletí tak zase nevyletí :D což zase mluví pro otevřenou...


tak podle vašich názorů je to asi úplně jedno, že :D tak vyberu tu hezčí :) což je ta otevřená


astros:
ano, tahle se mi taky líbí víc...
a ty liťáky co tam máš vypadají docela hezky.. ale já měl ted takové "ekonomické" období :D tak jsem původně přemýšlel i o něčem starém na dojetí třeba jen za 100E... nakonec jsem koupil skoro nové 15ky plechy i gumy(cca 1 sezona) za 190E i s nasazením.. i kvůli stavu silnic i kvůli velikosti.. na zimu mám malé kola, tak zas tak netoužím po liťákoch... aspoň se budu těšit na ty letní 17ky co tam mám :D
---------------------------
Astra H 1,8 XER 103kW
facelift 2008, Sport packet
hatchback

---------------------------

Uživatelský avatar
boukalm
Příspěvky: 175
Registrován: 23 črc 2010, 12:06

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od boukalm » 02 lis 2013, 16:51

Já když jsem dával na plecháče poklice, tak v místě, kde se poklice stýká s diskem, se barva dříve sedřela a dříve to v těch místech začalo reznout. Letos mám plecháče nové a ještě nevím, jestli půjdu do poklic, ale asi mají svůj smysl.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od power2 » 02 lis 2013, 18:08

Jaká ochrana kol a šroubů? Liťáky máš děrovaný ještě víc a nic takovýho se neřeší

astros
Příspěvky: 177
Registrován: 03 zář 2012, 20:21

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od astros » 02 lis 2013, 19:18

V podstate možností je viac:
- plecháče bez puklíc (to sa asi páči minimu ľudí)
- plecháče s "lacnými" no peknými puklicami (treba častejšie meniť, pretože väčšinou menej vydržia)
- plecháče s origo puklicami (vyššia cena)
- alu disky (majú výhody aj nevýhody)
Ja som volil poslednú alternatívu. Najprv som chcel origo používané, ale po dlhšom hľadaní normálnych za normálnu cenu som to vzdal a začal hľadať nové. Našiel som si na nete najlacnejšie nové a zašiel si ich objednať. O nejakom fajnovom dizajne by som v tejto cenovej kategórii mohol skôr iba snívať, ale myslím, že nie sú najhoršie. Pneumatiky som potreboval nové a vyšli viac ako samotné disky :roll:
Na starom aute som mal na zimu viac než 10 rokov plecháče a origo puklice. Samozrejme skoro všetky už po tých rokoch a km mali zlé uchytenie, ale pomohli sťahovacie pásiky. Je to síce "škaredé" riešenie, ale dobré. V podstate každú jar boli disky hrdzavé no a teraz by ma to už nebavilo stále opravovať. Tak aj preto som radšej doplatil alu disky. Na leto tam takisto pôjdu alu, ale už origo Opel 17" ;)

Thom
Příspěvky: 162
Registrován: 11 led 2013, 15:23

Re: Poklice - velikost zakryté plochy

Příspěvek od Thom » 02 lis 2013, 19:32

power2 píše:Jaká ochrana kol a šroubů? Liťáky máš děrovaný ještě víc a nic takovýho se neřeší
u Romana mi řekli, ať si tam určitě dám poklice... :D

A u liťáků mám přece šrouby chráněné "čepičkami" :D
---------------------------
Astra H 1,8 XER 103kW
facelift 2008, Sport packet
hatchback

---------------------------

Odpovědět