Zadne brzdy a rucna brzda

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od Wirda » 19 úno 2018, 18:38

K cemu ti sou rady na Astra H foru, kdyz se ptas na Omegu? Trochu mimo misu a co ti tu piseme nema smysl, protoze mas jiny auto. :twisted:
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Reklama
 

sicko10
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2018, 19:54

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od sicko10 » 03 dub 2018, 14:27

Zdravim,

tie pedalove brzdy sa podarili opravit...bol som aj na teste, rovnomerne brzdia...len rucna brzda nejde do bloku, aj nieco chyta ale malo, ale nezastvia sa tie valceky pri stiahnutej rucnej brzde...aj nove lanko mi tam dali, aj nove celuste...nevedia ty taky majstrici prijst na to co tam moze byt

Chcel som sa opytat ci niekto z vas menil uz tu buzirku, tead tu gumu co je na poloosi? lebo mi je prasknuta, a teraz mi idu nemit lozisko, tak by sa aj to vymenili ak sa to da vymenit?

Dik za kazdu radu..

sicko10
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2018, 19:54

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od sicko10 » 15 kvě 2018, 21:20

Zdravim,

jeden problem odstraneny, druhi vznikol :((
Znovu som bol za tymi majstrami, menili mi taku ohybnu ruru na vyfuku, take jak z lankov, cele tie lanka boli prelomene.
Ta cas je chytena s tromi maticami, tie sa im nepodarilo uvolnit, poskodili sa im hrany na maticiach, tak odmontovali take koleno co ide hore k turbu (tam su tiez tri take male hviezdicove srubky). Za tym potom uz nasleduje taka klapka, ale tu cast uz neodmontuvali.
VYmenili tu ohybnu cast vyfuku, vsetko poskladali spat.
Pohnut pohol len potiahnutim inym autom (to mi robi aj inokedy, ked viac ako tyzden nepohnem, tak sa stecie nafta, a potiahnutim pohne rychlo, na 200m), ale zacal zvlastne dymit, taky bieli dym, zvlastnej vone, a auto nemalo silu, ledva islo 20km-hod...aj otacky, viac ako 1500ot/min nepresiahlo, co aj pedal na podlahe. Som ho odstavil, nechal asi hodinu vypnuty a teraz vidim ze uz ide v poriadku.
Tak moze byt ze neico uz odchadza, alebo ze bola dlho predna strana auta zdvynuta (asi tyzden, lebo nemali zdvyhak, tak len tak pod auto liezli)..a zebi bol motorovy olej steceny vzadu...

Ak niekto by vedel poradit, budem velmi rad...zajtra chcem pohnut na cestu na Slovensko, 500km a nie ze mi odide po ceste nieco a sa nedoplatim za odtahovku.

Vopred vdaka.
Přílohy
Miesto odpojenia vyfuku.JPG

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od honzap » 15 kvě 2018, 22:38

Hele chlape, trochu si ujasni, co od auta chceš. Jestli ti to spravujou nějací garážoví šmudlové a padá ti nafta a necháváš to být, tak se nemůžeš divit, že tě to jednou někde nechá a to není otázka jestli, ale kdy. Holt počítej, že dáš auto na kontrolu a necháš tam třicet tisíc jen to hvízdne, to se stává.

Pokud to týden někde stálo a jednou se kouřilo z výfuku, tak to neřeš, kdoví co se jim kam dostalo, jestli nemají ani zvedák a asi ani dílnu, tak si dovedu představit, jak to v tom "servise" asi vypadá.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od Jirk4 » 16 kvě 2018, 19:51

Já hlavně vůbec nerozumím o co tazateli jde. Přijd emi to jak esej žáka 4. třídy ZŠ. Pochopil jsem něco s vlnovcem, ale ty jeho dýmy už moc ne.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

pajo99
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2018, 21:58

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od pajo99 » 19 čer 2018, 22:09

Zdar vie mi niekto poradit co mozem mat zo zadnými strmeňmi na Astra H, menil som kotúče a platnicky ale po výmene mi nefunguje ručna brzda a to je vytiahnutá uplne na strmeňoch az po doraz, keď točil piestikom tak išiel pekne dovnútra( zatial pri ziadnom inom aute som nemusel ničnastavovat a hned brzdilo na druhom zub

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: Zadne brzdy a rucna brzda

Příspěvek od Jirk4 » 20 čer 2018, 06:01

Je tam takovovej pákovej převod. Pravděpodobně je to zatuhlý. Měl jsem podobnej problém na jiným aute. Rozebrat a rozchodit.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Odpovědět