Zadní brzdový desky - výměna

Odpovědět
Uživatelský avatar
lkralicek
Příspěvky: 325
Registrován: 06 úno 2011, 13:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od lkralicek » 16 lis 2017, 21:19

Ahoj kluci,

prosím Vás o nějaké typy jak v domácím prostředí se skromně zařízenou garáží nasadit brzdový prase na nové brzdové desky. Ani za boha se mi nepovedlo ho roztáhnout a nasadit. Musel jsem rezignovat a vrátit zpět skoro sjeté a začít přemýšlet nad tím koho uhánět o nasazení.

Děkuji moc za rady a typy.

Lukin
Opel Astra H Caravan 2007 1,6 77 kW (105 k) a 150 Nm modrošedá metalíza
http://lukinb6.rajce.idnes.cz/Opel_Astra_H/

Prodej motopříslušenství - http://www.motoprislusenstvi.com

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od kulisek91 » 16 lis 2017, 21:44

mám pocit že se musí tlačit a zároveň točit proti směru hodinových ručiček. Ale určitě poradí někdo s více zkušenostma
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od Wirda » 17 lis 2017, 13:02

Minulý týden jsem ve stejných podmínkách rozhýbával p.z. třmen. Mám před stk a totálně zaoxidovaná hřídelka samostavu ruční brzdy a zatuhlej pístek. Tak jsem dělal rozborku. A ano. Zadní pístek se musím zatlačovat a zároveň otáčet VE směru hodin. Jinak by se mohl poškodit samotav. Jsou na to speciální nástavce, který padnou do drážek na pístku. Ale postačí, když opatrně chytneš sikovkama a budeš otáčet a tlačit. Nemělo by to jít ztuha. Pokud ano, rovnou to chce rozhýbat, máznou brzdovou vazelínu po prachovku a když nepomůže, sundat třmen, fouknout vzduchem ven pístek a vše důkladněš očistit, zkontrolovat těsnění, pístek... Já měl vše v cajku, jen zatuhlou hřídelku a pístek jsem máznul. Jinak vše ok a za hodinku hotovo. Jen pozor, třeba dát nové těsnění pod holender. Měděné podložky. Nebo pokud nejsou na sračku, tak pobrousit na smirku a ono si to máčkne znova drážky. A ten samý postup na proti 8-)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
Sali
Příspěvky: 47
Registrován: 03 lis 2016, 16:55
Bydliště: Praha 4

Re: Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od Sali » 17 lis 2017, 18:20

V knize Jak na to je popis výměny popsán. Tuším, že je tam ještě zmínka o tom, že se má povolit nádržka na brzdovou kapalinu, aby při tlačení na pístky mohla kapalina někam expandovat.
Zafira B; 1.9cdti; Z19DTH
Astra F; 1.6i; C16NZ

Uživatelský avatar
Hoonza
Příspěvky: 110
Registrován: 07 srp 2009, 14:27

Re: Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od Hoonza » 18 lis 2017, 15:35

Můžu se zeptat jak odvzdušňujete brzdy?
Astra H Sport, Z18XER 103 KW r. 2008, IDS+, Bi-Xenon, Keyless (Open&Start)

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Zadní brzdový desky - výměna

Příspěvek od Wirda » 18 lis 2017, 18:40

Klasika. Od nejvdálenějšího kola od nádobky (P.Z.) a kolega našlape, drží a ty povolíš odvzdušnovák. Jemu padne noha, zavřeš, on pustí a znova, dokola, dokud nejde jen kapalina. Pokud ti došla v bance, půjde to taky a možná se zavzdušní abs. Pak je třeba ciklus opakovat a mezi tím projet po louce a dupnout na to, aby se abs aktivovalo a odvzdušnilo. Ale nemusí se to povést a pak je třeba zajet k někomu, kdo má vag a odvzdušní to přes mašinu. Mě stálo auto měsíc na špalkách bez brzd a odvzdušnil jsem to na pohodku doma s bráchou. Kup si půlitr nové dot4 a promačkej jí u každého kola a máš rovnou vyměníno :)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Odpovědět