Hrkotanie od podvozku

Odpovědět
milans
Příspěvky: 374
Registrován: 28 čer 2008, 13:19
Bydliště: SK-BN/TN

Hrkotanie od podvozku

Příspěvek od milans » 14 srp 2010, 20:05

Zdravim, len na uvod uvadzam, ze som presiel forum, aj som hladal cez vyhladavac, ale nic .......

Takze k veci, posledne 2 tyzdne som si vsimol, ze z podvozku auta, asi z prednej casti, sa mi ozyva nespecifikovany hrkot. Zvuk to nie je dunivy ani tlmeny. Pokial sa nemylim, ozyva sa az po prejdeni niekolkych km, a je pocut len na nerovnostiach, aj mensich. Dalsi poznatok je, ze pri stati na mieste a pri toceni volantom do ktorej-kolvek strany sa ozyva neprijemny zvuk, taky vrzgavy ( ale uz iny ako skor popisany ). Pred tym bol ten zvuk, len pri toceni volantom do jednej strany.

Len pre zaujimavost dodavam, ze pred par mesiacmi som robil vymenu capov a stabiliz. tyciek na prednej naprave ( vratane geometrie ). Dal som ich tento tyzden skontrolovat, vsetko drzi pevne. Aj tlmice sa vizualne javili v poriadku. Mechanik ma ale upozornil, ze sa blizi cas na vymenu prednych kotucov, dava im tak este 15.000 km.

Vdaka za rady.
Opel Astra J ST 1,4T 103kw LPG ( A14NET ), 12/2013
Opel Astra H, hatchback, 1,9 CDTi, 88 kw, Z19DT, r.v. 3/2006

Reklama
 

dimi

Re: Hrkotanie od podvozku

Příspěvek od dimi » 15 srp 2010, 09:00

Ted jsem najel asi tisícovku na dovču a začalo mi taky povrzávat a dělat jako tobě. Vidím to na vrchní uchycení tlumiče. Tlumiče jsou dobré, měřeno i na testru. Kamarád dělal na Peugeotu a je tam prý jehličkové ložisko pod miskou, ale tlumič musí dolu. Dělal to už někdo a na kolik přijde oprava?

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrkotanie od podvozku

Příspěvek od pekki » 25 srp 2010, 17:21

mrkni na spojovaci tycky rizeni - tycka od rizeni k cepu
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

dimi

Re: Hrkotanie od podvozku

Příspěvek od dimi » 25 srp 2010, 19:03

Už vím co to je. Aniž bych to podle zvuku tipoval, tak je to spodní čep na rameni. pondělí se bude opravovat.

Odpovědět