Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Odpovědět
Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od jour » 06 čer 2013, 14:58

Chlapi a ako to je ked, chcem klasicke kotuce vymenit za dierkovane? Oblozenie moze ostat rovnake seriove? Chcel by som zlepsit brzdny ucinok ale nemenit velkost kotucov, len dat kvalitnejsie dierkovane, lebo vraj take brzdia lepsie :)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Reklama
 

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od swabel » 06 čer 2013, 15:03

Tak daj ZIMMERMANN a platničky napr. TEXTAR alebo ZIMMERMANN. Cenovú ponuku Ti spravím keď mi pošleš VIN do SS.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od jour » 06 čer 2013, 16:02

Este som nenapisal, ze by som do toho nechcel investovat vyrazne viac ako do seriovych, ZIMMERMANN nie je nahodou top znacka? :roll:
edit:
nasiel som aj ATE drazkovane akoby, tam je tiez lepsi brzdny ucinok? Dik za rady :)

Swabel ma v ponuke nieco taketo: http://www.opel-shop.sk/www-opel-shop-s ... Power-Disc
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od irmscher » 06 čer 2013, 19:53

chlape,to jsi mě pobavil...hledáš lepší zboží,ale nechceš,aby bylo dražší než to obyčejné :-)

děrované Zimmermany jsou fajn,cena tě taky nezabije.destičky texstar nebo ate....lepší by sesamozřejmě našly,ale jsou drahé..

Jinak ATE powerdisk jsou tak o 3%lepší obyčejných ATE,pro normální ježdění téměř žádný rozdíll..
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od irmscher » 06 čer 2013, 19:54

jirka.kovar píše:Budu teď kupovat komplet brzdy Brembo, základní řada kotoučů i destiček. Mám čekat oproti sérii nějakou změnu? Dá se vůbec říct, jestli je nějaký rozdíl mezi základními kotouči/deskami ATE/TRW/Brembo?

několik lidí s tou ,,turistickou,, sadou od brembo měly problém se zvlněnim kotoučů po cca 15-20tis kilometrech..
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od Jocker » 06 čer 2013, 20:35

Měl jsem Brembo HC + textary desky na Gčku 2.2Dti a brzdily luxusně....najeto přes 30tis a še Ok...pak šla na bazar.

btw. uživatel Meggie z Dieselpower fóra umí moc pěkné ceny.

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od Midzi » 06 čer 2013, 21:01

Ak do toho chces dat tolko ako do beznych tak na to zabudni. A ked je dierovanie na lacnom kotuci tak je to len na paradu a ucinok nespoznas. Osobne by som skor volil vacsi priemer kotuca.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od swabel » 06 čer 2013, 22:32

Dierovane su len na paradu, tak to vidim ja. Vyzera to fajn, ale aby to malo lepsi ucinok.. Ano, kotuc sa nebude prehrievat tak skoro, ale myslim, ze nikto z nas na ohruhy 3x do tyzdna nechodi :-) A ak si uz niekto zvoli tu paradu, tak potom ZIMERMANN spolu s TEXTAR platnickami je good idea.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
ŠAFA
Příspěvky: 26
Registrován: 24 kvě 2013, 12:12
Bydliště: Přerov

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od ŠAFA » 19 čer 2013, 19:56

Na bývalém autě jsem zkusil drážkované ATE Powerdisk a nikdy více! Brzdný účinek stejný, mírné vibrování v pedálu a ihned po mytí špinavé kola. Pokud jsem navíc auto umyl a dal třeba na 14 dní do garáže, drážky totálně zarezly a pak to neskutečně kopalo a vibrovalo, jednou jsem dokonce raději shodil kola a protáhl je abych nemusel trpět než se to očistí, což trvalo dost dlouho i při intenzívním brzdění. Navíc se mi zdá, že o dost rychleji "žraly" desky. Obyč ATE super, Powerdisky nebrat, alespoň dle mojí zkušenosti.
Zafira B, 2006, Z18XER
ex: BMW e36 328i Touring a několik VW

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od irmscher » 19 čer 2013, 21:15

stejný? tak ti nevim,dle mého to lépe chladilo i odvádělo plyny a o to při té konstrukci jde.Při intenzivnim brzdění jsou ty Powerdisk dobré.Na normální provoz o ničem.
a neznám nikoho,komu narazly jakékoliv drážky v kotoučích a pak mu to kopalo díky rzi ve drážkách :D
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Odpovědět