Astra - pískání v zadní části auta

Odpovědět
Vestfi
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2016, 18:15

Astra - pískání v zadní části auta

Příspěvek od Vestfi » 28 srp 2016, 09:40

Zdravím :)
Prosím o radu. Mám Astru H kombi z roku 2005, 1.8i, 92kw... tak třetím měsícem mám problém s pískáním v zadní části auta na straně řidiče. Je to pískání podobný tření gumy o kov, nebo něco podobného. Píská to po projetí výmolem či nerovností, ale jakmile se auto zhoupne narovno (obě kola naráz), tak nepíská. Zkoušel jsem v zadní části autem i cloumat, ale zvuk se mi tak neozval. Je slyšet pouze při jízdě po projetí nerovnosti a nahnutí, jak už jsem psal.
Na autě mám dělané nové brzdy, tlumiče, pera, ložiska, lanovody, dnešním dnem už i silentbloky a tak nemám už nápad, co by to mohlo způsobovat. Zkoušel jsem vyndat z auta rezervu atd., hýbat výfukem a pořád nic a nic, Astra si píská dál.
Nemá někdo podobnou zkušenost nebo alespoň nápad, co by to mohlo způsobovat? :/
Předem díky :)

Reklama
 

netrunner
Příspěvky: 35
Registrován: 21 srp 2008, 23:08

Re: Astra - pískání v zadní části auta

Příspěvek od netrunner » 28 srp 2016, 21:31

Jak to začne pískat, zkus po chvíli zastavit a sáhnout na kolo. Pokud bude horké, tak se ti přidírá ruční brzda. Taky se mi to jednou stalo, furt jsem přemýšlel, proč mi píská v uchu :) Ani to nebrzdilo, jenom si lehce sedla. Kolo jsem měl rozpálené tak, že mi div neslezla guma. Stačilo brzdu zatáhnout a povolit a bylo to OK.

miky_5
Příspěvky: 656
Registrován: 26 úno 2011, 19:50
Bydliště: Bratislava

Re: Astra - pískání v zadní části auta

Příspěvek od miky_5 » 09 zář 2016, 19:45

Zdravim.
Mne zacalo piskat tiez.
Vychadza to zo zadneho kolesa. Pri nizkych rychlostiach sa ozyva taky rytmicky piskot. ked zrychlim prestane.

Brzdy boli menene.
Neviete co by to mohlo Robit? zeby naboj?

diky
neberte zivot vazne aj tak z neho nevyviaznete zivy

astra 1.7cdti 74kw
kadett Gsi

Odpovědět