Vrzání/pískání od zadního kola

Odpovědět
Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Vrzání/pískání od zadního kola

Příspěvek od norinco » 04 bře 2016, 14:30

Ahoj, už cca půl roku moje Astřička vydává od pravého zadního kola podivný vrzavý/pískavý zvuk. Původně to bylo jen při rychlosti do 20 km, nyní už píská i při vyšších rychlostech. Sice jen občas, ale zase hlasitěji. Zvuky přestanou při stisknutí brzdového pedálu nebo zatažení ručky. Při výměně oleje v servisu jsem je na to upozornil, ale nic na kole/brzdách nenašli - prý jsou ještě ve slušném stavu (stáří 5 let). Kolo přibržděné není, rukou s ním otočím, ale je slyšet lehké tření (pravděpodobně destička s kotoučem)... Mělo by se to třít? Napadá vás, jak problém vrzání odstranit?

PS: v servisu mi ještě radili, abych občas zkoušel přibržďovat ručkou... zkoušel jsem to, ale problém stále přetrvává, tak nevím...

Díky Nor
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: Vrzání/pískání od zadního kola

Příspěvek od kulisek91 » 04 bře 2016, 14:48

mě tohle dělalo to že jsem měl zaseknutou destičku v paknách a při sešlápnutí brzdového pedálu mi to zůstalo vyset ) nevraceli se zpátky jak měli ) dělala mi to tuším vnitřní deska,sundal kolo,vyndal desky,pakny a kompletně vyčistil všechna kola a zjistil jsem na té jedné že je menší než ta naproti ( měl jsem měsíc staré brzdy) po kompletním vyčištění a posléze znovu odvzdušnění to brzdí jak ďas a nikde nic nedře. zkusil bych po nějaké jízdě osahat kola,které bude teplé je to,co ti dře :) a tam bych se na ty brzdy mrknul
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

Odpovědět