Vyměna kinetáku

Odpovědět
pavele44
Příspěvky: 19
Registrován: 12 črc 2010, 23:51

Vyměna kinetáku

Příspěvek od pavele44 » 03 dub 2012, 16:41

Ahoj ...tak vidím,že s kloubama nemám problém,jen já...Před zimou mi odešel jeden a ted druhej homokineták,takže oba jsou nové,ale když dám plnej rejd na obě strany,tak tam slyším šramocení a křupání..Jen řeknu,že mi je měnil pokadé jiný mechanik..jedem chtěl 5000kč a ted jsem platil 1500kč i s prací..Když jsem jel asi 150,tak se rozkmitá volant,má se dělat geometrie?Díky..

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyměna kinetáku

Příspěvek od sladas opc » 03 dub 2012, 17:42

pokud menis kloub neni potreba delat geometrie..
Opel Astra OPC

paiu
Příspěvky: 31
Registrován: 04 zář 2015, 14:48
Bydliště: jihlava

Re: Vyměna kinetáku

Příspěvek od paiu » 16 zář 2015, 10:50

Zdravim. Pánové stalo se někomu to že auto přestalo jet kvůli homokinetickeho kloubů? Včera ráno se mi stalo toto: nastartoval jsem auto a jel jsem kolem 10 km, na semaforů jsem zastavil a když jsem se rozjel po pár metrů mi udělalo (hrhrhr) a auto se zařazenou rychlosti přestalo jet. Díval jsem se na pravém kole a manžeta rostrhana na půl a zřejmě bude kloub v pitli. Divný to je že před měsícem byl vyměněn , že by byl vadnej? Před poruchou bylo všechno vporadku ne cvakal při plném rejdu.

Uživatelský avatar
Mauro
Příspěvky: 173
Registrován: 30 črc 2015, 21:02
Bydliště: Verona - Italia

Re: Vyměna kinetáku

Příspěvek od Mauro » 16 zář 2015, 12:48

Pokud se rozpadla ta klec uvnitr kloubu, a vsadil bych se ze ano, hridel poloosi se toci naprazdno a nema zadny zaber. To uz ale asi nevyresis jen vymenou kloubu ale cele poloosi.
ZAFIRA 1.9 CDTI Cosmo; 120 PS; 7 mist; Sky Flex; 17" alloy wheels

paiu
Příspěvky: 31
Registrován: 04 zář 2015, 14:48
Bydliště: jihlava

Re: Vyměna kinetáku

Příspěvek od paiu » 16 zář 2015, 18:20

Dnes zjištěno: poloosa v plném rejdu spadla z vnějšího kloubu. Pravděpodobně nebyl nacvaklej pojistnej krouzek, kloub přežil ale nepřežil pojistnej krouzek. Kloub mám ale kde sehnat kroužek? Nejhorší to je že zubky na poloosy vypadají nic moc. Dase kupovat samostatnej kroužek? A kde? A co ta poloosa? Na závěr ještě otazecku: kdybych vytáhl celou poloosa z auta nevytece mi žádná kapalina s převodovky? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět