cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Westler » 15 dub 2014, 11:30

Pokud to dela v 2800ot, tak to bude problem s prenastavovanim vacek. Na moji Astre to dela taky, obcas pri akceleraci pres uvedene pasmo otacek jakoby chvilku klesne vykon ale jakmile se prehoupne pres 3000ot tak zas jede az k cervenymu ;)

A to prvni cvaknuti je opravdu test ABS, vsimni si ze to udela presne pri prvnim prekroceni rychlosti 20km/h.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Reklama
 

Pavel007
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2013, 10:56
Bydliště: sem z Praheee

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Pavel007 » 20 dub 2014, 11:31

pueblo píše:
Honza B píše: Jeví se to jako pokles výkonu, takže na chvíli jakoby povolí v tahu a pak houpavě zase dále zrychluje. Trápí mě to a nevím, co s tím, auto mám jako první majitel, takže nic by tomu nemělo být např. od někoho předchozího...
Tenhle jev jsem pozoroval u bejvalý Z16XEP, ale asi ne tak znatelně. Když jsem šlápnul na podlahu, v určitých otáčkách auto "zaváhalo" a pak táhlo dál. Je ale možný, že tam to byl problém EGR, protože maličko cvrdilakl. Auto jsem pak prodal a zatím nový majitel nehlácí poruchu, těžko říct.
Zkoušel jsem i natankovat "lepší" benzín a jev se maličko zmírnil, ale nezmizel.
Já jsem nový majitel a jak píše starý majitel :) tak egr trochu cvrdlikal-a tak jelikož se mi přes ebay povedlo ventil levně sehnat, tak jsem ho vyměnil. První poznatek je ten, že nový ventil cvrdliká naprosto stejně jako ten starej, takže v tomto žádná změna, ale já jsem si tam dal zaslepující podložku a taková ta pocukávající váhavost, která se objevovala, když bylo auto lehce pod plynem, tak zmizela. Ten starej egr mi na diagnostice ale ukazoval v jedný položce invalid hodnotu otevření, on ten ventil není čistě on/off, ale plynule to reguluje na základě dat z ŘJ, tak je možný že už to otevíralo nekorektně....
Astra H Z16XEP
6,3 l/100km :)
OP-COM k dispozici-Praha.

Honza B
Příspěvky: 30
Registrován: 27 kvě 2013, 10:17

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Honza B » 20 dub 2014, 22:05

Ahoj, a je možný, že naše 1.6 EGR nemá?

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Stan. » 21 dub 2014, 09:20

Honza B píše:Ahoj, a je možný, že naše 1.6 EGR nemá?
Motory Z(A)16XER 85kW a Z(A)18XER 103kW, již EGR nemají, množství výfukových plynů do sání je řízeno (změnou) variabilním časováním ventilů.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Honza B
Příspěvky: 30
Registrován: 27 kvě 2013, 10:17

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Honza B » 21 dub 2014, 15:34

ahoj, díky Stane,
a to variabilní časování může občas zlobit? Jak se to dá zjistit?

Díky moc,
Honza B

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Stan. » 21 dub 2014, 17:52

Honza B píše:ahoj, díky Stane,
a to variabilní časování může občas zlobit? Jak se to dá zjistit?

Díky moc,
Honza B
Pročti si toto:
Předmět příspěvku: Re: Pokles výkonu v motoru
viewtopic.php?f=32&t=2643.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Honza B
Příspěvky: 30
Registrován: 27 kvě 2013, 10:17

Re: cukání při rozjezdu a cvakání spojky

Příspěvek od Honza B » 21 dub 2014, 22:06

Ahoj,
díval jsem se na to....docela mě to děsí.
U mně je to takhle - jsem první majitel, po 2.měsících a 3 tis.km jsme trefili kance - airbagy ven, předek K.O.
No takže vše se opravilo (pojištěné), jenže pojišťovna i servis koukal na to zjevný poškození, jenže změnu jízdních vlastností nikdo nebral v potaz :-( v servisu jsem to říkal, ale prej na nic nepřišli...je to už dva roky a pořád je to stejný. Tzn. asi je to funkční, ale třebá né tak rychlý, proto se dá ta změna přenastavení vaček spozorovat...takže to funguje, není to úplně v háji, ale to při přenastavování vaček je to nějaký zpomalený a nedělá to, co má a otáčky nestoupají tak dynamicky, jak by měly...a to mě štve...

Odpovědět