A zase ty tlumiče.

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od baboon » 26 dub 2013, 17:21

V tomhle vlákně https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... DS#p101401 MirekG nabízel IDS za 7500/ks. Není to pravda úplně zadarmo, ale na druhou stranu jsem byl nedávno překvapen, že spolujezdec zničehonic povídal "tyjo to auto nějak dobře sedí a málo se houpe, ne?", tak ty CDC tlumiče asi něco do sebe mít budou. (A to byl ještě vypnutý sport :)). Pokud jsem správně hledal, tak ten set Eibach stojí něco kolem 10k (ale nic kloudného se mi nepodařilo najít)? A co jsem se dočetl, tak jsou to všechno snižované podvozky a do toho by se mi zase moc nechtělo. Navíc nerad nakupuju v tuningových shopech, kde se nešetří slovy super a sport :) Já mám IDS zatím v pořádku (ťuk ťuk), tak doufám, že to nebudu muset řešit, ale určitě se rád poučím, jestli máte nějaké nápady :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
bigmiguel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2012, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od bigmiguel » 26 dub 2013, 20:01

No IDS+ má určitě něco do sebe, nebýt výměna tak drahá tak bych koupil nové a hotovo...ted už jsem rozhodnut vyměnit je za obyčejné(ne sportovní ani nastavitelné) tlumiče, myslím že i do budoucna to bude lepší-přeci jen cena normálních a CDC tlumičů je někde jinde. Teď už mi zbývá najít někoho zručného kdo mi onu výměnu provede :geek:
Opel Astra Caravan 1,9 CDTi 16V 110 Kw Cosmo IDS+

nsRED
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2012, 01:18
Bydliště: Hlohovec

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od nsRED » 26 dub 2013, 20:11

Je rozdiel tlmiče aké tam máš a aké tam chceš dať ....
Poznám človeka ktorý si to vymenil nahodil športové tlmiče a pružiny za 400e s podobným problémom ako si písal ale hned ako prvý krát dal testovaciu jazdu len nadával ..... Auto stratí komfort
Astra H 2008 combi 1.7 CDTI 74 kw

Uživatelský avatar
bigmiguel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2012, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od bigmiguel » 26 dub 2013, 20:48

No myslím že jakékoliv nové dobré tlumiče budou komfortnější než jízda na těch vyteklých co tam mám teď...
Opel Astra Caravan 1,9 CDTi 16V 110 Kw Cosmo IDS+

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od baboon » 27 dub 2013, 00:04

Na druhou stranu jestli ti doposud tlumiče vydržely 150tkm, tak investovat 15k do tlumičů, které ti vydrží v podstatě do konce života toho auta podle mě není zas taková darda..Je mi jasné, že je to o poznání méně, než za normální, ale na druhou stranu vyměníš a jezdíš, nemusíš řešit nějaké balamucení RJ atd..A v podpisu si můžeš nechat IDS+ :D :D :D Zase na druhou stranu jestli máš s autem v plánu najezdit pát desítek tkm, prodat a poohlížet se po jiném, tak chápu, že investice není zas tak lákavá. Snížený a tvrdší podvozek bych nedával - jestli má auto 150tkm a podvozek nebyl v poslední době nějak opečováván (silentbloky atd.), tak by to bylo spíš horší, než lepší..

Uživatelský avatar
bigmiguel
Příspěvky: 32
Registrován: 05 čer 2012, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: A zase ty tlumiče.

Příspěvek od bigmiguel » 30 dub 2013, 09:12

No tak to nakonec vypadá že koupim tlumiče CDC :D můžu je mít za 7tis jeden tak holt zainvestuju :geek:
Opel Astra Caravan 1,9 CDTi 16V 110 Kw Cosmo IDS+

Odpovědět