Bouchání od zadní nápravy

Uživatelský avatar
Rudis
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2011, 07:59
Bydliště: Střední Čechy

Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od Rudis » 19 úno 2013, 13:58

Prosím mohl by mi někdo poradit s tímto: ozývá se mi od zadní nápravy bouchání, jako zespoda do kastle, občas mám pocit, že to cítím v podlaze až vepředu. Nejčastěji to je na pravé straně. Největší vtip je to, že je to jen občas, třeba 5 km to bouchá na každý větší terénní vlně, a pak třeba 50 km vůbec nic a pak to zase začne na chvíli bouchat. Bouchá to spíš na nějakých terénních vlnách, boulích, v dírách nebo ostřejších nerovnostech se to neprojevuje. Z kufru jsem všechno vyházel, výfuk to taky není, pružiny mám od léta nové, tlumiče vyteklé nejsou....
Opel Astra Caravan 17DTH (2007)

Reklama
 

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od jour » 20 úno 2013, 10:17

tiez sa mi od zadnej napravy objavuje nejaky zvuk. skor ako klepanie plastu o kov alebo plast o plast. taky tupy zvuk. alebo kabel o plast. robi to ked prechadzam nerovnostami. nieco sa tam uvolnilo a neviem co a kde.
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od denny » 20 úno 2013, 13:53

Pořádně zkontroluj oka na tlumičích ,jejich horní uložení a silentblocky v zadní nápravě.
To,že tlumiče nejsou vyteklé,neznamená,že jsou OK.Můžou být hlučné,protože jsou unavené a opotřebené.

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 27 bře 2013, 14:46

Mám podobný problém - mám H Caravan 2008 / 50tkm a když přejedu nějakou specifickou díru pravým zadním kolem, tak se ozve takové poměrně hluboké (myslím hluboké svým tónem) bouchnutí. Není to rána kov-kov, ale prostě takové temné bouchnutí. V kufru jsem také vše utáhl a upevnil, měl jsem podezření na páté dveře, ale to se nakonec nepotvrdilo, tak už nevím. Zároveň se mi ale nezdá, že by to bylo cvaknutí plast-plast. Neporadil by někdo, kam se přesněji zaměřit? Auto bylo teď před 500km na kompletní prohlídce a velkém servisu v autorizáku, což sice nemusí nic znamenat, ale doufám, že nějaký problém se zadní nápravou by objevili.

Uživatelský avatar
nedy666
Příspěvky: 449
Registrován: 25 říj 2011, 00:13
Bydliště: Tam kde uprostřed města žijí medvědi
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od nedy666 » 27 bře 2013, 16:40

netodažená rezerva, dělá celkem bordel mě se to stalo i par lidem tady, zkoušeli jste jestli není povolená nebo se ten koš trochu neuvolnil. Prubněte než se dáte do rozebíraní aut a pořizování nových věcí.
jen mi to napadlo, skutečnost může být opravdu jiná. :twisted:
Opel Zafira B; 1.7CDTI 92kw, r.v. 2010 Ecoflex, automat. svícení, zamyk. po rozjezdu atd...

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 27 bře 2013, 19:23

Rezervu jsem už také zkoušel :(

Uživatelský avatar
jedei105
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011, 23:58
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od jedei105 » 01 dub 2013, 12:21

skontroluj tlmice, taketo buchanie som mal na G-cku ked bol silentblok v oku tlmica vybity...
Astra H Sport Caravan, 6/2006, 1.9CDTi, 110kW, Z19DTH, IDS+, AFL, BAS, ESP....konečne som sa toho zbavil ! :D
Predtym Astra G 1.4 3dv, Peugeot 106, Astra G 1.4 5dv, Corsa B 3dv (asi tyzden :)

www.volnypad.sk

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 12 dub 2013, 17:12

Tak dneska jsem byl nechat vyzkoušet tlumiče na zkoušecí stolici, vše v naprostém pořádku, pak jsme měli auto zvednuté tak, aby kola visely a kontrolovali všechno možné a opět jsme nic neobjevili :(, nikde žádná vůle, když jsem za kolo vzal a zkoušel s ním propružit, tak jsem také žádnou vůli necítil. :(

Ten zvuk mi úplně připomíná, jak kdyby bylo nad pravým zadním kolem něco těžkého a vlivem nerovnosti to nadskočilo a bouchlo - třeba jakoby podlážka byla masivnější, nadskočila a bouchla o dno kufru. Na jednu stranu jsem rád, že jsou tlumiče OK (prý pokud by byl špatný silentblok, tak by bylo při zkoušení také něco slyšet - u zkoušení jsem osobně byl a nic.), ale bohužel mě to neposunulo ani kousek k vyřešení záhady :(

Co jsem ještě vypozoroval, tak nejčastěji to bouchne, když vjedu zadním kolem do díry (třeba trochu propadlý kanál, nebo tak) a stačí jet klidně 20-30kmh a zdá se mi, že je to slyšet. Naopak když přejedu vystouplou nerovnost, tak to nevydá nic. Když přejedu příčný práh, tak podle mě při nájezdu na něj, když jde kolo nahoru, tak je to zticha, ale pak když jde dolu, tak to bouchne, což mi zase vychází, že je spíš někde něco uvolněného v zavazadlovém prostoru.

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od Stan. » 12 dub 2013, 17:53

Zkontroloval jsi uložení nářadí pod rezervou, zda tam něco neklepe do rezervy nebo do výlisku?
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
koNaDara
Příspěvky: 11
Registrován: 16 úno 2013, 23:42
Bydliště: Bratislava

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od koNaDara » 12 dub 2013, 18:04

ja jsem taky zkontroloval a taky to nepomohlo, pak vubec nevim co to bude... asi jedine budu muset jit do Oplu a tam zeptat, ten ma vice skusenosti (to doufam)
Opel Astra H 1.7 CDTi 74kw

Odpovědět