Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek - aktualizováno 30-04-12

Odpovědět
Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek - aktualizováno 30-04-12

Příspěvek od corsaczek » 14 dub 2010, 21:36

Řekl bych, že po půl roce už je načase trochu předělat první rychlorecenzi a představení, takže tady delší dojmy.

Astru jsem koupil s najetými 41.500 km od soukromníka v Čechách, který ji přitáhnul ze Švýcarska, byla bouraná na levou stranu, podle všeho jen mírně a oprava provedena kvalitně (tady musím říct díky RomanoviK za pomoc při výběru). Jen 1 věc se moc nepovedla - usazení bočního okénka. Z tohoto důvodu mě časem čeká výměna stahováku, protože je díky špatné práci celý rozvrzaný. Jinak auto v dobrém stavu, sem-tam nějaký ten škrábanec a odřenina, některé už i na můj vrub :|

Jedná se o mojí 2 Astru, číslo 1 má recenzi zde: https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 56&start=0

Teď krátce ke Astře č. 2:

OPEL ASTRA 1.8 CARAVAN SPORT

- rok výroby 2006
- motor Z18XER 103kW (140 koní)
- 6x Airbag
- ABS + ESP
- tlačítko Sport (vypínající ESP)
- sportovní volant s ovlánáním rádia a PP
- sportovní sedadla
- alu pedály
- snížený (ano - sportovní) podvozek
- Palubní počítač
- GID displej (dodělán)
- Tempomat
- el. okna vpředu
- el. zrcátka
- klimatizace manuální
- 17" kola (originál Opel ale neoriginál z Astry, nicméně zvyknul jsem si a začly se mi líbit)
- tónovaná zadní okna
- mlhovky
- parkovací senzory (neoriginální, doděláváno)
- Flex Organizér
- loketní opěrka (díky Vojtovi)
- držák nápojů :mrgreen:

Aktuálně najeto: 74.200 km

Motor: jedná se o klasický atmosférický motor o objemu 1.8. Vcelku musím říct, že s motorem spokojenost. Spotřeba u rozumná (pohybuje se většinou mezi 7 a 8 litry a odpovídá tak motoru 1.6), výkon má hlavně ve vyšších otáčkách, kdy už je hlučnější, nicméně když je třeba, jede auto slušně. Poměrně lehce udržuje i rychlosti přes 180km/h, akorát zde už se výrazně projevuje krátká 5ka, takže kolem max. rychosti už motor točí 6000 otáček. Tohle je ale zase výhoda při pružném zrychlování, kolem 120, 130 km/h reaguje poměrně čile (vzhledem k absenci turba). Navíc lze motor ještě okořenit zapnutím režimu Sport, který sice (jestli se nemýlím) jen mění "dráhu plynovýho pedálu", nicméně efekt to má :mrgreen: Co mi vadí? Určitě krátká 5ka (případně chybějící 6ka) a s tím spojená vyšší hlučnost, jinak bych asi nevytknul nic.

Interiér: tady se jedná o klasiku známou z Aster, jen malinko upravenou specificky pro výbavu Sport. To znamená rádobysportovní imitace v interiéru - stříbrný dekor na středovém panelu, 3D lišty ve dveřích a na přístrojové desce. Podstatnější jsou hlavně sportovní sedačky, které jsou oproti klasice výrazný skok kupředu. Jsou hodně výrazně tvarované, takže člověka pěkně obejmou, zároveň (a to nevím jestli díky sedačkám) je v této Astře nižsí posed, člověk je prostě součástí auta a nesedí jak na koze (pocit z předchozí Astry). O lepším vedení v zatáčkách není třeba se zmiňovat :-) Mě osobně hodně vyhovuje celočerný interiér - oproti šedomodré, co jsem měl předtím. Prostornost vyhovující, žádný zázrak, ale 4 se vejdeme v pohodě. Zavazadlový prostor ideální, díky nízké nakládací hraně a rovné podlaze podle mě lepší než velká díra v Octavii.

Jízdní vlastnosti: vliv mají určitě 17" kola, ale už v předchozím Háčku jsem byl nadšený, takže v kombíku není důvod hodnocení měnit. Podvozek je určitě tvrdší, což není vždycky výhoda, ale neni to nijak přehnaný. Důležitá je lehkost, s jakou auto projíždí zatáčky i spolehlivé držení stopy, tohle všechno má Astra za 2 :mrgreen:

Spolehlivost: po 7.000 km těžko dlouhodobě hodnotit, zatím ale žádná sláva - odešel katalyzátor. Stane se, oprava se nakonec podařila vcelku ekonomicky (10.000 Kč) a nezbývá než doufat, že to byla ojedinělá věc. Update - po 21.000 km se naštěstí nic novýho neukázalo, akorát řeším už podruhý za krátkou dobu zkorucený kotouče (update: nebyly to zkroucený kotouče, stačilo přehodit kola). Jinak jen standard servis + výměna rozvodů (pro jistotu). 2012 další servis a další rok bez poruch (ťuktuk) - nepočítám od kuny rozkousaný kabel k lambda sondě a malou příhodu s ukazatelem stavu paliva.

Tolik "recenze", celkově jsem s autem spokojený a koupě zatím nelituju. Oproti 5dv. s motorem 1.6 je tenhle model trošku jinde, motor i pocit z jízdy jsou o třídu výš. To nejdůležitější jsem ale nezmínil: kočárek se do auta dává naprosto komfortně - a o to při výměně šlo asi nejvíc :lol:

Pár fotek:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) corsaczek dne 30 dub 2012, 13:42, celkem upraveno 6 x.

Reklama
 

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od dark » 14 dub 2010, 21:38

Už jsi prodal svojí 1.6 ? Jestli jo tak kde a za kolik
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od Pepino_GH » 14 dub 2010, 21:39

Gratuluji k výměně, pěkný caravánek.. ;)
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od corsaczek » 14 dub 2010, 21:41

Prodáno bazaru, ale auto si našli sami přes sauto.cz. Cena byla 159t Kč.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od milosh » 14 dub 2010, 21:41

Nemuzu nic jineho nez napsat K*rva to byla ale rychlost a gratulace velka, je to krasavec, ale budes asi ted casteji tankovat :D
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od corsaczek » 14 dub 2010, 21:43

To mi neva, za tu radost a velký zadek to stojí :d
Máš pravdu, až neuvěřitelný, ještě v neděli sem nepomýšlel na výměnu a ve středu je hotovo... Prostě se to mělo tak stát, šlapalo to jak na drátku :)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od milosh » 14 dub 2010, 21:44

Barva je super a kombik je jedina kastle po coupe co se mi libi, HB je out :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od corsaczek » 14 dub 2010, 21:50

Čéče já dneska jak sem vypulíroval HB a tak na ní smutně koukal, tak si nemůžu pomoct, ale ten zadek měl prostě něco do sebe. Caravan mi přijde nudnější... Nicméně z barvy jsem nadšen, po dvou stříbrných konečně změna, navíc do mé oblíbené tmavě šedé metalízy - jo, jsem spokojenej a doufam, že dlouho budu :mrgreen:

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od beavis » 14 dub 2010, 21:52

Hezka kara!! At ti slouzi k max. spokojenosti 8-) 8-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Caravan 1.8 SPORT by Corsaczek

Příspěvek od emvee » 14 dub 2010, 21:56

Gratulace k pěknýmu kousku. 8-)

Souhlasím s Miloshem, jedině karavan nebo gtc :lol:
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Odpovědět