Astra H zadní brzdy

Uživatelský avatar
ZbS
Příspěvky: 7
Registrován: 10 kvě 2017, 17:07
Bydliště: Pardubice

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od ZbS » 13 srp 2018, 15:19

Koupil jsem ten sprej tak se uvidí,frézku nemám,takže druhá možnost bude odvrtat,jinak díky.
Zafira B r.v.2006,2,2 16v benzin

Reklama
 

Uživatelský avatar
ZbS
Příspěvky: 7
Registrován: 10 kvě 2017, 17:07
Bydliště: Pardubice

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od ZbS » 20 srp 2018, 22:19

Ještě jednou díky všem,kdo poradili,už mam hotovo,nakonec jsem flexou udělal drážku do toho šroubu a plochým šroubovákem šel povolit,na druhé straně byl neporušen.
Zafira B r.v.2006,2,2 16v benzin

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od honzap » 26 zář 2018, 19:57

Zadni kotouče jsem měnil před cca 50-ti tisíci km. Jak už tady někde někdo psal, že měl problémy na STK, že byly orezlé a prostě fujtajbl... tak jsem na tom stejně. Ale brzdí dost a souměrně, to bylo OK. Mechanik mi říká, že vzadu to jen tak přibržďuje a když párkrát auto stojí delší dobu, tak úbytek kotoučů je menší, než kolik vyžere rez a proto to tak vypadá. To se mi ale nezdá, jiná auta na ulici to mají OK.

Moje otázka je, jestli by mělo smysl měnit i třmeny, nebo něco jiného, nebo jestli nedělat nic a dát jen nové kotouče (samo s destičkama)... Dělal bych to asi na jaře a s mechanikem to zkonzultuju, ale zajímají mne zkušenosti oplistů, on dělá hlavně škodovky a astra k němu skoro nepřijde.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

astros
Příspěvky: 177
Registrován: 03 zář 2012, 20:21

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od astros » 26 zář 2018, 21:13

Chce to vybrať kvalitného výrobcu kotúčov. Ja mám po roku rovnako zničené zadné kotúče, zrejme začali používať nejaký sračkoidný materiál, ktorý rýchlejšie koroduje, resp. až hnije. Už sondujem, akú značku budem meniť najbližšie. Ak má niekto overený tip, budeme viacerí povďační.

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od honzap » 26 zář 2018, 21:27

Jsou to ATE, destičky nějaké "pseudokeramické", taky od nich...
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od BikerMarius » 27 zář 2018, 07:28

Mně se vyplatilo před STK sjet kopec se zataženou ručkou. Trochu to obrzdit ;-) Třmeny bych měnil až když budou hodně přibrždovat. Dobrá finta je při každé výměně kol nebo prostě když je příležitost stříknou pod prachovku pístu breoxem nebo něčím co se sneze s brzdovkou a rozhybat píst, případně vyčistit čepy a šachty pro destičky aby všechno chodilo hladce.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od Wirda » 06 čer 2019, 22:52

Ahoj ve spolek. Mám dotaz. Pustil jsem se do brzd, zadních. Kotouče, desky, kontrola, namazat. Levý třmen mi vykazuje závadu. Nechce se mi vytlačit pístek pedálem. Samostav funguje. Nevykazuje známku poškození. Jak šroub ve třmenu, tak závit v pístku. Přesto je to mrtvý. Kapalina tam samosebou jde. Odvzdušněno. Je to origo Lucas 199tis.km. Jestli to někdo dělal předemnou netuším. Ale pravý třmen jsem sundal a vytlačil píst vzduchem na pohodu. U tohodle to nechtělo ven. jen se hne o kousek a nic. Tak jsem ho vytočil. Vyměnil prachovku, vizuální kontrola a zpět. Těsnící kroužek je jako nový a těsní. ani bez prachovky jsem ho nevytlačil vzduchem. Až bez těsnícího kroužku vylítl. Ani nastartované auto s posilovačem ho nevytlačí. Přitom by měl lízt normálně. Je 1.5 roku po stk, kde bylo vše v pořádku. Mažu čepy ob rok. Pístek čistý,hladký, bez rzi. Mohl se zničit samostav tím, že už mi nebrala ručka, tak jsem jí musel tahat silou, aby auto stálo? Myslím, že se něco podělalo právě na tomto. Ale samostav vylézá a funguje jak má. Vždy pístek zatáčím, když se v tom hrabu. Žádné násilí. OT. Když je závit na oko v pořádku, může být v háji v pístku? Mám koupit opravnou sadu jen pístku s vnitřkem, nebo to vidíte na komplít menu třmen? Stalo se to někomu? Díky za info.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Astra H zadní brzdy

Příspěvek od BikerMarius » 09 črc 2019, 10:18

Zajímalo by mně jak to dopadlo? Nebyla zarostlá hadice?
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Odpovědět