Nefunguje TMC

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
digis
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2009, 16:44

Nefunguje TMC

Příspěvek od digis » 27 úno 2019, 21:07

Zdravím všechny, již delší dobu mně nefungují zprávy TMC u CD 70 - hláška "nedostupný záznam".
Pokud se s tím někdo již setkal a poradí, budu rád.Děkuji.
Naposledy upravil(a) digis dne 01 bře 2019, 07:34, celkem upraveno 2 x.

Reklama
 

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunguje TCM

Příspěvek od Stan. » 28 úno 2019, 08:15

Zkusil jsi použít diagnostický přístroj např. Op-com, zda se nezobrazí chybový kód? (TCM - modul řídící jednotky automatické převodovky).
Všechny senzory a magnetické ventily se průběžně monitorují. Chybné funkce v přístroji zorného pole řidiče se pak zobrazují takto (----).
Součastně dochází k identifikaci příslušného kódu chyby, který lze vyčíst pomocí diagnostiky pro Opel (v servisech Opel používají Tech 2).
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

digis
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2009, 16:44

Re: Nefunguje TCM

Příspěvek od digis » 28 úno 2019, 18:03

Děkuji, ale aut. převodovku v radiu určitě nemám, jedná se mně o nefungující dopravní TMC zprávy v navigaci radia CD 70.
Naposledy upravil(a) digis dne 01 bře 2019, 07:34, celkem upraveno 1 x.

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nefunguje TCM

Příspěvek od Stan. » 28 úno 2019, 19:03

digis píše:Děkuji, ale aut. převodovku v radiu určitě nemám, jedná se mně o nefungující dopravní TCM zprávy v navigaci radia CD 70.
Příště si tedy ujasni zkratky pro Opel, které budeš používat. TCM (Transmissie Control Module) Modul řídící jednotky automatické převodovky.
Spíše by se hodila zkratka TMS - (Tele Matic System) Telematický systém součinosti mezi radiem, displejem (GID, CID) a GPS (případně telefonem).
Případně pak zkratky TP (Traffic Program) - Rozhlasové vysílání o dopravní situaci. Nebo zkratka TMC - Dopravní informace RDS TMC je přijímána.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje TCM

Příspěvek od PepaS » 28 úno 2019, 21:15

digis píše:Zdravím všechny, již delší dobu mně nefungují zprávy TCM u CD 70 - hláška "nedostupný záznam".
Pokud se s tím někdo již setkal a poradí, budu rád.Děkuji.
Chtěl si napsat TMC – vlož do navigace platný mapový CD-ROM disk, nastav si filtr TMC zpráv (pro testování ideálně nastavit všechny zprávy bez filtrace), nalaď si v rádiu Český rozhlas Radiožurnál, měj auto v místě se slušnou kvalitou příjmu a chvilku čekej. TMC zprávy se posílají přes RDS (viz. > KLIK <) a rychlost jejich přenosu není nijak závratná, takže po zapnutí navigace tam ty zprávy pomalu naskakují...

Pozn.: veřejnoprávní rozhlas TMC na svých stanicích vysílá, jak jsou na tom ostatní komerční rádia netuším...

Nejsem si jistý, zda-li CD70 nemá na TMC extra rozhlasový tuner - potom bys mohl mít naladěnou i jinou stanici bez RDS/TMC. Já když zkouším na místě, tak se bez ČRo nechytám….
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Nefunguje TCM

Příspěvek od milosh » 28 úno 2019, 21:22

Dík Pepo to jsem taky nedávno řešil, tak zkusíme a uvidíme ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

digis
Příspěvky: 13
Registrován: 29 lis 2009, 16:44

Re: Nefunguje TMC

Příspěvek od digis » 01 bře 2019, 13:14

Děkuji, tak jsem znovu zkoušel, na Radiožurnálu se neobjevilo nic.Změnil jsem konfiguraci stanic z "auto"(kde byl opravdu čs.rozhlas) na manual, ale nic jsem nepřelaďoval a objevily se informace TMC.Pak jsem znova otevřel konfiguraci a byla tam nově zadaná stanice Radio čas.Chová se to zkrátka záhadně, ale pokud to bude takhle fungovat, dále není co řešit.Jinak přijímač má opravdu dva tunery.

Odpovědět