Osvětlení řadící páky ASTRA H

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Hollywood2010
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2016, 23:51

Osvětlení řadící páky ASTRA H

Příspěvek od Hollywood2010 » 18 kvě 2018, 00:07

Protože jsem hračička, tak jsem pár dní přemýšlel, jak osvětlit řadicí páku. Použil jsem na to 4 do série zapojené smd diody 1206 s modrým spektrem. Napájeny jsou z palubní sítě pře dc měnič nastavený na výstupní napětí 11 V. Postup: z řadící páky vyloupnete schéma řazení (pokovený kroužek se vyobrazením řazení stupňů). z uvedeného kroužku zase vyloupnete samotné schéma a v pokoveném kroužku vyříznete obdélník, tak aby bylo v průsvitu vidět schéma řazení.
Okraje, kam budete umisťovat diody , musíte ještě trochu rozšířit, aby nebyly vidět body osvitu diod. Potom si z čirého plastu identický obdélník, který jste odstranili a na okrajích přilepíte sekundovým lepidlem smd diody, které zapojíte do série (k propojení jsem použil jednu žílu z kabelu). Do vyříznutého otvoru pokoveného kroužku dopilujete ještě místa pro nalepené smd diody a vše zkompletujete. Pak stačí jen protáhnout přívodní napájecí vodiče hlavicí a jeho hotovo. Pokud o napájení máte několik možností - na světla, na zapalování nebo někam jinam, kde Vám to bude vyhovovat a chcete, aby řadička svítila. Náročnost: celkem dost trpělivosti a za 50 Kč to je hotové (diody asi 20 Kč a měnič třeba objednaný přes čínský alliexpres okolo 30 Kč). Pokusil jsem se nahrát nějaké fotky, tak doufám, že tam budou, pokud ne tak je rád pošlu zájemcům přes email.
Přílohy
osvětlený vsazovaný plast
osvětlený vsazovaný plast
kompletní kroužek
kompletní kroužek
výsledek
výsledek

Reklama
 

Uživatelský avatar
OPLIKK
Příspěvky: 247
Registrován: 07 led 2012, 10:48
Bydliště: HRADEC KRALOVE

Re: Osvětlení řadící páky ASTRA H

Příspěvek od OPLIKK » 18 kvě 2018, 00:28

:D :lol: :D


ASTRA H 1.6 85KW

Dusan_zafira
Příspěvky: 107
Registrován: 25 úno 2014, 21:36

Re: Osvětlení řadící páky ASTRA H

Příspěvek od Dusan_zafira » 18 kvě 2018, 10:11

pěkné...

jinak - pokud bych chtěl stejnou barvu LED diod jako je orginál ...
jaké je to označení barvy? (vlnová délka?)
dík
d
Opel Zafira 1.8 - 88kW Royal Blue"Borůvka"

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Osvětlení řadící páky ASTRA H

Příspěvek od mironto » 18 kvě 2018, 13:54

Odporucil by som to napajat bez menica zo zily na podsvietenie pristrojovej dosky/ovladacov. Tak sa ti bude podsvietenie menit podla nastavenej intenzity koleckom na spinaci svetiel.

Hollywood2010
Příspěvky: 14
Registrován: 18 bře 2016, 23:51

Re: Osvětlení řadící páky ASTRA H

Příspěvek od Hollywood2010 » 19 kvě 2018, 23:12

Dusan_zafira píše:pěkné...

jinak - pokud bych chtěl stejnou barvu LED diod jako je orginál ...
jaké je to označení barvy? (vlnová délka?)
dík
d
barva to podle mně bude buď žlutá nebo oranžová, ale bude problém v počtu diod, protože bílé a modré mají napětí zhruba 3 V, ale ostatní asi o volt menší, takže bud dát o diodu víc nebo použít ještě rezistor, aby Ti smd diody neshořely. Nicméně pokud chceš poslat originály, tak těch mám dost, protože jsem už všechny kromě zatím přístrojovky už vyměnil za modré s bílými.

Odpovědět