zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
michal 123
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2016, 10:51

zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od michal 123 » 03 lis 2016, 10:57

potřebuji poradit, zatím jsem nebyl na diagnostice ale mám problém že mě špatně startuje většinou to dělá při ohřátem motoru stane se že i spadne z volnoběhu ale to minimálně se stalo ale i za studena někdy se protočí cca 3 než chytne ale jak chytne tak jde tiše a pravidelně absolutně žádný problém, můžou to dělat žhavičky nebo nějaké čidlo či filtr naftový děkuji za každou radu.Michal

Reklama
 

michal 123
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2016, 10:51

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od michal 123 » 09 lis 2016, 12:08

dnes jsem byl na diagnostice žádná chyba tam nebyla vše v pořádku tak nevím,studené to má start perfektní ale za tepla točí třeba 3 než chytne tak asi zkusím filtr naftovej nebo nevím nějaká rada??díky za každou

Uživatelský avatar
firewind
Příspěvky: 74
Registrován: 09 říj 2012, 10:58
Bydliště: Olomouc

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od firewind » 02 srp 2017, 20:38

Cau tak to ja mam uplne opacny problem studene starty hruza a za tepla na drc.uz sem mel dule nadrz celou jsem ji vycistil dal zpet a porad to trva vymenil sem zhavice a tez trva.vstriky dobre uz nevim cim by to mohlo byt ma nekdo radu?jeste me napadlo rele zhaveni.

Uživatelský avatar
firewind
Příspěvky: 74
Registrován: 09 říj 2012, 10:58
Bydliště: Olomouc

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od firewind » 03 zář 2017, 17:36

Caute problem vyresen vymenil sem svorky na baterce za nove mosazne vycistil kostru na starteru a na kastly precistil zhavice a starty parada.

josef.curaj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2019, 19:09

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od josef.curaj » 10 led 2019, 19:21

Zafira B, 1.9 cdti 88kw. Chalani je tu prosím nějaký machr Ostrava, Opava, okolí na Zafiru B. Je to peklo. Auto v servisu, chyba na diagnostice snímač otáček klik.hřídele bez signálu,vyměněno i s druhým čidlem snímač vačky. Stejný problém se startováním, za studena start luxus, po zahřátí a chvíli stání konec. Kontrolka svítí stále i po vymazání, diagnostikou. Motor po nastartování krásně jede, točí otáčky neškube nechcípá. Prošel jsem celé kabely od ŘJ, až po snímač, proud jde,zjistil jsem že byla svorka unavená u snímače otáček.klik.hřídele, pocínoval jsem svorky od snímače, půl dne to krásně šlo, kontrolka zhasla, pak zase na novo. Před tím to topilo na nuláku, kabely opravené na baterce. Dělaly se nové rozvody před poruchou, kontrolovaly se a nic. Auto zbožňuji, ale už mě často nechává ve štychu. Potřebuji pomoc, komu napsat, kam auto zavést?

josef.curaj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2019, 19:09

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od josef.curaj » 10 led 2019, 20:39

Netartuje při teplotě motoru na 10C-60C. Načteno s diagnostiky.

josef.curaj
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2019, 19:09

Re: zafira 1,9 cdti 88kw špatný start

Příspěvek od josef.curaj » 20 led 2019, 12:36

Koupena nová autobaterie Bosh , týden to krásně šlo(při mrazech), teď zase na novo. Kontrolka auto s klíčkem na tvrdo(nouzák)hláška snímač otáček klik.hřídele bez signálu,čidlo nové proud jde.V servisu mě oslovil elektrikář že to tak dělá že je nutné sundat řídící jednotku a přidat na softwéru vstřik. Dělá to vždy při teplotě zahřátí, motor točí a točí a prd...následuje můj hněv a pohledy lidí co jdou kolem...začínám být s Oplu opravdu smutný...

Odpovědět