Mlžení zadních světel

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
formatic
Příspěvky: 37
Registrován: 08 čer 2015, 07:27
Bydliště: Kolín

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od formatic » 21 pro 2016, 19:50

V pátek jsem sundal zadní světla, navrtal, vše pořádně očistil a hlavně pořádně utáhnul. Dírka podle mě asi nebude mít vliv na odvod zateklé vody. Těsnící "molitany" byly pěkně nacucané vodou a bahnem. Přes noc mi světlo úplně nevyschlo, druhý den jsem potřeboval jezdit. Teď je levé světlo mírně zamlžené, parkuju venku, ale aspoň v něm nemám centimetr vody. No uvidíme.
Nejvíce času mi zabralo lovení plastových matek, které mi samozřejmě vypadly z ruky :-)
Opel Astra H - Caravan - 1.7CDTI - Z17DTH - 74kW - 01/2005
Ex: Opel Vectra 95A 1.8i - hatchback

Reklama
 

Pepino85
Příspěvky: 6
Registrován: 16 črc 2015, 21:35
Bydliště: Troubky, okr. Přerov

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od Pepino85 » 22 pro 2016, 11:44

Vyřešil jsem nakonec výměnou těsnění, starý pryč, nový vytvořeno z kvalitního těsnění na okna, světlomety předtím pořádně vysušeny a zatím už týden dobrý....
Opel Zafira B 2007 16YNG Cosmo

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od maxnuke » 23 pro 2016, 10:10

Taky jsem to teď řešil. Světlo jsem hodil na 2 hodiny do trouby na 75 °C a vysušilo se to. Zatím se to znovu neobjevilo. Jen jsem potom na světle našel mikro prasklinky, které jsou vidět pod určitým úhlem, ale myslím že tam byli už předtím.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

robov
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2015, 09:32

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od robov » 03 led 2017, 12:48

Sušenie v trúbe je dobrý tip - vyskúšam to. Mimochodom, ktoré tesnenie ste menili - to vonkajšie čierne penové, alebo aj to vnútorné pryžové s drážkou? Viete mi odporúčiť aj konkrétny produkt, ktorý by som tam mohol dať?

Svetlá som zatiaľ sušil rozobrané na radiátore, v najspodnejšom mieste mám navŕtané dve tenké dierky pre odtok vody, ale pomáha to len čiastočne.
Astra H 1.7 CDTI 74 kw (Z17DTH)

formatic
Příspěvky: 37
Registrován: 08 čer 2015, 07:27
Bydliště: Kolín

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od formatic » 08 kvě 2017, 19:05

formatic píše:V pátek jsem sundal zadní světla, navrtal, vše pořádně očistil a hlavně pořádně utáhnul. Dírka podle mě asi nebude mít vliv na odvod zateklé vody. Těsnící "molitany" byly pěkně nacucané vodou a bahnem. Přes noc mi světlo úplně nevyschlo, druhý den jsem potřeboval jezdit. Teď je levé světlo mírně zamlžené, parkuju venku, ale aspoň v něm nemám centimetr vody. No uvidíme.
Nejvíce času mi zabralo lovení plastových matek, které mi samozřejmě vypadly z ruky :-)

Od Prosince 2016 mám obě zadní světla bez vody a bez mlžení. Těsnění ani molitan jsem neměnil, zatím v pohodě.
Opel Astra H - Caravan - 1.7CDTI - Z17DTH - 74kW - 01/2005
Ex: Opel Vectra 95A 1.8i - hatchback

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Mlžení zadních světel

Příspěvek od milosh » 08 kvě 2017, 19:49

Dik za info, taky se do toho asi pustim 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět