Bouchání od zadní nápravy

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od power2 » 12 dub 2013, 18:23

a co zadní sedačku? Měl sem něco podobnýho a nebyla uchycená v jednou háku

Reklama
 

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 12 dub 2013, 20:39

Nářadí jsem kontroloval, měl jsem ho i venku, teď jsem ho obalil do pořádné deky a převázal gumou, rezervu jsem řádně dotáhl. Za sedačky jsem zkoušel rumplovat a je pravda, že ta pravá je taková povolnější, ještě to také raději zkontroluji, nebo zkusím se sklopenýma. Dneska jsem zkoušel i prohmatávat dutinu servisním otvorem pro obě zadní světla a na nic volného jsem také nenarazil. Začínám mít zase podezření na zadní víko, ale nevím, jak by se to dalo vyzkoušet - zkoušeli jsme to obalit hadrem a zabouchnout a to se nic nezměnilo, ale možná, že to bylo jen málo. Ještě mě také čeká přezouvání na letní, tak ještě při té příležitosti zkusím něco objevit se sundaným kolem a autem na heveru. Ještě možná zkusím zítra vyházet úplně všechno, sklopit sedačky a přejet referenční díru :)

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od irmscher » 12 dub 2013, 20:47

a ta lišta na zadních dveřích drží pevně?
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
nedy666
Příspěvky: 449
Registrován: 25 říj 2011, 00:13
Bydliště: Tam kde uprostřed města žijí medvědi
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od nedy666 » 12 dub 2013, 21:11

nemuze to byt jeste nejakej bordel v m " v kapsach" u podbehu jsou celkem hluboky nemuze tam bejt neco spadleho, kdyz to dela ty zvuky, treba sroub, matka, nebo nejaka hovadina to tam nekomu drive spadla a ted se to obcas narazy ozve.
Opel Zafira B; 1.7CDTI 92kw, r.v. 2010 Ecoflex, automat. svícení, zamyk. po rozjezdu atd...

Uživatelský avatar
jedei105
Příspěvky: 95
Registrován: 10 srp 2011, 23:58
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od jedei105 » 12 dub 2013, 22:25

zadny sroub ani matka to nebude, masivne buchanie mozu sposobit iba masivne veci...ja by som tie tlmice odmontoval a vizualne skontroloval. a este ma napadlo, ci to nemozu byt 5te dvere, dorazy.
Astra H Sport Caravan, 6/2006, 1.9CDTi, 110kW, Z19DTH, IDS+, AFL, BAS, ESP....konečne som sa toho zbavil ! :D
Predtym Astra G 1.4 3dv, Peugeot 106, Astra G 1.4 5dv, Corsa B 3dv (asi tyzden :)

www.volnypad.sk

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 13 dub 2013, 07:26

možná že do blatníku někomu upadlo poleno :D Ale ten zvuk by na to 100% seděl. :) Abych pravdu řekl, tak tlumič se mi moc ven kuchat nechce, když diagnostika vůbec nic neukázala a prohlídka zespodu taky ne :( Ještě by to mohlo být to horní uložení, na které není zespodu moc vidět. Ale ještě se zkusím zaměřit na ty páté dveře. Aspoň je zkusím z možností nějak vyloučit.

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 13 dub 2013, 12:41

Tak jsem při měnění letňáků narazil na prvního adepta - když při úplně zvednutém kole vezmu za kolo a pustím ho, tak pomalu dojede na konec tlumiče a pak v tom tak jakoby tupě zaduní, jenže pak jsem si uvědomil, že to už by musela být hodně hluboká jáma, aby tlumič šel k dorazu. Navíc se úplně ten samý zvuk objevil i na druhé straně, tak se mi to moc nezdá. Hlavně mi přijde, že se to objevuje i na menších výmolech, než aby bylo kolo v podstatě ve vzduchu.

Ještě pro úplné doplnění - mám IDS+ podvozek, tlumiče jsou CDC (kontroloval jsem) a auto je ve verzi OPC-Line, takže by snad mělo být o 20mm snížené, ale tohle přesně nevím. Takže cokoli co bude znamenat nové tlumiče mi asi udělá trochu vítr v peněžence, co?

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od power2 » 13 dub 2013, 13:21

novej tlumič stojí v opelu něco málo přes 10 tisíc

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od baboon » 13 dub 2013, 13:30

A dají se sehnat i nějaké "neoplové"?:) Ale zatím to měnit nebudu a budu dál bádat, protože se mi to jako onen zdroj nezdá.. Nezkoušel jste už někdo mít auto na heveru, nadzvednout kolo a pustit ho? Dělalo to nějaký zvuk?

Uživatelský avatar
koNaDara
Příspěvky: 11
Registrován: 16 úno 2013, 23:42
Bydliště: Bratislava

Re: Bouchání od zadní nápravy

Příspěvek od koNaDara » 13 dub 2013, 16:29

Dnes som bol u mechanika, a ten sedel a skusil jazdit a povedal mi ze to urcite bude tyce stabilizatora na prednej naprave... opravia mi az v pondelok, a pak napisu sem ako to dopadlo po oprave...
Opel Astra H 1.7 CDTi 74kw

Odpovědět