Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
matusbelusak22
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2017, 20:26

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od matusbelusak22 » 23 led 2017, 20:31

Nazdar chlapi, mam problem s mojou astrou už dlhšiu dobu a v servise nič nepočuju ani necitia ako obvykle, tak sa obráciam na Vás možno že mi budete vedieť poradiť, auto ma najazdene necelých 150 000, bola robena prakticky generalka motoru pred rokom, nove žhaviče, tesnenia, vstreky, rozvody,...tak tu je problém, nejaku dobu po tejto generálke sa objavil divný kovový, šuchotavý zvuk z oblasti motora, mam pocit že ide viac zo strany vodiča, ten zvuk nie je ho počuť stále, ale dosť často hlavne do zahriatia motora, ale pri zahriati ho je počuť ale pomenej, je to nnezávislé na rýchlosti, ale od tej 70 to nepočuť, možno že z dovodu že idem rýchlo už tak to nepočuť, ale ten zvuk je počuť iba ked sa auto hýbe, ked stojí a beží na voľnobeh je kľud , všimol som si že ked idem do obce na voľnobehu tak je pokoj ale ako nahle klesnem cca n 55 km/h a zaradím 4 stupen tak ten zvuk sa začne ozívať, robí to len na 3 a 4 prevodovom stupni , po stlačení spojky na to nemá vplyv, mam tu spravené dve nahravky treba sa započúvať do toho zvuku : https://ulozto.cz/!dfgjWOte6hGS/nahravk ... motora-mp3 a https://ulozto.cz/!UYL8rAB13/nahravka-mp3cut-net-mp3, tak ak niekto tušíte čo by to mohlo byť budem len rád

Reklama
 

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od BikerMarius » 24 led 2017, 10:42

To je teda dost ošklivej zvuk. :shock: 3 a 4 je na stejném ose = stejna ložiska. Zkus si to tady pročíst a zjistit jestli mas i jiné příznaky.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

matusbelusak22
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2017, 20:26

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od matusbelusak22 » 24 led 2017, 11:13

tak praveze som si to tu cele prečítal a podobne priznaky nemam, niekedy sa mi radi tazsie ale to by som asi pripisoval nedostatku oleja lebo auto mam z dovozu ja som olej nemenil a pochybujem ze bol meneny niekedy, a neviem ci sa mi oplati menit olej ked by sa mi sypalo lozisko alebo nieco podobne, a zase keby to boli loziska na 3 a 4 tak by to fucalo vkuse nemyslis? nikto s tym nevie rady a len tak naslepo menit veci sa mi nechce utracat zbytocne peniaze a ist ako na macku vo vreci...

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od honzap » 24 led 2017, 11:22

Můžeš zkusit olej vypustit, podívat se, v jakém je stavu, případně kolik ho je. Blbě se leje zpátky, můj mechanik na to měl takovou obrovskou injekční stříkačku a s tou to šlo dobře.

Ten zvuk je ale jako kdyby tam něco o něco drelo a je opravdu osklivej, s tím bych jel jenom do servisu, pokud tedy není daleko.
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

matusbelusak22
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2017, 20:26

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od matusbelusak22 » 24 led 2017, 12:01

honzap tak olej vypustat ja doma nebudem najskor auto idveziem do servisu len je mi lepsie dat rovno vediet v servise ze co chcem vymeniť, uz som s tym bol original v opli a samozrejmi oni nic nepoculi, zretelne to boli ale tak neviem ci maju problemy so sluchom ale nic nepoculi tak si zistujem co by ma mohlo blizsie priviesť k chybe, takze si myslis ze ten zvuk urcite vydava prevodovka?

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od BikerMarius » 24 led 2017, 12:10

AZkus pohledat na Youtube M32fail opel vectra tam se ozyva podobny zvuk. Ted nemam YT abych ti poslal odkaz.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

matusbelusak22
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2017, 20:26

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od matusbelusak22 » 24 led 2017, 12:55

bikermarius vdaka ti presne ten zvuk vydava prevodovka aj mne ale mne trosku hlasnejšie a az na 3 a 4 stupni jemu to uz robi aj od 1 ale nedocital som sa aky problem alebo co :/

astra gtc
Příspěvky: 1
Registrován: 12 bře 2017, 14:42

Re: Hučanie prevodovky M32-odstránenie závady

Příspěvek od astra gtc » 12 bře 2017, 15:13

Kúpil som Opel Astra GTC 1,3CDTI, rok výroby 2006.
Pri zaradenom druhom rýchlostnom stupni je pri to zábere v poriadku a keď dám dolu nohu z plynu počuť výrazné hučanie. Pri ostatných rýchlostných stupňoch to nerobí. Prevodovka radí presne, žiadne otrasy rýchl. páky. Podľa mňa je potrebné pravdepodobne vymeniť iba ložiská. Má niekto podobný problém ?

Odpovědět