převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotřebení

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Jirk4 » 27 bře 2019, 20:56

Zdar chlapci a děvčata. Dnes jsem si dovezl auto ze správky. Bylo na opravě notoricky známé převodovky M32. Ložiska, klasika. Oprava nebyla úplně levná, ale to tu řešit nechci. Chci vám říct, že je důležité neotálet. Já už měl chycené synchrony na 3. a 4. stupni. Prý ještě pár tisíc a kolo na trojce by bylo chycené taky. Takže proto se to prodražilo. Nyní už je vše OK. Tedy pokud už slyšíte hučení, honem opravit a nečekat. Bude to pak zbytečně dražší. Já to nechal dělat v Autotechnik Zralý v Praze Stodůlkách. Můžu jenom doporučit. Supr jednání a hlavně se na tuhle převodovku specializujou.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Reklama
 

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od BikerMarius » 27 bře 2019, 22:16

Přemýšlím jak by opotřebená ložiska měla něco společného se synchrony? Jedině že by převodovkou poletoval nějaký bordel. Taky mam M32 po repasy už skoro 100tkm.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Jirk4 » 27 bře 2019, 22:44

Jak by opotřebaná ložiska měla vliv na synchrony? Třeba tím, že se vlivem velkého opotřebaní ložišek zvětšují axiální vůle a pak se přenáší na synchronizační kroužky daleko větší zatížení, protože hřídele si pochodují jak chtějí? Tím pádem po jejich velkém opotřebení nedochází už ke správnému vyrovnání obvodových otáček ozubených kol a dochází k jejich poškozovaní?
Co myslíš? ;)
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od BikerMarius » 01 dub 2019, 21:37

Nejsem strojař, ale mam půlku M32 v krabici. asi když je ta vule velika (dochazí už i pohybu řadící páky) tak to dává naprdel cele převodovce.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Jirk4 » 02 dub 2019, 18:01

Přesně tak. Ukázali mi tam i špajzku, která měla projetý obal skrz. Což jsem do té doby viděl jen na YT. Takže opravdu, kdo čeká, jednou se dočká...generálky celý převodovky a nebo koupit zajíce v pytli, tedy repas. Kde ale neví, jak to bylo děláno a co tam bylo děláno.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od honzap » 02 dub 2019, 23:45

Už jsou ofiko sady na repas... Co jsem lovil info, tak by se ještě mělo pohrát s podložkami ložisek..??

https://autodilos.cz/autodily/opel/astr ... Id=1180384
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Jirk4 » 02 dub 2019, 23:48

Jo dobrej servis by to měl proměřit a podle toho dát distanční podložky, jinak je ta oprava k ničemu a po cca 50-60 tisících jsi tam kde jsi byl.
Ofiko, neofiko...když od někoho koupíš hotovou převodovku, nemáš jistotu jak byla z repasovaná a co v ní bylo zrepasováno. Je to loterie.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Delta
Příspěvky: 1
Registrován: 01 kvě 2019, 19:44

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od Delta » 01 kvě 2019, 20:19

Hoj, mám dotaz k M32, mám Lancii Deltu r.2008 s touto oplí převodovkou, najeto 180tis. a ještě bez GO, ale mám u ní nejspíš problém a nevím, po čem jít. Když jedu, cca od 50km/h výše, tak slyším takový šmajdání jako od předního kola, když dám volant mírně vpravo, tak se to zesílí, jenže od kol to není, šmajdá to pořád stejnou intezitou, když jedu 50 nebo 130 a nedělá to při všech rychlostech od těch 50ti výše, dále při akceleraci se občas rozvibruje celý auto. krom vnějšího kloubu na poloose u řidiče, která nemá stopro žádnou vůli, je vyměné a vyvážené komplet všecko, nové gumy, ramena, tlumiče, uložení, poloosa u řidiče měla vůli v unašeči poloosy a vyklala se nahoru dolu u diferáku, takže vyměněná ložiska na diferu a rovnou i střeva diferáku a tripod s unašečem, takže diferák je taky ok. Převodovka byla otevřená z boku na autě, kdy byly jen tak letmo zkontrolovány ložiska a ty byly jak nový.
ten zvuk jsem zkoušel nahrát, ale neni nic slyšet, takže ho líp nepopíšu.

V jednom časopisu (svět motorů) jsem četl, že právě tím šmajdáním při natočením volantu, se se mnou převodovka loučí, ale na netu o tom neni ani zmíňka, taknevim....

peníze do servisu na opravu komplet převodovky mam, to neni problém, ale když už sem se do toho takhle pustil, tak se s tim chci ještě chvíli poprat.

takže dotaz: měl někdo stejný příznaky s tím jakoby šmajdáním a když jo, tak čim to bylo? Díky.

M84 M4ST3R
Příspěvky: 1
Registrován: 06 dub 2015, 10:35

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotře

Příspěvek od M84 M4ST3R » 25 čer 2019, 21:47

Ahoj,
taktiež nastal čas riešiť prevodovku - začal chrastiť 5. a 6. prevod, najazdených 215.000 km.
Po prečítaní problematiky a objasnení pojmov som hľadal firmy špecializujúce sa na repas.

Poznáte tohto pána / firmu? Ján Maľa - Zvolen.
https://auto.bazos.cz/inzerat/104793988 ... a-sabb.php

S pánom som sa telefonicky spojil, odpoveď bola seriózna, ale nikde neviem nájsť referencie, čo sú zač.
Pýtal som sa na cenu - prečo je taká nízka oproti konkurencii - orientujú sa na slovenský trh, kde je cena prevodovky M32 350-400€, tak za takú cenu ju predávajú, lacno zháňajú originál náhradné diely a majú know-how na opravu. Okrem prevodoviek pre osobné automobily robia servis i dodávok.

Avšak ako píšem, nikde som nenašiel žiadne referencie a vyhodiť 350 € len tak nechcem.
Ak niekto máte skúsenosť, napíšte prosím.

Keď ohlasy budú negatívne, nechal by som spraviť prevodovku v Prahe - mnohokrát spomínaná spoločnosť Zralý.

Ďakujem. :)
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW, rv 2010

Uživatelský avatar
pet007
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2012, 07:47

Re: převodovka M32 identifikace vůle ložisek a jejich opotřebení

Příspěvek od pet007 » 23 bře 2020, 06:44

Zdar, kdyby to nekoho zajimalo, tak jsem se prave pustil do "mensi" GO my AstryH Kombi (1.6T). Zatim nic nehucelo ani nevibrovalo, ale kdyz je to dole (vcetne motoru), predelam ji na "late type" (od roku cca 12, pak byl dalsi upgrade v roce cca 17 - o nem se ale moc nic nevi) - tzn. vymena bocniho deklu z novejsiho typu + 3x vetsi lozisky. Jinak po dotazeni auta z Nemec asi na 130tkm (rok 12) jsem v ni hned vymenil olej za "Millera" - Millers Oils TRX Synth 75W-80 (dle jedny pixly, co zbyla jsem tam dal asi 2.4L). To ji asi kazdopadne dost pomohlo. Ted na 230tkm jsou sice uz loziska v prdeli (dle myho mechanika), nicmene jeho "v prdeli" jeste neni nic fatalniho. Kazdopadne na odkazu se muzete podivat na utroby moji M32 cerstve po pitve.....
https://photos.app.goo.gl/Esr3BhsBXroy9nnL7
Opel Astra-H Caravan 1.6T (Z16LET) (2007)

Odpovědět