Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na str.13

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Frydex » 08 led 2014, 21:11

rechtak píše:Návod super,
noc díky, ale škoda že tam nejsou ty přiložený obrázky. (u návodu na str.13)
Znovu nahrány fotky k návodu na straně 13.
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... 500#p68500
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Reklama
 

Uživatelský avatar
SlawaT
Příspěvky: 63
Registrován: 09 zář 2012, 12:53
Bydliště: Chrudim

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od SlawaT » 10 led 2014, 08:31

Tak jsem myslel že po opravě klapky bude vše ok,ale jak již mi tu někdo psal že přes tu klapku voda dovnitř nenateče,tak měl pravdu.
Dnes po večerním slejváku zase stejný problém..Po nastartování něco zasyčelo (zvuk podobný jako když stříknete sprejem).A Po rozjezdu zase začala vytékat voda na kobereček.

dva měsíce to neudělalo,a dnes když pořádně zapršelo,tak zase ta voda..

Nevíte prosím někdo kudy by tam mohlo zatékat??? Děkuji
Přílohy
voda stékala po ventilátoru
voda stékala po ventilátoru
EX Astra H 2004 1.8 16v 92kw hatchback
. Astra H 2010 1.8 16v 103kw caravan

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Frydex » 12 led 2014, 21:11

Neměnili ti čelní okno ?
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Kesi » 16 led 2014, 20:24

Priestor pod stieračmi má určite niekde odtok (premýšľam, ale musel by som sa na to pozrieť) Nemáš ho upchatý? Mal som to na Fkovej Astre a tieklo mi presne cez sanie do vetrania.
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
mihinoo
Příspěvky: 58
Registrován: 14 črc 2013, 18:59

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od mihinoo » 17 led 2014, 10:28

Pozri urcite odtokove kanaliky pod celnym sklom. Raz mi som mal pravy upchaty listami a sajrajtom a voda dnu tiekla tak ako pises a na kobercek.
Astra H Combi 1.9CDTI 88kW ..
Open&Start..AFL..CID..Navi..Bluetooth..AUX..Park.senzory

Uživatelský avatar
SnoopyBA
Příspěvky: 116
Registrován: 23 lis 2013, 13:07
Bydliště: Bratislava

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od SnoopyBA » 27 úno 2014, 21:01

hazmec píše:Zkusil jsem motorek rozkuchat
Slo to v pohode? Lebo mne tam nieco piska, ako keby siel ten mechanizmus motorceka "nasucho". Inak mi klapka otvara aj zatvara, myslim. Je tam co vnutri namazat? Dakujem.

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Stan. » 06 dub 2014, 11:09

Frydex píše:No, sílu to má, až zbytečně velkou. Chtělo by to vymyslet, co by ho trochu umírnilo.
Proto říkám, je lepší to pouzdro udělat delší, může být i 10cm, ničemu to nevadí, ať se ten tlak rozloží a nestane se to co mi. Záleží, jak moc je to už rozšmelcované.
Tak jsem doplnil omezovač točivého momentu (stabilizátor omezení proudu) dle ruského návodu. Funguje to zatím výborně, opravdu jemně jak psal již VojtaVojta. Pouze si nepamatuji, zda se předtím po vypnutí zapalování klapka sama překlopila na vnitřní cirkulaci. Nyní po vypnutí klíčku zůstane v poloze před vypnutím klíčku, tak-že zůstane buď klapka otevřená na vnější cirkulaci (nebo při zapnuté vnitřní cirkulaci zůstane klapka zavřená a po opětovném zapnutí klíčku se pouze sama přepne na vnější cirkulaci).
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
Vojta.J
Příspěvky: 49
Registrován: 19 bře 2012, 10:06
Bydliště: Praha 5

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Vojta.J » 21 dub 2014, 15:31

Ahoj, díky za rady a návody, hlavně od Frydexe :). Klapku mam opravenou a funguje. Opravil sem ji trosku jinak nez píšete vy. Nejprve sem slepil vterinovym lepidlem roztrhanou klapku. Potom sem asi 1.5mm vrtakem sem vyvrtal 5 děr do desky klapky. Potom sem praskle místo mnoho krát omotal režnou niti, prave skrz vyvrtane otvory. Nakonec sem režnou nit napustil vterinovym lepidlem. Toto tedy nakonec fungovalo jen ten čtyřhran v tom kloktal. Namichal sem si trochu pryskyřice a ten čtyřhran do toho zalepil. Zatím to funguje perfektně, uvidíme časem. Jediný co je trochu nevýhoda ze režna nit zvětšila průměr cele osičky tak sem musel v místě kde je nit vyříznout otvor. Potom aby skrz otvor neunikla vzduch tam sem ho zvenku zalepil kouskem plastu napr z Pet flašky. ;)

Při zpětné montáži oddelovaci listy u steracu me zarazilo to ze guma která je na listě není po cele délce primacknuta na skle a jsou tam mezery, takže tam poteče voda proudem. To je ok? Plastové přichytky mam všechny zacvakle.
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi Z17DTH 74 kW, r.v. 2005.

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od JirkaF » 03 kvě 2014, 18:58

Ahoj, potkal jsem známého který má možnost vyrobit futrálek na vyztužení klapky. Byl by zájem, nebo je to pasé?

Cenu zatím nevím. Závisí na materiálu a množství.

Dalsi_Jirka
Příspěvky: 10
Registrován: 11 lis 2011, 17:03

Re: Klapka recirkulace - nezaparkovala. Souhrnný návod na st

Příspěvek od Dalsi_Jirka » 03 črc 2014, 19:47

Čau chlapi, díky za návody, taky jsem dneska opravoval. Šel jsem na to vnitřkem, protože jsem se neprobojoval ani přes stěrače, natož odcvakávat ty úchytky.. Přesně jak je v návodu z ruska, nebát se toho za ty plasty vzít trochu větší silou a postupně vytočit rozlomenou stranou štěrbinou jak je na obrázku a pak už jde ven sama, jako ježek v kleci. Trubička byl problém číslo 2. Použil jsem měděnou topenářskou, co má vnější průměr 12.5 mm (myslím) a vnitřek jsem vyvrtal 10 mm vrtákem. Jak mi to při vrtání celý vibrovalo tak ta díra byla o trochu větší,takže jsem se přiblížil návodovým 11 mm. Takhle se mi povedlo odvrtat skoro 3 cm, dál to nešlo,tak jsem jí fiknul. Potom podélně vyříznul cca 2mm širokou drážku aby šla celá nasadit na tu klapku. Pak už jsem jen nasadil a zandal a vše funguje; přišlo mi to docela pevný,tak ještě doděla omezení proudu a věřím, že pak už to vydrží na furt...
Jo a když už to máte rozebraný, tak to stojí za to, si vyměnit pylový filtr ( cca 250 kč) , je v tom kaslíku nalevo vzadu, 3 šroubky ho drží. Hned za ním je chladič klima a při vyndaném pyláku je to ideální příležitost na "dezinfekci klimy sprejem" Protože postupovat podle návodu, že dáte sprej spolujezdci pod nohy a pustíte vnitřní cirkulaci, tak si myslím, že si akorát zaserete ten pylovej filtr,kterej je před klima chladičem, kterej právě chcete dezinfikovat...

Odpovědět