Zapojení tlačítka SPORT

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od x-father » 02 pro 2010, 16:46

pmo píše:
x-father píše:Vojto me si asi pred rokem programoval tlacitko ty. Ja pak dodelaval kabelaz a tlacitko me funguje. Ale mam od tebe nastavene techem tlacitko na pritomno a ESP nevypina. OPCOMem sem zkousel nastavit na sportovni podvozek a stejne to nejde. Rekl bych, ze to OPCOM programuje spravne, pac jsem to zkousel i cele odprogramovat a skutecne to OPCOM menil.

Tak dneska jsem navštívil RomanaK a moje částečně funkční tlačítko Sport už vypíná i ESP, takže problém bude asi v OPcomu, protože pokud jsem se správně díval, tak Roman nastavil sportovní podvozek v IPC a už to jelo. Když jsem to dělal v opcomu já, tak se sice hodnota změnila, ale nefungovalo to. Roman ale přesto nevylučoval ,že by to Opcomem šlo. Kdybych ho sebou měl, taky by mně to i ukázal (nebo taky ne). Jinak s Techem se dostal i do jednotky ABS-ESP a říkal, že moje jednotka typ GX podporuje funkci DDS, přitom tady na fóru jsem našel tabulku s jednotkami ESP a ta moje dle tabulky DDS nepodporuje-takže tabulku je nutno brát jen orientačně.

Takže jestli to chápu dobře, tak jsi OP-COMem sice moh režim SPORT zapnout/vypnout a fungovalo to, ale i při nastavení na sportovní podvozek jsi nemohl vypnout ESP?

Reklama
 

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 03 pro 2010, 04:59

ano, tlačítko sport jsem zprovoznil, odezva plynu byla lepší, ale esp vypnout nešlo, i při nastaveném sportovním podvozku v IPC, toto nastavení jsem pak změnil v Opcomu na přítomno a jel k Romanovi. Ten to změnil na sportovní podvozek Techem a už mně to vypínání jede. Nevšiml jsem si, že by měnil něco jiného.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pueblo » 03 pro 2010, 07:45

Jestli tomu dobře rozumím, po nastavení OP-COMem to nešlo a po tom samym nastavení TECHem to jde? :o

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od x-father » 03 pro 2010, 10:55

Uz to tak vypada.

Ja mel nastaveno na pritomno techem a tlacitko funguje ale bez vypinani ESP. Kdyz ted OPCOMem sport vypnu, tak skutecne prestane fungovat. Muzu ho i zpatky naprogramova a zas funguje. Kdyz ho ale nastavim na sportovni podvoztek, tak se to chova stejne jako kdyby bylo nastavene jen na pritomno.

Podle toho co rika pmo, tak asi prilezitostne sezenu nekoho s techem a zkusim to nechat nastavit pres tech.

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 03 pro 2010, 20:48

přesně tak, zkus to techem, já jsem se to opcomem snažil různým způsobem, nejprve podle všech rad tady na fóru, pak jsem zkoušel všechno možný,zapínal jsem IDS+ a takový ptákoviny a nic. U Romana to bylo hned, sice ne zadarmo, ale zkušenosti a tech2 se prostě platí.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od sauce » 06 dub 2011, 07:51

sekiller píše:Da sa nejak dopredu urcit ci to budiky podporuju?
Na anglickém fóru o Vauxhallech jsem se dočetl, že jedna docela jednoduchá možnost existuje, ale nevím, jestli
to opravdu funguje, takže bez záruky:

Ještě před jakýmkoliv zásahem do auta prý postačí aktivovat v IPC tlačítko SPORT a pokud se potom do IPC zapíše
chyba týkající se tlačítka SPORT (např. nefunkční LED na tlačítku SPORT apod.), tak IPC by měl tlačítko SPORT podporovat.
Pokud se žádná chyba neobjeví, IPC tlačítko SPORT nepodporuje.

Ale jak říkám, berte to s rezervou, nezkoušel jsem to a nemám to ověřené.

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2011, 20:29
Bydliště: Prievidza

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Arwy » 03 kvě 2011, 15:13

Trochu OT, ale dá sa tento režim Sport dorobiť aj do VeCe/Signum?
Opel Astra J, A16XER + LPG, 2010.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, aktivácia komfortných funcií a palubných PC originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od swabel » 04 kvě 2011, 08:07

Riešil to Signum z SK fora, ale bohuzial sa mu to nepodarilo a to robil MDI-ckom.
Su ale VC, ktore tlacidlo Sport maju :( Vraj mu to ide 5 sekund a potom to vypne. Nakoniec zistil, ze je treba jednotku CDC na oklamanie systemu.
Na VC sa to totiz neprogramuje v IPC!
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od x-father » 08 kvě 2011, 23:58

sauce píše:
sekiller píše:Ještě před jakýmkoliv zásahem do auta prý postačí aktivovat v IPC tlačítko SPORT a pokud se potom do IPC zapíše
chyba týkající se tlačítka SPORT (např. nefunkční LED na tlačítku SPORT apod.), tak IPC by měl tlačítko SPORT podporovat.
Pokud se žádná chyba neobjeví, IPC tlačítko SPORT nepodporuje.

Ale jak říkám, berte to s rezervou, nezkoušel jsem to a nemám to ověřené.
To je mozne. Ja instaloval listu a pak si nechal od Vojty techem aktivovat, ale nmel jsem tam prislusne piny v kabelu a chybu to psalo.

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od sauce » 16 kvě 2011, 07:37

Na německém fóru jsem našel seznam identů IPC, které podporují nebo nepodporují tlačítko SPORT (bez záruky, samozřejmě):

Určitě ano:
Benzín: CA CE FC FJ NA NT PM RS RC UA UG UK UW US XB XD XJ XK XY YJ YN YE YT ZA ZJ (možná také RU PJ)
Diesel: CJ EA FH RC RU UE UK XR YS ZT ZQ

Určitě ne: ZR FX FZ PD XF
Asi ne: BN EC PF RA YC

Odpovědět