Zapojení tlačítka SPORT

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od vojta » 18 lis 2010, 19:59

pueblo píše:Hmmm, myslel jsem si to, ale pak už fakt nevím, kde může bejt jeětě nějakej zádrhel.... :(
a seš si jistej že máš esp?
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pueblo » 18 lis 2010, 20:12

Jsem, vyzkoušeno na sněhu, opravdu funguje a při pokusu o smyk mi bliká kontrolka auta se smykem a prostě to neutrhnu. Fakt ho mám 8-)

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od x-father » 18 lis 2010, 23:01

Vojto me si asi pred rokem programoval tlacitko ty. Ja pak dodelaval kabelaz a tlacitko me funguje. Ale mam od tebe nastavene techem tlacitko na pritomno a ESP nevypina. OPCOMem sem zkousel nastavit na sportovni podvozek a stejne to nejde. Rekl bych, ze to OPCOM programuje spravne, pac jsem to zkousel i cele odprogramovat a skutecne to OPCOM menil.

Mam vyrobu 11/2007. Psao to tu uz vic lidi, ze jim vypinani ESP nefunguje. Stejne tak me to nedela nic s rizenim, Jen se me meni reakce na plyn.

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 19 lis 2010, 05:04

Sportovni podvozek mám nastavený, i přesto ESP vypnout nejde. Jedině jak jsem už psal, když tlačítko testuji v OPcomu, tak se mně rozsvítí i kontrolka ESP a napíše to na kilometrovníku IPC - ESP off a pak zase ESP on, tak nevím kde je chyba....
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od milan7 » 28 lis 2010, 13:35

Tak jsem pořídil lištu s tlačítkem SPORT a vymontoval starou lištu. Zjistil jsem, že piny na kabelu k přístrojům obsazené nemám. Už to pár lidí dodělávalo, tak jsem si říkal, že to nebude problém. Zjistil jsem ale, že moje koncovka na tomto svazku kabelů vypadá jinak (mám Zafiru), je kolmá - viz foto.
20100516_164354_cr.jpg
Nejsem si jistý, jak by se do tohoto konektoru přidaly kabely na tlačítko a kontrolku. Máte s tím někdo zkušenost? Dále mě napadlo koupit ten svazek kabelů nový, nejprve bych ale nechal ověřit, zdali přístroje SPORT a vypínání ESP podporují...
pmo píše:...Sportovni podvozek mám nastavený, i přesto ESP vypnout nejde.....
Nevím, zdali to s tím souvisí, ale někde jsem dřív četl, že u aut, ke kterým jsou od výroby 17" kola, tak ESP vypnout nejde. (Myslím, že to bylo přímo v návodu, ale nejsem si tím teď jistý)...

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 28 lis 2010, 17:12

ten konektor je stejný i na Astře, musíš konektror odpojit a pak ho vyndat z toho pouzdra, na kterým je ten jistící šedý zámek proti samovolnému odpojení konektoru, pak se z toho stane normálně přístupný konektor a dráty jdou přidat i odebrat, kabeláž bych určitě neměnil, to stejné musíš udělat u budíků, odpojit konektor, vyndat ho z pouzdra, pak přidat dráty a zase vrátit do pouzdra, dráty jsem dával 0,35mm2. 0,5mm2 jak píše vojta bylo moc velké proti tomu co tam je na ostatních pinech.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od milan7 » 28 lis 2010, 20:07

No tak to by bylo fajn, díky za info. Nechtěl jsem ten konektor rozebírat násilím, ale zkusím to ještě rozdělat a podívat se na to.

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 02 pro 2010, 15:59

[quote="x-father"]Vojto me si asi pred rokem programoval tlacitko ty. Ja pak dodelaval kabelaz a tlacitko me funguje. Ale mam od tebe nastavene techem tlacitko na pritomno a ESP nevypina. OPCOMem sem zkousel nastavit na sportovni podvozek a stejne to nejde. Rekl bych, ze to OPCOM programuje spravne, pac jsem to zkousel i cele odprogramovat a skutecne to OPCOM menil.

Tak dneska jsem navštívil RomanaK a moje částečně funkční tlačítko Sport už vypíná i ESP, takže problém bude asi v OPcomu, protože pokud jsem se správně díval, tak Roman nastavil sportovní podvozek v IPC a už to jelo. Když jsem to dělal v opcomu já, tak se sice hodnota změnila, ale nefungovalo to. Roman ale přesto nevylučoval ,že by to Opcomem šlo. Kdybych ho sebou měl, taky by mně to i ukázal (nebo taky ne). Jinak s Techem se dostal i do jednotky ABS-ESP a říkal, že moje jednotka typ GX podporuje funkci DDS, přitom tady na fóru jsem našel tabulku s jednotkami ESP a ta moje dle tabulky DDS nepodporuje-takže tabulku je nutno brát jen orientačně.
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Uživatelský avatar
Apikkk
Příspěvky: 374
Registrován: 16 srp 2009, 11:17
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Apikkk » 02 pro 2010, 16:16

Snad u každého auta, co má ESP se dá vypnout, jen u Oplu to nejde, hroznej nesmysl. Myšleno v případě naší Astry H
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 110KW, r.v. 2006

Uživatelský avatar
pmo
Příspěvky: 178
Registrován: 13 srp 2008, 15:06
Bydliště: Rosice

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od pmo » 02 pro 2010, 16:36

Apikkk píše:Snad u každého auta, co má ESP se dá vypnout, jen u Oplu to nejde, hroznej nesmysl. Myšleno v případě naší Astry H
ale ono vypnout někdy jde, záleží na vybavení, to je ti jasný ne?
Opel Astra H Caravan, 1.9CDTI 110kW, 11/2004

Odpovědět