Opel Astra H Caravan 1.8 103kw + LPG

Pokud jezdíte na plyn pište přímo do této sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Opel Astra H Caravan 1.8 103kw + LPG

Příspěvek od maxnuke » 14 led 2016, 20:07

Máš pravdu, vždy se něco posere, když to nejméně potřebuješ. Pokud jsem to pochopil, tak revize po 10 000 km jsem povinen absolvovat, dostanu kartičku k TP. Sám přiznal, že u revize odhalí maximálně nabotnalé hadice, které mě doporučí vyměnit a případný únik + servis. Pokud však nějaká praskne, stane se vždy za jízdy. To mě potvrdil i kolega z práce. Praskla mu jednou hadice za jízdy a jinak nic a to má LPG - BRC 6 let. Parkuje pod RD v garáži. Takže pokud dojedu do garáže na benzín, maximum LPG se ze systému odstraní. Nádrž se zamkne a k úniku nedojde. Známku tam nechám. Nejsem si jist jaká je teď situace známka vs. technická způsobilost. Bylo by nepříjemné, aby do mě někdo naboural a já nedostal plnění od pojišťovny, jen kvůli tomu, že jsem neměl známku. No a soused práskač. Pokud nebudu smrdět v garáži není důvod, aby mě někdo sledoval. Mám poslední parkovací stání a navíc prdel budu mít napasovanou u dveří svého sklepa. S tím plněním pod víčkem mě to taky překvapilo. Že se musí zeptat mechanika. Došel s tím, že to pude, ale není to lehké. Tak jsem řek, že pokud to nepůjde pudu jinam. Najednou to nebyl problém.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Reklama
 

vectra11
Příspěvky: 43
Registrován: 22 dub 2015, 15:42

Re: Opel Astra H Caravan 1.8 103kw + LPG

Příspěvek od vectra11 » 14 led 2016, 20:45

Revize je povinná jednou ročně bez ohledu na km. Jenže za to není postih, takže většina chodí co 2 roky před STK. Pokud najedeš za rok 30 tis. to je akorát na výměnu filtrů. Filtr plynné fáze se mění i dříve, záleží co natankuješ za bordel, ale obojí zvládne každý kdo je trochu zručný sám.
Kritický je první měsíc než si všechno sedne a odhalí se jestli někde experti nezapomněli dotáhnout pásku na hadici. A s tím plněním....jestli tohle není pro ně lehké, tak se divím, že se vůbec do přestaveb pouští :)

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Opel Astra H Caravan 1.8 103kw + LPG

Příspěvek od maxnuke » 14 led 2016, 21:33

Ano na filtry mě upozornili a plně s tím souhlasím. Jestli je budu měnit sám se ještě rozhodnu, ale zatím jsem názoru, že bych do systému LPG neměl zasahovat. Navíc budu mít záruka 2 roky, takže minimálně 2 roky by vše měl dělat servis. S prvním měsícem souhlasím, může se ukázat jakákoli chyba či závada. Proto budu dělat přestavbu 3 týdny před stěhování a zatím budu stát na ulici. Netuším jak je složité udělat plnění u Zafiry pod víčkem, ale udělají to. Jinak Čadek LPG je v Brně uznávaná firma. Ukáže se časem jaká byla kvalita práce. Zatím všichni známi byli spokojeni a na internetu jsem našel jen jednu negativní referenci.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Odpovědět