Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

majkp
Příspěvky: 156
Registrován: 20 pro 2008, 23:41
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od majkp » 07 led 2009, 06:50

@FerdaXXL: Mam 40D, 17-40/4L, 50/1.4 a 70-200/4L IS. Taky bych chtel neco sirokyho, ale zvazuju jestli to spis nevyresim nakupem full-framu (cekam jestli spadnou ceny z nebes), tam by 17-40 asi postacovala, ale to je na jiny forum skoro...;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od Samothe » 07 led 2009, 10:13

no nááádherný mazlík opravdu luxusní kousek u géček se mi sedany moc nelíbí ale u Háček naopak jsou sedánky mnohem hezčí než htb,ale že jsou o 10 cm delší než combi to jsem nevěděl :o je fakt že z fotek to tak poznat nejde a živě jsem zatím sedana neviděl ;)

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od FerdaXXL » 07 led 2009, 17:54

@majkp: Tak jsem koukal na tvůj stroj a tu barvu co máš tak auto mooc sluší. Koukal jsem na tvé fotky a mě se líbí. Jsou pěkně ostré, nepřepálené atd ....když pominu pozadí. Ale ústřední motiv je super! Skoro bych si tipnul, že jsou focené 17-40 nebo tou 50 jak jsou ostré jako břitva. Tak jsem se chtěl kouknout do EXIFU tvých fotek (jedné) a všechny informace vymazané :) V čem to prosím mažeš ty ?? (SW)

Tak koukám a nestačím se divit :D začátek SPZ 9A7 máme stejnej a ten zbytek malinko jinej. Nepřekvapilo mě ani, že máme stejné jméno. Ale, že máme stejný i fotoaparát 40D a 2 objektivy 17-40/4 a 70-200/4 tak to už snad není ani možný. No tu pevnou 50 chci taky. Ten 50 mm plasťák v 1.8 nechci ani vidět takže 1.4 je optimální volba. Ale mít takovou 1.2 nooo to by byla paráda co ? Tak ať nám všem to dobře jezdí a mě a tobě ještě popřeji mnoho dobrého světla ... :idea:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od Pepino_GH » 07 led 2009, 18:53

FerdaXXL: pěkné vozítko, sedánek je moc povedenej...

P.S. a co máš proti 50mm/1,8 - podle testů a hodnocení fotografů nejlepší poměr výkon/cena. Já na něj nedám dopustit ;), má lepší kresbu než spousta dražších objektivů...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od corsaczek » 07 led 2009, 18:57

Ještě bys mohl hodit fotky přístrojovky, prostoru na zadních sedadlech a kufru a budu spokojenej :-) Jinak v pátek se budu pohybovat po městě (jedu na zkoušku :( ), tak kdyby na tebe troubila stříbrná Astra nemusíš uhybat ale mávej :lol:

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od FerdaXXL » 07 led 2009, 20:23

Neboj poznám Tě podle pekného auta, kol a ještě hezčích zadních světel. To jen tak někdo nemá. Vypadají vážně dobře ! Podle samolepky "Z" Tě už asi nepoznám viď :lol:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od FerdaXXL » 07 led 2009, 20:43

Pepino píše: P.S. a co máš proti 50mm/1,8 - podle testů a hodnocení fotografů nejlepší poměr výkon/cena. Já na něj nedám dopustit ;), má lepší kresbu než spousta dražších objektivů...
No já proti němu nic nemám, ale když porovnám 1.4 s 1.8 co se týče konstrukce a kvality zpracování objektivu tak jasně pro mě vyhrává 1.4 a ještě má o "něco" lepší světelnost. Ten finanční rozdíl není až tak dramatický.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od Pepino_GH » 07 led 2009, 20:51

Nevím jak jsou na tom s cenama u Canonů, když jsem si pořizoval 50/1,8 tak mi vyhovoval právě tou cenou. Pořídil jsem si i Sigmu 24-60/2,8, ale na padinu nemá... Nebo s ní neumím, to je taky možnost.. :roll:
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

majkp
Příspěvky: 156
Registrován: 20 pro 2008, 23:41
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od majkp » 07 led 2009, 20:54

Mel jsem 1.8 taky u filmovy zrcadlovky, pravda ze v nekterejch testech vychazela ostrejsi (jednodussi konstrukce), jenze ted s ni na fotim ksichtiky a tam se svetelnost dost hodi, zejmena u digitaku. Dalsi vec je ze u 1.4 muzes hrabat do zaostreni, coz prave u portretu vyuzivam casto. Jinak samozrejme 1.8 vybornej objektiv za minimalni penize. 1.2 mi uz prijde silenost, jednak s ohledem na cenu a taky je to peknej macek... ;-)

Jinak Michale, poznal jsi to byla to 17-40, ale vzhledem k tomu ze jsem tenkrat od Astry nemel klice, nemoh sem s ni popojet nekam na fotogenictejsi misto a ted zas nemam moc casu...:-/ ... ale brzo to napravim. Musim si taky udelat nejaky material na Avatar. Ohledne volby objektivu, ono je ma v tydle kombinaci spousta lidi, protoze je to furt za celkem rozumnej peniz dost dobra kvalitka. Ja si to navic nechal poslat z USA v dobe kdy byl dolar pod 16Kc, kdyz jsem to porovnal s cenou od Skody, byl jsem asi na 55%. Jinak mam docela radost, protoze pokud se na jare povede nejaky ten slibovany sraz, o fotodokumentaci bude nalezite postarano... :twisted:

EDIT: Jo a EXIF sem nijak nemazal, jen pouzivam Picassu od Googlu, protoze je tam celkem primitivni publikovat fotky na web, takze ta to asi maze, moc jsem to zatim nezkoumal.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Opel Astra H SEDAN 1.6 Enjoy by FerdaXXL

Příspěvek od corsaczek » 07 led 2009, 21:04

FerdaXXL píše:Neboj poznám Tě podle pekného auta, kol a ještě hezčích zadních světel. To jen tak někdo nemá. Vypadají vážně dobře ! Podle samolepky "Z" Tě už asi nepoznám viď :lol:
:-) no - kola jsou 15" s poklicema, žádnej zázrak... Hliníky čekají na léto. Jo a k tomu "Z" - to sem nevozil ani před 11lety s mokrým řidičákem! Ta nálepka byla "Baby on board" ;)

Odpovědět