Moje "černé zlobidlo"

Marian7
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2014, 20:26
Bydliště: Kutná Hora

Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Marian7 » 23 říj 2014, 21:02

Bude tomu už skoro rok, co jsem si pořidil tohohle černého mazlíčka.....
Tenkrát, když jsem si jí vyhlédl jsem celý nervozní, že mi ji někdo vyfoukne poslal známého do DE, aby ji přivezl co nejrychleji to půjde.... Čas uběhl rychle a má nervozita opadla, když mi přišla SMS "Astra je dobrá, vezu ji".
Ve chvíli, kdy dorazila domů a já netrpělivě čekal na CZ papíry, jsem byl už v klidu, že je doma a těšil se na první jízdu...

Pro seznámení

Opel Astra H 1.8 16v 92KW + chip tzv 102kw, rv. 2004 výbava Elegance.....
Výbava.... 4xEl. okna, tempomat, vyhřívané sedačky, režim sport no takové ty věci co máte všichni ;)

První jízda se nesla ve znamení nejistoty co asi ta Astra umí.......
Pustil jsem tedy tlačítko sport a čekal co se stane....

Plyn na podlahu a absolutní přetočení 1. rychlostního stupně, no hold jede lépe než jsem byl zvyklý...
Po chvíli zjištění, že podvozek je parádní a auto se nebojí projíždět zatáčky ve velkých rychlostech...
Po ježdění ve slabé 1.6 55kw absolutní nadšení nad projevem tohohle dravce.... :)

Teď už máme něco za sebou a víme, že vše není jen růžové....
Což přineslo hlavní zjištění a problém..... v podobě téměř 1l oleje na 1000km...
Do astry byl litý olej 10w40 což mě poslalo do kolen, protože to jsem lil do staré Octavie s tím, že ten motor to vydrží... Dodnes řeším co s Astrou dál... přetěsnit nebo vyměnit ?.....

Rád bych znal názor lidí co mají najeto trochu více a možná mi "by oko" budou moci říct, kolik by mě stálo přetěsnit motor tak aby mu olej tak "nechutnal".

Za každou reakci budu rád, protože Astřičce na tom záleží život..
Protože jednou je radost se svézt a jede jak smyslů zbavena a někdy je to trápení

Fotky pro ukázku "jak ji to sluší" ......
Přílohy
Umytá....
Umytá....
S trochou úprav..
S trochou úprav..
Právě dovezná....
Právě dovezná....

Reklama
 

Uživatelský avatar
zichi
Příspěvky: 215
Registrován: 15 úno 2013, 10:27

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od zichi » 24 říj 2014, 06:06

Pěkná kola 8-)

Přeji hodně šťastných km ;)

Uživatelský avatar
p.somik
Příspěvky: 52
Registrován: 05 zář 2013, 14:42
Bydliště: Prajzák, Pracoviště od Ov po ValMez

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od p.somik » 24 říj 2014, 07:50

Pěkná, já osobně bych byl pro přetěsnění, jednak ten motor už trochu znáš, jednak budeš vědět, že máš vše nové. tzn udělaná hlava, nové gufera a při jednom, když je sundaná hlava pro jistotu i kroužky.cenu počítej tak cca 14-18 000 kč i s prací, záleží kde to necháš a co vše se bude dělat.
Nepíšeš odkud jsi, doporučil bych pak podle bydliště dennyho, nebo RomanK, bundeles apod.
Oni by ti řekli přesnější cenu.
ZAFIRA 1,8i 16V 2003 Z18XE, TC,AUT.KLIMA, PC,TEMPOMAT,LPG sekvenční BRC
OP-COM v PL, EN, CZ, SK + redukce na starší Oply
Ex Astra F C14NZ LPG, prodáno ve 338000km, nyní 480000km - žel nyní K.O.

Marian7
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2014, 20:26
Bydliště: Kutná Hora

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Marian7 » 24 říj 2014, 13:05

Děkuju kola jedni chválí, druhým se nelíbí, asi nemají vkus :D

Jsem z Kutné Hory, pokud ti to něco řekne, mě právě strašilo to, že když se mění kroužky tak se děla i výbrus ? Což už by opravu poslalo do podstatně vyšších částek a právě, proto jsem v nejistotě, ono kdybych věděl, že to 20.000 spraví, tak bych neváhal auto je totiž v pěkné výbavě a zároveň vzhledově jsem nadmíru spokojen, musím uznat, že jiný hatchback ze stejné cenové relace mě neoslovil.

Když jsem se o tom přetěsnění bavil s mechanikem, ke kterému jezdím, tak se na mě netvářil nejlépe a s odpovědí, že to i nemusí pomoci mi nasadil těžce brouka do hlavy.... Zastával jsem totiž ten samý názor co ty, tzv. že budu vědět co bylo s motorem děláno a nebudu riskovat, že další kus kterej si vyberu bude třeba i v horším stavu.... :?

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od vojta » 24 říj 2014, 13:13

no je vidět že tvýmu mechanikovi se do toho nechce, zřejmě umí jen měnit ole, nejblíž to máš asi k dennymu, když už se to bude dělat tak vyměnit gufera na ventilech a pístní kroužky, můžou bejt zapečený a bez nich by sis nemusel vůbec pomoct, nad cenou tady nemá smysl špekulovat, zeptej se rovnou jeho
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Marian7
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2014, 20:26
Bydliště: Kutná Hora

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Marian7 » 24 říj 2014, 13:58

Chlapi díky za tip dennymu jsem psal, tak uvidíme jak se k tomu vyjádří :)
Ono mechanik ke kterému auto dávám je vcelku schopnej člověk, lidé si ho chválí.... Jen na něm bylo vidět, že Opel jako značku asi ani moc nedělá a ono si každej 2x rozmyslí jestli dá rozebrat motor k někomu s váhavým přístupem, protože přece jen nejde o výměnu oleje kde se toho moc zkazit nedá... Když to někomu už dát, tak aby jasně řekl, "Jo vím co a jak udělám to" a ne když on řekl "Jo tak jako udělám to, ale nemusí to pomoct atd" ....

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od sladas opc » 24 říj 2014, 17:14

dnes je jedno jestli by tohle menil na opelu,nebo na skodovce..motory jsou furt stejny,neni co zkazit kdyz mechanik umi!!!
Opel Astra OPC

Marian7
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2014, 20:26
Bydliště: Kutná Hora

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Marian7 » 25 říj 2014, 16:42

Tak oprava je domluvená cenu jsme vcelku trefili cca 15-20k stím, že bude vše vyměněné a tudíž, pokud bude vše fungovat (jako že věřím, že ano) tak to není zase tak obrovská investice....

Jen nám začíná zima, tak už se nemůžu dočkat jara... Pořídil jsem Astře nové "botičky" a už se nemůžu dočkat, až je vyzkoušíme :)
Přílohy
SportMaxxRT.jpg

Marian7
Příspěvky: 7
Registrován: 23 říj 2014, 20:26
Bydliště: Kutná Hora

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Marian7 » 10 lis 2014, 18:37

Tááák dneska jsem si jel pro Astru k panu "doktorovi" dennymu, po přetěsnění, výměna rozvodu u toho nějaké další úpravy a zatím jedno obrovské nadšení... Astra je po nastartovaní tichá klidná nikde nic neklape nehučí.... V jízdním projevu zmizelo "vadnutí" kdy se stávalo, že Astra zabrala, pak jakoby nic a pak znova zabrala... tah je stálej, bez těchlech výpadků... Hodně klidná jízda domů z Pardubic s krátkodobým přidávaním a chvilkovou 160km/h za 6,4l (dle palubáku), což se mi předtím nepovedlo ani na cestě Kutná Hora - Praha s opravdovou klidovkou (90km mimo obec, 50km obec)... Teď ještě, aby olej prostě neubýval (ubýval v normě) a budu absolutně šťastnej :) Zdendu bych rozhodně všem doporučil, protože evidentně prostě ví co dělá... Teď už si jen užívat jízdu a najít místo kde budu moci zkusit trochu ostřejší jízdu s maximálkou (nechci nikde kravit na okreskách za papíry mi to zase nestoji) :)

Díky za tip panové výše ;) :)

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje "černé zlobidlo"

Příspěvek od Jocker » 10 lis 2014, 18:43

Jak zmizelo to jakoby vládnutí čím to bylo?

Odpovědět