Pivíťova Astra GTC

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od jakubino » 15 zář 2015, 20:52

potrebuju navod :)
sikovny(í), dej mi detail svetla mas prosim?
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
jakubino
Příspěvky: 2321
Registrován: 28 dub 2011, 20:05

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od jakubino » 15 zář 2015, 20:53

jo a Detlef se mohl vyradit daleko vic si myslim :)
Opel Astra H Caravan Z17DTL 59kW

Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od pivita » 15 zář 2015, 21:06

jakubino píše:jo a Detlef se mohl vyradit daleko vic si myslim :)
Detlef měl zadání jasný a zbytek jsem nechal na jeho kreativitě :-) je vidět, že ho zná spoustu lidí :-D
původně jsem chtěl něco jinýho, ale to by na tý masce nevyniklo tak jak bych si představoval :-)


jakubino píše:potrebuju navod :) sikovny(í), dej mi detail svetla mas prosim?
No, tak detail rozdělanýho světla určitě nemám :-(
Jinak návod je jednoduchej: obleb si hrany světel ( abys je nepoškrábal jak to budeš mít položený ), připrav si nějakou deku, nebo hadr na který to položíš a pak si vezmeš horkovzdušku a pomalu budeš nahřívat ten černý plast na hraně ( nenahřívej to čiré sklo ), jak to lepidlo povolí, tak máš napůl vyhráno a to začíná ten největší boj. Dobré je si lámacím nožem odříznout nahřáté lepidlo od plexi a pak opatrně plochým šroubovákem a rukama oddělit plexi a tmavý plast od sebe :-)
lepení zpět je potom jednoduché, stačí si třeba v Elitu koupit lepidlo na autoskla a tam kde bylo staré lepidlo naneseš to nové a necháš den zatuhnout :-)
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od sladas opc » 15 zář 2015, 21:57

no vypada to pekne o tom zadna..ale ja co jsm slysel tak rozdelane svetlo uz nikdy tak neslepis jak od vyroby a mlzi se..co je na tom pravdy nevim..
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od pivita » 15 zář 2015, 22:03

sladas opc píše:no vypada to pekne o tom zadna..ale ja co jsm slysel tak rozdelane svetlo uz nikdy tak neslepis jak od vyroby a mlzi se..co je na tom pravdy nevim..

To si slyšel správně, to plexi nesedí tak jak by správně mělo, musel jsem malinko nahřát a provrtat ty držáky co držej světlo ke karoserii.. když dáš dobrý lepidlo a hlavně ho naneseš správně, tak se ti to mlžit nebude, to máš stejný jako když měníš sklo na autě
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od sladas opc » 15 zář 2015, 22:12

s vymenou skla na aute tohle moc spolecneho nema..sklo ma pevny tvar a krasne prilne ke karoserii..kdezto ty svtela kdyz rozebiras a ruzne nahrivas tak se to zkrouti a zdeformuje proto to pak dela problem..je to potreba nahrat vic nez dost abys to rozdelal..par lidi tohle prave prave resilo ruznyma zpusobama ze to davali do trouby nebo nahrivali ruzne horkovzduskou atd vzdy se svetla znehodnotili....pokud tobe se to podarilo tak klobouk dolu
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od pivita » 15 zář 2015, 22:21

sladas opc píše:s vymenou skla na aute tohle moc spolecneho nema..sklo ma pevny tvar a krasne prilne ke karoserii..kdezto ty svtela kdyz rozebiras a ruzne nahrivas tak se to zkrouti a zdeformuje proto to pak dela problem..je to potreba nahrat vic nez dost abys to rozdelal..par lidi tohle prave prave resilo ruznyma zpusobama ze to davali do trouby nebo nahrivali ruzne horkovzduskou atd vzdy se svetla znehodnotili....pokud tobe se to podarilo tak klobouk dolu

No, nakydal jsem tam docela dost lepidla, a hlavně ten černý plast jsem se snažil dát pomocí nahřátí do původní polohy, ale je jasné že se mi to úplně nepodařilo protože to ani nejde kvůli vlastnostem toho materiálu...
já to nahřejval horkovzduškou jenom v místě toho tmavýho plastu a hlavně tak aby to original lepidlo povolilo a pak se to lepidlo odřizlo nožem a po odříznutí to šlo celkem samo..
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od mironto » 15 zář 2015, 22:26

Niekto tu tusim pisal na fore, ze rozobral uz viacero svetiel a vraj to vobec netreba nahrievat pistolou alebo v trube, ale len nechat za tepleho pocasia na slnku a nasledne odlamovacim nozom prerezat lepidlo a oddelit ciry plast od cierneho. Spatne to potom staci len zlozit a pritlacit bez toho, aby sa tam davalo nove lepidlo a to povodne sa naspat zceli.

Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od pivita » 07 srp 2016, 12:24

Ahoj všem,

Prodávám svoji Astru, více info a fotek je zde:


https://www.sbazar.cz/pivita/detail/181 ... stra-h-gtc
Naposledy upravil(a) pivita dne 09 srp 2016, 09:02, celkem upraveno 1 x.
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Pivíťova Astra GTC

Příspěvek od pivita » 09 srp 2016, 09:02

pivita píše:Ahoj všem,

Prodávám svoji Astru, více info a fotek je zde:


https://www.sbazar.cz/pivita/detail/181 ... stra-h-gtc

špatný odkaz.

https://www.sbazar.cz/VitaK/detail/1817 ... stra-h-gtc
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Odpovědět