Zvuk motoru není dobrý

Odpovědět
Writeon
Příspěvky: 18
Registrován: 06 srp 2018, 11:22
Bydliště: Šternberk

Zvuk motoru není dobrý

Příspěvek od Writeon » 18 lis 2019, 09:57

S přicházející nížší teplotou po rán u mi motor vydává nepěkné zvuky. Po zahřátí je tichá jak myška. Za 1 motorní zni pomalu jak nafťák a za 2 se ozívá takové pískání, kvičení. Je to slyšet v pozadí. Nevím jetsli to jde od řemene, nebo nějaké ložisko?

[youtube]https://youtu.be/b2S0EIhXv3o[/youtube]
Opel Astra H 1.6i Twinport (2006) 77kW

Reklama
 

Džejkob
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2019, 10:44
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zvuk motoru není dobrý

Příspěvek od Džejkob » 29 lis 2019, 09:47

To, že hned po studeném startu je motor hlučnější je docela normální, můžou to být hydroštely, než se zahřejou, může to trošku cvakat, nebo ventily, než se roztahnou teplem, s tím bych si starost zas Tolik nedělal... mámě zní auto po startu jako traktor a po minutě dvou je tichý 😀. S to pískání...kdy byl měněn řemen?

Uživatelský avatar
Luigy87
Příspěvky: 103
Registrován: 06 bře 2018, 21:30

Re: Zvuk motoru není dobrý

Příspěvek od Luigy87 » 29 lis 2019, 20:10

Ten zvuk jako diesel bych moc neřešil. Mě za studena než se trochu ohřeje zní taky trochu jako nafťák. Pak je klid. A to popiskování může být řemen, záleží kdy byl měnený. Problém je, když to zní jako diesel a klepe se to jako diesel o opelovských motorů z řetězem, ale ten ty nemáš.
Opel Astra H 1.6 16V - X16ZEP+LPG - 179tkm
Seat Ibiza 1.4 - 161tkm

Bývalé:
Opel Corsa B 1.0- X10XE+LPG - 218tkm
Opel Zafira A 1.6 16V - X16XEL+LPG - 299tkm
Peugeot 207 1.4 8V - 75tkm
Kia Picanto 1.0 - 90tkm
škoda 120LS

Writeon
Příspěvky: 18
Registrován: 06 srp 2018, 11:22
Bydliště: Šternberk

Re: Zvuk motoru není dobrý

Příspěvek od Writeon » 03 pro 2019, 08:52

Díky za odpovědi kluci. Tipl bych to taky na ten řemen. Astru mám zhruba necelý rok a řemen to bude mít podle mě za sebou, bude se měnit za pár týdnů i s rozvodama.
Co jsem si ještě všiml, tak v autě při konstantní rychlosti něco píska. Nevím jestli to jde od motoru, nebo od někud z palubovky, ale to je takový pískavý jak malý proud vzduchu. Stačí pustit plyn, nebo ho sešlápnout a pískání zmizí, dokud zas nejedu konstantní rychlostí a je jedno jestli 80 nebo 130. Ale chápu, že tohle zjišťovat na dálku je jak věštit z křišťálové koule :? :D
Opel Astra H 1.6i Twinport (2006) 77kW

Džejkob
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2019, 10:44
Bydliště: Česká Třebová

Re: Zvuk motoru není dobrý

Příspěvek od Džejkob » 04 pro 2019, 10:35

Writeon píše:
03 pro 2019, 08:52
Díky za odpovědi kluci. Tipl bych to taky na ten řemen. Astru mám zhruba necelý rok a řemen to bude mít podle mě za sebou, bude se měnit za pár týdnů i s rozvodama.
Co jsem si ještě všiml, tak v autě při konstantní rychlosti něco píska. Nevím jestli to jde od motoru, nebo od někud z palubovky, ale to je takový pískavý jak malý proud vzduchu. Stačí pustit plyn, nebo ho sešlápnout a pískání zmizí, dokud zas nejedu konstantní rychlostí a je jedno jestli 80 nebo 130. Ale chápu, že tohle zjišťovat na dálku je jak věštit z křišťálové koule :? :D

Ten řemen bych určitě vyměnil, i kdyby to nebl on, budeš mít jistotu, že ti v dohledný době nepraskne..poznat to takhle opravdu není jednoduché...😄. Mně třeba takhle píská zpětné zrcátko, někde je tam škvírka a za jízdy nad 90 je z toho slušná píšťalka😀

Odpovědět