zasvietila kontrolka

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Stan. » 11 lis 2018, 13:28

Niraj píše:Ahoj, to jsem právě zkoušel, ale na kilometrovníku furt kilometry. Žádný kód. Znamená to, že dělám něco blbě? Nebo že tam tím žádná chyba není?
Při diagnostice brzda/plyn nesmí být v diagnostické zásuvce nic přopojeno!! Například MKJ nebo podobně. Jinak se chybový kód nezobrazí.
Za stálého držení pedálů plynu a brzdy se pak zapne zapalování - nestartovat (pedály držet stále stlačené až do přečtení případného chybového kódu). Bez chyb se zobrazí ECN 000000 Viz video:
https://www.youtube.com/watch?v=F1b4WTBAfE8
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Reklama
 

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Niraj » 11 lis 2018, 21:50

Dělám to přesně tak, jak to popisujete (i jak je to v tom odkázaném videu) a nic se mi nezobrazí, resp. furt je ty kilometry.

Ale pozor, po avizovaném videu se mi spustilo video následující, pojednávající o tomtéž:

https://www.youtube.com/watch?v=1YNjjTJe64g

a tam se mu taky neukáže zprvu nic a on říká, že to je tím, že tam právě žádná chyba není. Takže žádně ECN 00000 se mu tam nezjeví, zůstanou mu tam jen kilometry, přesně jako mě.
Až když chybu nasimuluje, tak se mu objeví ECN kód.

J.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Niraj » 12 lis 2018, 17:17

Tak pokračování:

po najetých cca 100km od zhasnutí kontrolky se dnes rozsvítila znovu.

Hned jsem zastavil, vypnul motor a zkusil "vypedálovat" chybu. Nic, zase jen kilometry, žádné ECN.
Tak jsem si řekl, že to bude nespíš zase jen jednorázová závada, která se náhle projevila a zase zmizela, a tudíž, že po x-tém nastartování se chyba vymaže z registru a bude to zase ok.
A taky že jo. Cca 20x jsem nastartoval a najednou kontrolka zhasla a dalších 20 km klid. Teď parkuju doma a zítra uvidím, jak se to bude chovat.

Co s tím?
Když pojedu do Opel servisu na diagnostiku, tak vypláznu 800Kč a pravděpodobně tam žádná chyba nebude. A za čas se zase kontrolka rozsvítí.
Tak co s tím? Píšete tu často o ERG ventilu. Mohlo by tomu tak být i u benzínu a 4 roky starého auta? Jestli jo, tak moje teorie je, že třeba v nějakou chvíli neotevře přesně jak má, tím naskočí chyba, pak se následně otevře, chyba zmizí, a když od té doby bude zavírat a otvírat, jak má, tak se chyba už neprojeví a vymaže se z registru po určitém počtu nastartování. A po čase zase.
Kdyby jo, znamená to, že je už třeba částečně zanešený a "přidírá se". Pomohlo by jeho vyčištění? Případně pak jeho výměna. Jde ho čistit samodomo nějak rozumně bez rozdělání půlky auta? Nebo kolik případně stojí nový?

Díky za informace.

J.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Diablo1st
Příspěvky: 146
Registrován: 02 úno 2013, 12:53
Bydliště: MY

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Diablo1st » 12 lis 2018, 18:02

Objednaj si z číny Op-com china clone a môžeš si čítať chybové hlášky aj celý deň.

Napr.:OPcom
Astra H caravan,
r.v. 2006
Z19DTL (1,9CDTi, 74kW)

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Niraj » 12 lis 2018, 18:29

jj,díky za odkaz.
Když jsem s Oplem začínal, měl jsem v úmyslu si ho koupit. Pak z toho ale sešlo, přeci jen u nového auta bych ho až tak nevyužil. Ale teď to začlo být aktuální, tak do toho půjdu.

Jen k doplnění: tím Op-comem lze chyby i mazat? A lze s ním nulovat i servisní termíny, třeba po výměně oleje?
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Stan. » 12 lis 2018, 18:43

Niraj píše:Tak pokračování:po najetých cca 100km od zhasnutí kontrolky se dnes rozsvítila znovu.A taky že jo. Cca 20x jsem nastartoval a najednou kontrolka zhasla a dalších 20 km klid. Teď parkuju doma a zítra uvidím, jak se to bude chovat.J.
Pokud závada sama zmizí po určitém počtu startů, tak se jedná o tak zvané přechodové hlášky, které se vyskytují pouze někdy a když se po určitém počtu startů chyba neopakuje, tak se sama vymaže.
Jelikož máš dle popisu slabší verzi motoru A18XER (103kW) snížena softwerově na 88kW tak tam EGR ventil nemáš.
Op-com lze chyby načíst i mazat, případně také možno programovat.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Niraj » 12 lis 2018, 18:47

Jj, tak jsem to myslel s těma chybama.
Tím pádem ale nevysledovatelný, co to zapřičiňuje. Takže čekat, jestli se chyba někdy objeví a zůstane. Jinak asi bez šance.
Bát se s tím jezdit teda asi nemusím, že?

A díky za info o EGR ventilu u mého auta (resp. jeho neexistenci) a taky o tom Op-comu.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Stan. » 12 lis 2018, 19:18

Niraj píše:Jj, tak jsem to myslel s těma chybama. Tím pádem ale nevysledovatelný, co to zapřičiňuje. Takže čekat, jestli se chyba někdy objeví a zůstane. Jinak asi bez šance..
Pokud se chyba ukáže, tak i když je přechodová, tak zmizí teprve až po určitém počtu startů a do té doby to musíš diagnostikovat. Při této přechodové hlášce se rozsvítí kontrolka MIL (motor s vrtulkou - emise), tuto závadu může dělat také Lambda sonda.
Přechodové hlášky(pending codes): Tato hlášení jsou známé jako “průběžné monitorování MIL.Tato hlášení si řídicí jednotka vozidla ukládá do paměti. V případě, že se chyba znovu neobjeví během následujících 40 startů s teplým motorem, tak se toto chybové hlášení zpravidla automaticky vymazává.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Dusan_zafira
Příspěvky: 107
Registrován: 25 úno 2014, 21:36

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od Dusan_zafira » 13 lis 2018, 13:43

[quote="Niraj"]Ahoj,

to jsem právě zkoušel, ale na kilometrovníku furt kilometry. Žádný kód. Znamená to, že dělám něco blbě? Nebo že tam tím žádná chyba není?
....
/quote]

Ahoj, připojuji se i já s nemožností "pedálového testu"
Mám stejné auto jako ty. (Zafira 2014, A18XEL - 88kW)
I pokud mi svítí kontrolka motoru (MIL, "Grilovane kure") pomocí pedálového testu
se mi neukážou žádné chyby.

OP-COM (čínský) mi jako obvykle ukáže mou oblíbenou P1011 -08

Je možné že s naší revizí SW nebo motoru se hlášky na počítadle kilometrů nezobrazují.
Opel Zafira 1.8 - 88kW Royal Blue"Borůvka"

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: zasvietila kontrolka

Příspěvek od mironto » 15 lis 2018, 13:12

Moja teoria je, ze je to zalezitost budikov. Vy mate obaja budiky s tymi zelenymi sipkami na optimalne radenie, nie? To nebolo nikdy vo vybave Astry/Zafiry, takze to su uplne ine budiky robene len pre Zafiru >2013.

Odpovědět