Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od swabel » 16 led 2013, 15:43

Každé auto dovezené zo zahraničia musí ísť na KO. Bez toho to nedáš na SK papiere.
Vectru som kúpil na SK (východ).
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Reklama
 

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od jour » 17 led 2013, 17:07

Ahoj Maro, zistoval som informacie o poplatkoch teraz na internete a nasiel som nasledovne:

Registracna dan: 167 EUR
Kontrola originality: 74 EUR
STK+EK v BA 55 EUR
Evidencne cislo 2ks 33 EUR
Typove schvalenie 106 EUR

Dokopy to je 435 EUR bez uradneho prekladu dokumentov, ktorych cenu neviem odhadnut, kazdopadne je to cena o nieco nizsia ako ponuka firma. Cena KO nie je overena ale namala by vyrazne presiahnut tu sumu, pokial si dopredu najdes firmu a dohodnes si obhliadku. Otazne je to s tym typovym schvaleniem, pokial ho mas totiz uz z krajiny dovozu, ktora je v EU, na Slovensku ho teoreticky nepotrebujes. V tom pripade by sa ti cena dovozu znizila o tych 106 EUR a dokopy by to bolo 329 EUR.

KO a STK+EK sa podla mna da stihnut za jeden den, pokial sa ti podari naplanovat terminy (treba si nechat rezervu povedzme 1,5 hodiny). Na druhy den si mozes vybavit PZP kde dostanes papier, ze si ho skutocne uzatvoril v danej poistovni a preukazes sa nim na policii. Na treti den pojdes rano na siedmu na Dopravny inspektorat, ktory mas tiez v Petrzalke a tam zaplatis Registracnu dan, znacky a po obhliadke vozidla a predlozeni dokumentov dostanes znacky, osvedcenie a hotovo.

Takze je to na tebe ako sa rozhodnes, ci si to spravis sam alebo sa o nic nestaras a das to spravit firme.
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od jour » 17 led 2013, 17:14

Tu som nasiel nejake info o tom typovom schvaleni, uvadza sa tam aj pripad dovezeneho automobilu, ktore chces prihlasit na seba a mal si ho v zahranici v osobnom vlastnictve - tvoj pripad:
http://www.sme.sk/c/2776428/ako-doviezt ... nicia.html
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
maro.sk
Příspěvky: 61
Registrován: 23 čer 2008, 03:07
Bydliště: Bratislava / Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od maro.sk » 17 led 2013, 19:49

Dakujem za prispevok. Dodal mi trocha optimizmu.

K tej cene - ponuka firmy bola na 500 EUR za ukony na Slovensku + navyse 167 EUR registracna dan.

Preklady by som si snad vedel zabezpecit, kedze pracujem medzi prekladatelmi a ti urcite poznaju niekoho, kto robi uradne preklady.
Astra H 1.6/85kW Enjoy (2008)

Uživatelský avatar
papak13
Příspěvky: 534
Registrován: 15 dub 2010, 12:19

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od papak13 » 17 led 2013, 20:10

jour píše:Ahoj Maro, zistoval som informacie o poplatkoch teraz na internete a nasiel som nasledovne:

Registracna dan: 167 EUR
Kontrola originality: 74 EUR
STK+EK v BA 55 EUR
Evidencne cislo 2ks 33 EUR
Typove schvalenie 106 EUR

Dokopy to je 435 EUR bez uradneho prekladu dokumentov, ktorych cenu neviem odhadnut, kazdopadne je to cena o nieco nizsia ako ponuka firma. Cena KO nie je overena ale namala by vyrazne presiahnut tu sumu, pokial si dopredu najdes firmu a dohodnes si obhliadku. Otazne je to s tym typovym schvaleniem, pokial ho mas totiz uz z krajiny dovozu, ktora je v EU, na Slovensku ho teoreticky nepotrebujes. V tom pripade by sa ti cena dovozu znizila o tych 106 EUR a dokopy by to bolo 329 EUR.

KO a STK+EK sa podla mna da stihnut za jeden den, pokial sa ti podari naplanovat terminy (treba si nechat rezervu povedzme 1,5 hodiny). Na druhy den si mozes vybavit PZP kde dostanes papier, ze si ho skutocne uzatvoril v danej poistovni a preukazes sa nim na policii. Na treti den pojdes rano na siedmu na Dopravny inspektorat, ktory mas tiez v Petrzalke a tam zaplatis Registracnu dan, znacky a po obhliadke vozidla a predlozeni dokumentov dostanes znacky, osvedcenie a hotovo.

Takze je to na tebe ako sa rozhodnes, ci si to spravis sam alebo sa o nic nestaras a das to spravit firme.
V podstate spravne len este musis zaplatit recyklacny poplatok bez tooho ustrizku ti na DI nezoberu ziadost o prihlasenie je to 66,39 eur.
ASTRICKA J 1.7 CDTI 92kW SPORT

Uživatelský avatar
maro.sk
Příspěvky: 61
Registrován: 23 čer 2008, 03:07
Bydliště: Bratislava / Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od maro.sk » 28 dub 2013, 00:57

Tak uz som na Slovensku a hned ako mi pridu papiere z Luxemburska o odhlaseni auta z evidencie, rozbehnem prihlasovaciu proceduru.
Uz som bol pozriet na urade dopravy, kde mi dali aj formular na docasne evidencne cisla, aby som sa mal ako dostat na STK/EK/KO.
Astra H 1.6/85kW Enjoy (2008)

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od jour » 29 dub 2013, 09:56

Tak potom napis kolko to trvalo dokopy a kolko to stalo dokopy :)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 51
Registrován: 09 črc 2012, 21:36
Bydliště: Most

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od Michal » 29 dub 2013, 11:27

Tak at ti vse dopadne v pohode a klidu :D

Uživatelský avatar
maro.sk
Příspěvky: 61
Registrován: 23 čer 2008, 03:07
Bydliště: Bratislava / Žiar nad Hronom
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od maro.sk » 15 kvě 2013, 15:44

Pre tych, ktori tuto temu sleduju, mam hlasenie o doterajsom priebehu:

18.4. (streda) -> prijazd na Slovensko

20.4. (piatok) -> odoslanie formulara na odhlasenie auta z evidencie do Luxemburska. Datum v ziadosti o odhlasenie som uviedol 19.4.2013.

2.5. (stvrtok) -> dorucenie potvrdenia o odhlaseni auta z luxemburskej evidencie. Poslali mi iba novy technicak (casti I a II), v ktorom bol vyplneny datum konca platnosti technicaku (19.4.2013) a krizom cez cely technicak bol napis, ze vozidlo nie je evidovane.

3.5. (piatok poobede) -> dokumenty oskenovane a poslane na preklad sudnemu prekladatelovi (http://www.uradnypreklad.com/francuzsti ... ekladatel/)

6.5. (pondelok poobede) -> preklad hotovy. Cena za 1 stranu je 20 €, spolu som platil 80 €.
Uradne hodiny na Dopravnom urade su v pondelok, stredu a piatok (http://www.ba.kud.gov.sk/sk/Bratislava/ ... page=10254). V pondelok som mal preklad az poobede, v stredu bol sviatok, takze nakoniec..

10.5. (piatok) -> prichod na Dopravny urad, kde sa dozvedam, ze potrebujem zviazany uradny preklad aj kopii dokumentov. Nestaci zviazany prelozeny original a k nemu mnou vytlacene obycajne kopie z kopirky.

10.5. (piatok poobede) -> kontaktujem prekladatelku. Na pockanie mi zhotovi a zviaze kopie prekladov. Cena 3 € za kus. 1x faktura, 1x luxembursky technicak. Spolu 6 €.

13.5. (pondelok) -> nakup kolkov (100 € za ziadost o prihlasenie vozidla, 2x33 € za ziadost o zvlastne evidencne cisla typ C, 6 € za vydanie OEV II) a nasledna cesta na Dopravny urad, kde mi konecne prijali ziadosti. Pre tabulky so zvlastnym evidencnym cislom si mozem prist nasledujuci strankovy den. Tie mi umoznia ist autom len na STK, EK a pod. Auto vsak s nimi nesmiem pouzivat na bezne ucely.

15.5. (streda) -> bol som si pre tabulky. Maju nestandardny rozmer, prave riesim ako ich namontovat na auto a ako z neho nedestrukcne odstranit povodne tabulky...
"10. TABUĽKA SO ZVLÁŠTNYM EVIDENČNÝM ČÍSLOM PRIDELENÁ JEDNOTLIVÉMU VOZIDLU DOVEZENÉMU DO SLOVENSKEJ REPUBLIKY": http://www.minv.sk/?vzory-tabuliek-s-ev ... na-vozidla

Doterajsie naklady:
preklad dokladov: 80 € + 6 €
recyklacny fond: 66.37 €
ziadost o prihlasenie vozidla: 100 € + 6 €
zvlastne evidencne cislo: 33 € + 33 €

+ uzavretie PZP za 111 € na rok. Poistku mam zatial registrovanu na VIN cisla. Ked budem mat pridelene slovenske EVC, prepisu ju.

======================
Veci, co ma este cakaju:

- premontovanie tabuliek
- kontrola originality, STK, EK (pravdepodobne tu: http://cmcontrol.sk/ - mate lepsi tip?)
- dalsia navsteva na Dopravnom urade, kde by mi nasledne do 30 dni mali vydat technicak
- navsteva na policii kvoli EVC (zase 33 e + 33 € za tabulky a 167 € poplatok za vykon motora)
Astra H 1.6/85kW Enjoy (2008)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dovoz a prepis vlastneho auta z EU na Slovensko

Příspěvek od Midzi » 15 kvě 2013, 21:33

takze mesiac behas a stale nic
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Odpovědět