Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od vojtavojta » 17 pro 2013, 22:44

Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Reklama
 

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od Nerez » 29 bře 2014, 13:49

Jeden kolega ze serveru moje.auto.cz by si rád pořídil tuhle hračku, ale cena se mu zdá poměrně nízká. Co vy na to? Nezná někdo náhodou blíže minulost tohoto auta? Díky
http://www.sportovnivozy.cz/45353-opel- ... kovy-lazne

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od milosh » 29 bře 2014, 17:48

Asi to musi slusne litat ale nic to nemeni na tom ze to je proste auto pro zenskou :?:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od power2 » 29 bře 2014, 18:47

cena je v pohodě, corsa byla vždycky levnější

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od baboon » 29 bře 2014, 22:50

Otázka je, jestli nebude v kopru celej podvozek (třeba je těch 112tkm po městě a přilehlých děravých okreskách :). Pak taky (jestli se nemýlím) tak má M32 převodovku, tak jestli není chycené ložisko. Nicméně vypadá to jako pěkná hračka :)

opah
Příspěvky: 29
Registrován: 01 čer 2014, 14:25

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od opah » 01 čer 2014, 14:29

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to píšu sem. Vyhlídl jsem si ojetou astru, do které bych chtěl dát okolo 110 tis Kč. Požadavkem je kombík a digitální klima, bez koroze. Motor bych bral klidně i 1.8 v benzinu, ale je jich tak žalostně málo, že vybírám ze Z19DT. Co si myslíte o tomhle vozu ? Údajně majitel dovezl pro syna, ale syn nechce kombi, je to v komisním prodeji, km jsou pochybné, co si o tom myslíte? Děkuji za reakci.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/ ... oFrom=list

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od power2 » 01 čer 2014, 14:57

Snad těm pohádkám o nevhodným dárku a pod. nevěříš. Co se tak dívám, tak je všechno pěkně vyleštěný od používání. Stovce bych to fakt neřekl. Tak dvě stovky možná
Řadička a ovládání zrcátek se leskne víc jak můj lak. Navíc tam je už sedřenej obrázek zrcátka, takže to má něco za sebou

opah
Příspěvky: 29
Registrován: 01 čer 2014, 14:25

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od opah » 01 čer 2014, 14:59

Právěže moc ne no.. Nemám s hačkama zkušenosti, tak nevím jak to vypadá v interiéru při nájezdu 200k, pouze vím, jak vypadá např. passat (madla atd..)..
Dá se vůbec sehnat nějaké rozumné háčko kolem této ceny ?

dvorak
Příspěvky: 66
Registrován: 23 dub 2014, 18:37

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od dvorak » 01 čer 2014, 17:38

Dovolte, abych se s Vámi podělil o mých posledních zkušenostech s koupí ojetiny:
Sháněl jsem přes web auto, které by nahradilo mého starého dobrého KADETTA, přičemž jsem si zadal max. cenu 125 000 Kč a min. počet kilometrů. Z toho mi vypadla FIESTA a ASTRA. Rozhodl jsem se pro ASTRU H - r.v. 2008, najeto necelých 30.000km, ve výbavě klimatizace, což FIESTA neměla. Při návštěve autobazaru jsem byl upozorněn, že vůz byl lehce havarován na předek, měněn nárazník, chladič, přední sklo apod. Vůz jsem zakoupil s tím, že pokud se do konce týdne vyskytne nějaká závažná vada, budu ho moci vrátit. Bohužel jsem si nevyzkoušel klimatizaci (byla zima) a stěrače (nepršelo), takže až doma jsem zjistil, že je vadný kompresor klimatizace a později také motorek stěračů. Po tlf rozhovoru s prodejcem mi zajistil zaslání nového (resp. repasovaného) kompresoru, který jsem si nechal vyměnit a klimatizace šlape (bál jsem se netěsnosti v systému).
Možná, že by mi zařídil i ten motorek ke stěračům , ale to jsem zjistil až později když pršelo a vyřešil jsem to koupí nového za 2.200 Kč. S vozem jsem byl na geometrii - OK, ale našli rovnaný a možná i svařovaný spojník mezi spodním a horním nosníkem v motorové části. V poslední době stále něco ťuká v přední nápravě, uvidím ve středu, co to je (snad je silenblock nebo tyčka stabilizátoru ?). Horší bylo, když jsem kontaktoval prodejce - vozidlo bylo v r. 2011 havarováno (totálka) a ani se již potom neopravovalo (leasing) , takže vypadlo z evidence OPLA. Dle TP to vypadá, že to někdo jako havárku koupil, 3 roky to stálo, pak to prodal někomu, který to opravil a dal do bazaru . Vozidlo mělo mimochodem pořád tu samou SPZ. Ještě jednu perličku - při výměně oleje jsem zjistil, že ve filtru není papírová vložka a při rozebrání torpeda pod čelním oknem jsem našel v kanále zapomenutý šroubovák, čidlo snímače otáček a kus vrepované hadice od topení. Celkově ale musím říct, že s ASTŘE se mi jezdí dobře, tichý kultivovaný chod motoru, dobré brzdy... Tak uvidím časem.

ASTRA H Z14XEP

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Kupujete ojetinu? Čtěte, na co vše si dát pozor

Příspěvek od milosh » 01 čer 2014, 17:57

opah píše:Právěže moc ne no.. Nemám s hačkama zkušenosti, tak nevím jak to vypadá v interiéru při nájezdu 200k, pouze vím, jak vypadá např. passat (madla atd..)..
Dá se vůbec sehnat nějaké rozumné háčko kolem této ceny ?
Muzu ti nafotit interier moji astry, nyni najeto cca 155t km, ale pravda ze se o ni staram az moc :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět