Světla na Astru H

Úpravy od motoru až po plasty
Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od irmscher » 23 říj 2010, 21:06

Přílohy
světlo3.jpg
světlo2.jpg
světlo1.jpg
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Reklama
 

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od Samothe » 23 říj 2010, 21:17

tuzing jak cyp :lol:

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od beavis » 23 říj 2010, 21:18

Zajimavy svetla 8-)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 23 lis 2010, 21:33

No tak jsem viděl na aukru stejny svetla co ma tady Apikkk a neodolal a koupil je. Asi by me odradilo to co tu psal, ale svetla jsem koupil jako nova - nepouzita, jen s ulomenyma hornima uchytama a dal jsem za ne zlomek ceny co jinak stoji.

K tomu co psal Apikkk.

Uchyty jsou asi opravdu z mizerneho plastu - musi se na ne hodne opatrne.

Mam stejne provedeni jako on - chrom. K tem poznatkum o mizernem provedeni.

Bublinky v chromu nemam. To jak psal, ze to vypadaj jak nastrikane je to castecne pravda. Ty casti svetel, ktere jsou "chromovane" na tmavem i chromovem provedeni jsou povedene a "chromovani" vypada stejne povedene jako u originalu helly. To co je mene povedene jsou ty casti, ktere jsou u tmaveho provedeni tech depo svetlometu tmave. Videt je to hlavne na te spodni plose pred cockou/parabolou. Asi delaji obe provedeni stejne a pak to fakt necim strikaj.

Osvetleni kazdeho krouzku je resene ctyrma malickejma zarovickama v objimce, ktery jsou tam jen nasunuty. Podobne jako u originalu W5W v parabole dalkovych. Vytahnout se to tedy da dost snadno a vzhledem k tomu ze se ve svetlometu plandaji navolno propojovaci kabliky mezi tema ctyrma zarovickama, tak pri vymene zarovky se asi bude nechtene vytahnuti te zarovicky stavat casto. Navic je to tam dost utopene, takze verim, ze podbehem/z motoroveho prostoru to tam vratit nepujde. Asi by pomohlo pred montazi ty kabliky nejakym silikonem nekam prikapnout, aby se tam nemotali.

Jinac zarovicky jsou zapojene paralerne, takze to budou 12 voltove. Dobra zprava treba pro me. Navic ty ctyri co jsou u paraboly dalkove zarovky jsou zapojene pres konektor, takze se to hodne snadno vypojit a tudiz bude svitit jen krouzek okolo cocky. Treba ja chtel projektorove svetlomety zkusit, ale s Angel Eyes bych se stydel jezdit :-)

Jinak me vzhledove prijdou celkem povedene. Cekal jsem neco horsiho.

Montaz me ceka tak za tyden, tak pak dam vedet jak to vypada na aute a jak to sviti. Nemam v planu cpat do toho xenony, pac to chci mit podle predpisu, takze pokud to bude se zarovkou slabota, tak pujdou :-)

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od Oťas » 23 lis 2010, 21:42

Nezkoušel jste někdo nějaký zničený přední světlo rozebrat? Myslím to krycí plexi třeba fenem, jak se to dělá na jiných světlech třeba u BMW atd.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 23 lis 2010, 22:53

Nekdo (tusim Vojta) psal ze se to da rozlepit nahratim.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 06 pro 2010, 21:37

No tak jsem se minulý týden dostal k tomu, abych světla namontoval.

Jak jsem psal, tak mám depo svetla angel eyes s čočkou v chrom provedení.

Instalace není složitá. V postatě stačí vytočit 3 šroubky co drží nahoře masku a masku sundat. Pak se vycvaknou dva plastové jistící kolíčky co brání nárazníku v posunu vpřed a pak stačí vytočit dva samořezy u kola v blatníku. Pak se dá nárazník odtáhnout natolik, aby jste se dostali na třetí šroub ze tří co drží světlo, který jako jediný není vidět. Ještě je pod světlem vpředu mezi výztuhou nárazníku a nárazníkem kus polyesterenu jako vycpávka. Je tam jen trochu nacvaknutý. Ten trochu brání vyndání světlometu. Pak už stačí jen vycvaknout konektor. Je třeba vytáhnout tu červenou pojistku co je na něm - pomůže pomoct si plochým šroubovákem.

Na ty depa jsem musel přendat z originálních světlometů žárovky blinkru i s tím plastovým držákem/paticí, pač ta u těch depo světel není.

Světlomety podle mě sedí na autě normálně. Že by nelícovali říct nemůžu. Co se týká špatného chromování, tak to není tak horké. Bublinky v tom nejsou a "jako nastříkané stříbřenkou" vypadá jen část světlometu a je to vidět jen z blízka a i tak to nevypadá podle mě blbě. Celkově musím říct, že ty světlomety autu sluší. Udělal bych nějaké fotky, ale v tomhle počasí je to nemožné (buď je pod sněhěm, nebo zadělané).

Ve vlhkém počasí se mě taky trochu mlžili. Mlha lezla vpředu odspoda. Asi nebude úplně precizně provedené lepení skla. Pokud si je někdo budete pořizovat, tak doporučuju rovnou před instalací v tom lepeném spoji po celém obvodu vyplnit silikonem. To by asi mělo stačit.

Pro mě trapné andělské kroužky jsem zatím neřešil. Pokud bych světomety měl nechávat dlouhodobě na autě, tak s tím něco udělám. Asi bych ten okolo čočky barevně sladil se světlem z čočky a druhý odpojil. Po menší úpravě by to neměl být problém. Jsou tam obyčejné W2,3W žárovky na 12V. Na každý kroužek 4ks.

Problém budou asi výměny žárovek. Při instalaci jsem zapoměl zapojit jednu žárovku na potkávačkách a přes podběh je to nemožné vyměnit. Žárovku jsem sice zapojil, ale je v podstatě nemožné nasadit tam tu gumu co to kryje. Je tužší a trochu menší a tudíž se nasazuje dost blbě ikdyž máte světlomet venku. Když je namontovaný, tak tam navíc není místo, protože je to o něco víc vzadu než u originálního.

A těď asi to hlavní a to jak to svítí.
Parabola dálkových je jen malinko menší než u originálů. Svítí dobře. Jen se mě u dálkových oproti originálům zdá, že světlo je trochu víc roprostřené, kdežto původní svítí trochu víc do dálky a méně do stran.

Průser je ale u potkávaček, kvůli kterým by si to asi většina lidí pořídíla. Sice je mě jasné, že většina lidí si tyhle světla bude pořizovat aby do toho dali xenonové výbojky, ale já tam mám žárovky. Světlomet je homologovaný jen na žárovky a nechtěl jsem to dělat jinak. Rozptyl světla mají dobrý, Světlo z nich svítí rovnoměrně a kreslí pěkně hranku se zvednutou pravou stranou (dá se clonka otočit pro státy kde se jezdí vlevo), ale svítí strašně málo. Oproti originálům parabolám hooodně bídně!
Mám tam teda žárovky co maj 4300K a v té čéčce to působí ještě trochu víc do modra, ale to by neudělalo tolik.
Když jsem měl jeden depo a druhej originál, tak to bylo videt i na bílé zdi v garáži. Při jízdě venku jsem měl pocit, že mám zhasnuto.
Ještě možná zkusím dát do světěl žárovky H7S, které se dávají obvykle do projektorových světlometů, ikdyž teda výrobce píše H7. Ty H7S mají mít údajně trochu jinou geometrii právě pro projektory.
Mě přišlo už před instalací divné, že při pohledu dírou na žárovku skrz světlomet ven je clonka strašně vysoko. Jde v podstatě přes polovinu středu parabolky co je před čočkou. Víc jak polovina paraboly je teda clonkou zastíněná a clonka je ze zadní části matná - neodráží zpátky do paraboly tu část světla kterou cloní.

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od Midzi » 07 pro 2010, 09:32

tak konecne dobra recenzia teda ak ratam aj tu prvu co si pisal. Dokopy je to velmi zaujimave a poucne citanie. Vdaka tomu urcite nechcem neorginalne svetla :D
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

dimi

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od dimi » 07 pro 2010, 14:41

Jo jo. Každý si to musí zkusit, aby uvěřil. Já jsem vyléčenej už z Géčka a neorigo světla nechci.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla na Astru H

Příspěvek od x-father » 07 pro 2010, 16:39

Já bych je úplně nezatracoval.

Na autě vypadají dobře a je spousta těch, kteří dávají do původních světlometů HID sady, nebo 100W žárovky.

Já bych si to sice na auto nedal, ale pokud to tak někdo dělá, tak v těhle světlech to bude rozhodně svítit dobře a ostatní méně oslňovat. Podle předpisů to sice ani s nima nebude, ale je to menší zlo.

Odpovědět