Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 26 čer 2009, 08:23

před časem jsem řešil lokalizaci textových zpráv zobrazovaných palubním počítačem vozů Astra-G (viz. tady). Ze zvědavosti jsem se podíval, zda-li by šlo udělat něco podobného, tj. zobrazení CZ textů včetně diakritických znamének a případně změna některých piktogramů, i u displejů typu GID nebo CID vozů Astra-H. Ještě to chce dost práce, ale vypadá to velmi nadějně.

Na rozdíl od MIDu Astry-G bude možné u GID či CID měnit zobrazované informace bez nutnosti zásahu do hardweru vlastních displejů. Nyní zatím teoreticky pracuji na GIDu SiemensVDO 13111163 (nebo také 13178570) a v brzké době budu mít první reálné ukázky… (pokud mi někdo GID nevyfoukne pod nosem :-))

Kdyby měl někdo chuť na experimentování, bylo by to skvělé. Já mám na stole testovací sestavu DVD90 NAVI s CIDem, za chvíli budu mít i GID, ale chybí mi ovládání klimatizace a zatím nedokáži nasimulovat chyby (voda v ostřiku, světla atd.), takže nevidím odpovídající hlášky. Chtělo by to odmonitorovat CAN komunikaci..

Tady je anglická verze zobrazovaných textů.


Ukázka části vyzobaných piktogramů zobrazovaných GIDem:
Přílohy
IkonyAstraGid.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 26 čer 2009, 13:13

Pokud by to slo tak to by bylo super, RomaneK nerikej ze nemas 1 displej na otestovani :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 26 čer 2009, 15:31

pred casem mi RomanK nejake displeje nabizel, ale diky me neschopnosti to nedopadlo. Pristi tyden snad budu mit vlastni kousek a budu pri pokusech klidnejsi. Ono tomu displeji teoreticky nic nehrozi, program i programator mam, ale jeden nikdy nevi...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 29 čer 2009, 13:23

a tady je k nahlédnutí ukázka vyzobaných fontů. Celkem je v GIDu uloženo 10 fontů...
Přílohy
Font_F.jpg
Font_D.jpg
Font_C.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 16 črc 2009, 22:59

lokalizaci starších GIDů a CIDů mám teoreticky vyřešenou, jenže nemá cenu počešťovat displej, když se na něm budou zobrazovat texty související s ovládáním rádia či navigace v jiném jazyce. Takže je nutné, krom zásahu do displeje, ještě sahat do rádia, resp. navigace :o Naštěstí i to je možné (viz. foto), takže bude počeštěná komplet sestava CD70 / DVD90 & GID / CID. A jelikož hodlám v displeji doplnit fonty s kódováním dle Windows-1250 (albánština, chorvatština, čeština, polština, rumunština, slovenština a maďarština), budou se zobrazovat správně i CZ MP3 Tagy (pokud budou kódovány dle Windows-1250). Nyní musím přeložit textíky a hlavně domalovat fonty, což bude hafo práce....

Ten přiložený obrázek berte prosím pouze jako náhled se zkušebním textem v jednom okně a zatím bez diakritky - displeje mám vyřešené jen teoreticky :D.
Přílohy
NAVI_CZ.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od Oton » 16 črc 2009, 23:17

Smekám před váma klobouk Romanek a PepaS-i !!Obrázek
To jestli se vám všechno povede,tak to bude něco!
Sice pro ty co se už naučily a zvykli si na ovládání v angličtině to není už moc potřeba!(Aspon u mě)!
Ale kdybych si ted koupil astru a čučel na display jak tele,a nevěděl co mám mačkat(jakože jsem si tím prošel asi jako všichni!) tak bych ji určitě hned bral! :lol: Obrázek

Uživatelský avatar
Gord
Příspěvky: 692
Registrován: 07 pro 2008, 10:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od Gord » 16 črc 2009, 23:34

To je paráda - držíím palce
už není

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od vojta » 16 črc 2009, 23:40

no vypadá to velmi zajímavě
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 17 črc 2009, 08:00

Tak to je good, do doby nez si ja koupim hacko to uz budes mit doladeny :D A pak to treba koupi Adam od tebe :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: čeština v GID a CID displejích

Příspěvek od janda82 » 17 črc 2009, 12:34

PepaS píše:lokalizaci starších GIDů a CIDů mám teoreticky vyřešenou, jenže nemá cenu počešťovat displej, když se na něm budou zobrazovat texty související s ovládáním rádia či navigace v jiném jazyce. Takže je nutné, krom zásahu do displeje, ještě sahat do rádia, resp. navigace :o Naštěstí i to je možné (viz. foto), takže bude počeštěná komplet sestava CD70 / DVD90 & GID / CID. A jelikož hodlám v displeji doplnit fonty s kódováním dle Windows-1250 (albánština, chorvatština, čeština, polština, rumunština, slovenština a maďarština), budou se zobrazovat správně i CZ MP3 Tagy (pokud budou kódovány dle Windows-1250). Nyní musím přeložit textíky a hlavně domalovat fonty, což bude hafo práce....

Ten přiložený obrázek berte prosím pouze jako náhled se zkušebním textem v jednom okně a zatím bez diakritky - displeje mám vyřešené jen teoreticky :D.
Takze pokracujes zatial uspesne, drzim palce. Ak budes s niecim potrebovat pomoct a zvladnem to aj ja rad ti pomozem. :D
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

Odpovědět